Orta Agresif Tıraş Aleti Tavsiyesi
evet 39c dogrudur. 37c de vardı, sanırım saltuk komsuma gondermistim.
39c'de benim de tecrübe ettiğim aynı sizin tanımladığınız gibiydi ve sonra aleti satmıştım Smile Günün tıraşında olması lazım, ben mild demiştim, diğer arkadaşlar aslında agresiftir demişti. Görünen o ki bu alette sap kullanıcı deneyimini normalden de fazla değiştiriyor. Kullanıcının tutuş şekli de dahil.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Olabilir komsum aynen benim su anda rotasyonda kullandıgım 39. Cok memnunum. 37 yerine tavsiye edebilirim herkese.
37 yi de ben unutmus, yanlıs hatırlıyor olabilirim dostum.
Tıraş kalitesini sadece makinaya bağlamakta doğru mu bilmiyorum .. Ben giderek makinaya uygun jilet ve köpük durumunun da aynı derecede önemli olduğunu düşünmeye başladım .. Yani bir 34 c keskin olmayan bir jilet ile ve koruyuculuğu fazla iyi bir krem veya bir sabun ile kullanılırsa 34 c yi kullanan kişiye kötü gelecektir keza 37 c de çok keskin bir jiletle ve iyi hazırlanmamış bir köpükle kullanıcıyı memnun etmeyecektir ..
(30/10/2016, Saat: 23:25)ustaci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş kalitesini sadece makinaya bağlamakta doğru mu bilmiyorum .. Ben giderek makinaya uygun jilet ve köpük durumunun da aynı derecede önemli olduğunu düşünmeye başladım .. Yani bir 34 c keskin olmayan bir jilet ile ve koruyuculuğu fazla iyi bir krem veya bir sabun ile kullanılırsa 34 c yi kullanan kişiye kötü gelecektir keza 37 c de çok keskin bir jiletle ve iyi hazırlanmamış bir köpükle kullanıcıyı memnun etmeyecektir ..

Komşum aslında bir çoğumuz zaten bu şeklide yapıyoruz. Her aletimizde kullandığımız jilet özeldir, sabun özeldir, kaldı ki bazı durumlarda fırçası dahi özeldir (çok perde gerektirecekse daha büyük fırça vb.). Ekipmanını rotasyonlu kullananlar zaten böyle yapar. Aslında daha çok detaylıdır bu konu ama ben kısaca not düşmüş olayım, arkadaşa ayıp olmasın, konu dışına çıkmayalım.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(30/10/2016, Saat: 23:37)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum aslında bir çoğumuz zaten bu şeklide yapıyoruz. Her aletimizde kullandığımız jilet özeldir, sabun özeldir, kaldı ki bazı durumlarda fırçası dahi özeldir (çok perde gerektirecekse daha büyük fırça vb.). Ekipmanını rotasyonlu kullananlar zaten böyle yapar. Aslında daha çok detaylıdır bu konu ama ben kısaca not düşmüş olayım, arkadaşa ayıp olmasın, konu dışına çıkmayalım.

Komşum zaten öyle yapıyoruz .. Ben o yorumu bizim gibi olanlar için değil yeni başlayanlar araştırma yaparlarken okurlar ise faydası olur diye yazdım ..
Progress tavsiye ederim komşum. Eninde sonunda ayarlı bir de alacağınızı da hesaba katarsak iyi bir seçim olacaktır.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Progress aldığımdan beri elim diğer makinelere gitmiyor, o nedenle ben de teker teker elden çıkartıyorum onları. Bir yandan da başka makineler denemek istiyorum. Etsy den bir Gillette Red Tip siparişi vermeye çalıştım, kartla ödememe rağmen 'not paid' diyor..Progress' ten kaçış yok anlaşılan...
@onurcakmak ve @dikdiks komsularim, detayli cevaplariniz icin tesekkur ederim. Mutlaka dikkate alacagim secim yaparken. Ben tek bir ideal ustura, tiras aleti, sabun ve jilet bulmayi amacliyorum isin keyif kismindan ote. Biraz yapiyla ilgili bir durum, "budur" dedigim sabunu veya usturayi ornegin herhalde bir 10 yil degistirmem. O nedenle yaptiginiz her yorum ve inceleme cok onemli, sagolun.

@liushang, cok sagolun tavsiye icin. Daha onceki farkli konulardan da tecrube ettigime gore bazen 5 dolarlik bir esya 50 dolarliktan cok daha uygun olabiliyor kisiye bagli olarak. Hic duymadigim bir aletti, inceleyecegim hemen.

Saka gibi ama dun ruyamda r41 aldigimi ve bana fazla agresif geldigini gordum. Hayrolsun.
R41 sapli ustura tabir edilen agresiflik olarak en tepedeki makine bir tik alti fatip grande olabilir ama o bile gunluk tiras icin fazla agresif gelir. 37-39C ler baska bi kulvarda aletler.. ayarli alet dusunurseniz  progress olabilir baya populer bir alet ama uzun yillar tek makine olmaz bozulmaya jilet dengesizligine meyyal bir alet. 34C fazla agresif bir alet degil ama gunluk tiraslarda rahatlikla kullanabilirsiniz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş aleti bakımı Märzen 1 191 09/04/2024, Saat: 21:10
Son Yorum: BigHillMe
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,379 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  SATILIK: Pearl SS-04 Jiletli Tıraş Makinesi asrnnn 1 1,303 24/04/2023, Saat: 18:48
Son Yorum: asrnnn
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 5,935 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  rex envoy jilet tavsiyesi atlantis 1 1,426 23/12/2022, Saat: 03:29
Son Yorum: acz34
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 96,842 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,320 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,812 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Rex cut tıraş makinası Lawdilemma 18 12,095 10/06/2021, Saat: 14:00
Son Yorum: Oldman
  Muhle Rocca R94 Tıraş Aleti İncelemesi marv 13 6,024 19/05/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Lumberjack

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: