Sert sakal tipine uygun agresiflik derecesi
(02/11/2016, Saat: 07:19)cbaytan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merkur Progress ile agresifliği hem sakalınıza hemde jiletin keskinliğine göre istediğiniz kadar ayarlayabilirsiniz. Mükemmel bir alet ancak jileti çok düzgün taktığınızı gözünüzle iyice kontrol etmeden traşa başlamayın.

Sakalınızın sertliğinden dolayı tahrişleri azaltmak için iki metoddan birini seçebilirsiniz 1-Floid yağını traştan önce yüzünüze iyice yedirebilirsiniz veya 2-Mentollü olmayan bir Proraso Pre/After shave merhemini ıslak yüzünüze traştan önce yedirebilir daha sonra sabun sürebilirsiniz.. İki metodu birden aynı traşta kullanmanızı tavsiye etmem, yastıklama aşırı fazla oluyor dolayısıyla jiletin sakalı kesme oranı azalıyor. Hangisi daha etkin derseniz 1. metod daha etkin ve rahat bir traş veriyor kesinlikle, ancak 2 metod daha hızlı ve kolay.
Progresten ben en iyi sonucu şimdiye kadar Perma-Sharp jileti ile aldım, sert sakalımda 4 kereye kadar kulllanabiliyorum, çok keskin jiletlerdeki ilk kullanım zorluğunuda yaşatmıyor, mesela siyah kutu Feather jiletleride iyi ancak ilk traşta çok fazla perde ve aleti yüzünüze bastırmaktan kaçınmak lazım, yoksa tahriş ediyor ikinci traştan sonra jilet düzeliyor, değişik jilet markası denemelerim devam ediyor ancak Merkur ve Timor marka jiletlerden kaçınmanıızı öneririm.

Teşekkür ederim komşum bilgilendirici mesajınız için. Dün bir kaç video seyrettim, bir yandan da başlığı okumaya başladım. Bu kontrol konusundaki mesajınız çok iyi oldu.

Komşum yarın tıraş olurken sıcak havlu denemeyi düşünüyorum. Tıraş öncesi hiç kullanmadım ama normalde sevdiğim birşeydir. 1. yöntem de aklıma yattı. Böyle bir yağ almam sanırım, önereceğiniz bir marka var mı?
(03/11/2016, Saat: 00:14)Dr.Fahrenheit Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum yarın tıraş olurken sıcak havlu denemeyi düşünüyorum. Tıraş öncesi hiç kullanmadım ama normalde sevdiğim birşeydir. 1. yöntem de aklıma yattı. Böyle bir yağ almam sanırım, önereceğiniz bir marka var mı?

Bahsettiğim Floid zaten meşhur bir markadır, extrashaving'den aldım. İyi yastıklama yapan ve kaygan bir sabun kullanmayıda unutmayın, bu konuda benim favorim Edwin Jagger Sandalwood, eminim daha iyilerinide önerenler olacaktır, bulamazsanız bizim emektar Arko'da idare eder.

İyi günler dilerim.
--
Chubby 2 almayacağım, Chubby 2 almayacağım, almayacağıım, alma..........
(03/11/2016, Saat: 05:37)cbaytan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bahsettiğim Floid zaten meşhur bir markadır, extrashaving'den aldım. İyi yastıklama yapan ve kaygan bir sabun kullanmayıda unutmayın, bu konuda  benim favorim Edwin Jagger Sandalwood, eminim daha iyilerinide önerenler olacaktır, bulamazsanız bizim emektar Arko'da idare eder.

İyi günler dilerim.

Acemiligime verin komsum, Floid'i bazi preshave urunlerinin icinde bulunan bir yag sandim Smile

Geltir ile tanismadan da Arko kullaniyordum hocam, bu ay Arko bitince Haslinger Honig aldim ve cok memnun kaldim. Yavas yavas bir cok sabun deneme niyetim var.
(02/11/2016, Saat: 07:19)cbaytan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: değişik jilet markası denemelerim devam ediyor ancak Merkur ve Timor marka jiletlerden kaçınmanıızı öneririm.

Komşum Lord'un forumunda Merkur'ün jiletlerinin kaba ve sıradan bir tıraş verdiğini okumuştum ancak Timorların iyi tıraşlar verdiğini belirtmişti. Sizin Timor jiletten uzak kalmamızı önermeniz nedendir merak ettim doğrusu.
(03/11/2016, Saat: 18:42)umutatakul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sizim Timor jiletten uzak kalmamızı önermeniz nedendir merak ettim doğrusu.

Benimde sakalım serttir, tahriş etti yüzümü Timor, Progresste kullandım Feather gibi keskin jiletleri "0" ayarında kullanırken aleti "1.5" ayarına almak zorunda kaldım belki ondandır, ama 1.5ta ancak kesebildi, o tahriş etti sanırım, 2. kere kullanıp attım jileti, yalnız tek kereyle olmaz elbette, bir kere daha kullanayım, raporumu yenileyeyim.
Bu arada, şu anda Personna kullanıyorum, mükemmele yakın traş verdi, 2 perdede tek kelimeyle sinekkaydı, hiç tahrişte yapmadı, şapı sürmekle sürmemek arasında hemen hemen hiç fark olmadı, o kadar iyiydi yani. Feather kadar keskin değil tabi. Gelecek sefer sarı Gillette 7 o'clock kullanacaktım ama sorunuz için tekrar Timor kullanıp bilgilendireceğim sizleri. Bir haftayı geçebilir yeni raporu vermem çünkü taktığım Personna'nın ikinci traşı.

Sevgiler.
--
(03/11/2016, Saat: 20:12)cbaytan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benimde sakalım serttir, tahriş etti yüzümü Timor, Progresste kullandım Feather gibi keskin jiletleri "0" ayarında kullanırken aleti "1.5" ayarına almak zorunda kaldım belki ondandır, ama 1.5ta ancak kesebildi, o tahriş etti sanırım, 2. kere kullanıp attım jileti, yalnız tek kereyle olmaz elbette, bir kere daha kullanayım, raporumu yenileyeyim.
Bu arada, şu anda Personna kullanıyorum, mükemmele yakın traş verdi, 2 perdede tek kelimeyle sinekkaydı, hiç tahrişte yapmadı, şapı sürmekle sürmemek arasında hemen hemen hiç fark olmadı, o kadar iyiydi yani. Feather kadar keskin değil tabi. Gelecek sefer sarı Gillette 7 o'clock kullanacaktım ama sorunuz için tekrar Timor kullanıp bilgilendireceğim sizleri. Bir haftayı geçebilir yeni raporu vermem çünkü taktığım Personna'nın ikinci traşı.

Sevgiler.

Vallahi hocam perssona da merak listemde mevcut Big Grin (crystal jiletler var bide) sarı 7 o'clocklar featherlardan daha konforlu olduğunu söyleyebilirim şahsen. Umarım memnun kalırsınız benim gibi bu jiletten.

Hayırlı tıraşlar
(03/11/2016, Saat: 20:12)cbaytan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benimde sakalım serttir, tahriş etti yüzümü Timor, Progresste kullandım Feather gibi keskin jiletleri "0" ayarında kullanırken aleti "1.5" ayarına almak zorunda kaldım belki ondandır, ama 1.5ta ancak kesebildi, o tahriş etti sanırım, 2. kere kullanıp attım jileti, yalnız tek kereyle olmaz elbette, bir kere daha kullanayım, raporumu yenileyeyim.

Sevgiler.

(03/11/2016, Saat: 21:38)umutatakul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vallahi hocam perssona da merak listemde mevcut Big Grin (crystal jiletler var bide) sarı 7 o'clocklar featherlardan daha konforlu olduğunu söyleyebilirim şahsen. Umarım memnun kalırsınız benim gibi bu jiletten.

Hayırlı tıraşlar

Komsularim 34C ile kullanimimda ben de 7 o'clock'tan memnun kalmadim. Sirf bitsin diye kullanip Perma Sharp'in sirasi geldi mi mutluluktan ucuyorum Smile
(02/11/2016, Saat: 07:19)cbaytan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ancak Merkur ve Timor marka jiletlerden kaçınmanıızı öneririm.

(03/11/2016, Saat: 18:42)umutatakul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum Lord'un forumunda Merkur'ün jiletlerinin kaba ve sıradan bir tıraş verdiğini okumuştum ancak Timorların iyi tıraşlar verdiğini belirtmişti. Sizin Timor jiletten uzak kalmamızı önermeniz nedendir merak ettim doğrusu.

@umutatakul arkadaşım söz verdiğim raporu veriyorum: Timor jileti tekrar denedim, maalesef sonuç aynı İmpa ticaretten aldığım Timor, kartonun üstünde Solingen Rostfrei eisgehartet yazıyor.
Timoru ilk kullandığımda şapla biraz yanma ile ilk tıraşımı olmuştum ancak rapor vermek için ikinci tıraşı bekledim, iyiki beklemişim.
1.5 günlük sakalımın üzerine Floid yağ ovaladım, onun üzerine sevgilim Proraso sandalwood sabunu gayet güzel uyguladım, Progress makinadan çıkarmadan 2. kez kullandığım Timor sakallarımıı çekmeye başladı, inanamayıp makinayı kontrol ettim, tekrar açtım kapadım, bir yanağımı zorla tıraş ettim sonuç aynı, jilet çene ucunda sakallara takılıp ilerlememekte direniyordu, sonra dayanamayıp Timoru attım ve Gillette 7 o'clock ile sinekkaydı traşımı gayet güzel oldum, ilk defa denediğim sarı 7 o'clock gayet güzel sonuç verdi boynumun başladığı, sakal yönünün değiştiği yerde çok çok hafif bir şap yanma hissi hariç yüzümde her hangi bir yanma veya batma hissi ouşturmadı, keyifli bir traş oldu.

Sonuç: Timor jiletin bu tipi bana uygun değil, bildiğim markalar arasında bende en kötü sonuç veren jilet olduğu kesin, ancak başka bir tipi/modeli varmıdır bilemiyorum.

İyi günler ve traşlar dilerim
--
@cbaytan hocam incelemeniz için çok teşekkür ederim. Zahmet oldu size.

Lordun sitesindeki Timor jilet görseli paketinin üstünde de sizin belirttiğiniz yazılar mevcut, yani farklı model jiletleri varsa da incelmede kullandığı ile aynı model sizin kullandığınız.

Sıhhatler olsun

(13/11/2016, Saat: 07:31)cbaytan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İmpa ticaretten aldığım Timor, kartonun üstünde Solingen Rostfrei eisgehartet yazıyor.

Sonuç: Timor jiletin bu tipi bana uygun değil, bildiğim markalar arasında bende en kötü sonuç veren jilet olduğu kesin, ancak başka bir tipi/modeli varmıdır bilemiyorum.
Degerli komsularim. Konuyu actigim 31 Ekim'den bugune;

1. Sinek kaydiyi kafama takmadim.
2. Daha az tahris ve sert sakallarin yumusamasi icin tiras keyfimi banyo sonrasina tasidim.
3. Ilk perdeyi duz aldiktan sonra ikinci perdeyi ters aldim.

Tum bunlarin tirasimda ve cildimdeki olumlu etkilerini gormekle beraber tavsiyelerinize uyarak bugun Merkur Progress kisa sap, King of Shaves tiras yagi ve daha once denemedigim Astra ve Feather jilet aldim. Henuz ilk denemeyi yapmadim, simdi Progress'in inceliklerini okuma vakti. Hepinize tek tek tesekkur ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,193 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Tıraş Makinaları Agresiflik Tablosu dikdik_s 32 37,546 30/04/2021, Saat: 21:52
Son Yorum: drog
Wink Slant Agresiflik Tablosu Timor1322 22 8,033 03/11/2020, Saat: 00:22
Son Yorum: cerdinc
  RexCut Sakal Traş Makinası evreseli 18 14,995 26/01/2019, Saat: 16:46
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: