Gillette Fatboy Adjustable
Teşekkürler eskiuye3315..
Yakın tıraş gibisi yoktur..
Dostum güle güle kullan Wink
2209su.blogspot.com
Sovyet dönemi mekanik saatleri üzerine bir blog

www.facebook.com/Leatherworksbyemre
leatherworksbyemre.blogspot.com
Kendi üretimim saat kayışları
Thanks mate.. Smile
Yakın tıraş gibisi yoktur..
Merhaba,

Geçen haftalarda Ebay'de bir Fatboy ihalesine denk gelmiştim. Satıcı ilanında aletin sorunsuz ancak yaşına bağlı kararmaları olduğunu belirtmişti. Fotoları incelediğimde bu kararmaların aslında sabun ve kireç artığı olabileceği yönünde bir fikir oluştu bende. Bu fikre dayanarak ben de ihaleye katıldım ve 49 dolara aleti satın aldım. İzlediğim ihaleler sonucu kutusuz ve fena durumda olmayan Fatboy'lar için normal bir rakam olduğu kanısı oluştu bende. Genellikle 45-65 dolar fiyat aralığında geziniyorlar.

Fatboy bugün elime ulaştı. Tam olarak tahmin ettiğim gibi kaplaması son derece iyi korunmuş, en ufak bir kaplama aşınması ya da pası olmayan, sadece sabun ve kireç nedeniyle matlaşmış bir alet. Ne mekanik bir kusur ne de eğri bar problemi var. Ya da görünüşte öyle. Kullanım esnasında da sıkıntı olacağını sanmıyorum. Akşam yapacağım dişfırçası ve macunu temizliği ve belki bir kereye mahsus olarak uygulaayacağım metylan ile parlatma işleminden sonra ışıl ışıl olacağına şüphem yok.

Böylece geleneksel tıraşa merak salar salmaz dikkatimi çeken Fatboy'a da sahip oldum. Artık sadece bir tane Red Tip Super Speed alarak alet satın alma işini noktalayacağım. Super speedlere bakınıyorum ama istediğim durumda bir tane denk gelmedi henüz.

Şimdi Fatboy'un fotolarını ekleyeyim. Temizlik sonrası fotoları da yakında eklerim.

Herkese Selamlar...
Emre

312y62p.jpg
34ih7pl.jpg
ym7pk.jpg
2ezmeyh.jpg
2209su.blogspot.com

hsnmrycl
Güzel günlerde kullanın,kondisyonu çok iyi
çok teşekkürler.
rakamlarının siyah boyası da yerli yerinde ama zamanla sabun kapamış üstlerini Smile

akşamki temizliği iple çekiyorum...
2209su.blogspot.com

Fatboy tıraş yorumlarını da bekleriz.
Elimden geldiğince yorumlarım ama ne derece yol gösterici olur bilemem.
Henüz son derece acemiyim.
2209su.blogspot.com

Ben de bir tane gittigidiyor'dan aldım. mekaniği sorunsuz çalışmakta Hem kelebekler simetrik açılıp kapanıyor hem de ayarı güzel çalışıyor. (60 TL'ye gillette fatboy aldım. ancak kutusu yok.

henüz temizliğini yapmadım. ancak fotoğraflarımı yarın yükleyeceğim. sadece hijyen konusunda sıkıntım var. muhtemelen barbicide'e yatırmadan kulanmayacağım. ama en azından kaynatma ve dişmacunu + metylan ve alkol çalışması yapacağım. Before - after fotoğraflarını yüklerim.
(13/05/2013, Saat: 18:36)deVille Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de bir tane gittigidiyor'dan aldım. mekaniği sorunsuz çalışmakta Hem kelebekler simetrik açılıp kapanıyor hem de ayarı güzel çalışıyor. (60 TL'ye gillette fatboy aldım. ancak kutusu yok.

henüz temizliğini yapmadım. ancak fotoğraflarımı yarın yükleyeceğim. sadece hijyen konusunda sıkıntım var. muhtemelen barbicide'e yatırmadan kulanmayacağım. ama en azından kaynatma ve dişmacunu + metylan ve alkol çalışması yapacağım. Before - after fotoğraflarını yüklerim.

Hayırlı olsun. Ne zaman aldınız acaba ?
www.BarbarosRazors.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Star Gilette Slim Adjustable eggman 395 387,454 24/09/2023, Saat: 20:37
Son Yorum: layken
  1971 Gillette Super Adjustable agatam 0 1,828 16/02/2022, Saat: 20:29
Son Yorum: agatam
  Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable _Olgun_ 260 277,779 08/04/2021, Saat: 17:36
Son Yorum: tiktak
  Weishi Qshave Parthenon Adjustable Safety Razor Poerio 26 16,977 23/02/2021, Saat: 22:51
Son Yorum: sertac42
  Gillette Vintage Slim Twist (İngiliz yapımı, 1977) SumNauta 36 26,267 12/12/2020, Saat: 18:34
Son Yorum: furina
  GSC FATGUY-FATBOY KLONU yeniden11 6 3,409 19/10/2020, Saat: 12:36
Son Yorum: mustbe
  Feather DER-A Double Edge Adjustable emiriko 16 13,211 20/08/2020, Saat: 19:55
Son Yorum: umutatakul
  Gillette Toogle Suhulet 19 26,816 05/05/2020, Saat: 20:42
Son Yorum: CK89
  Janus Adjustable Razor CK89 6 3,221 10/03/2020, Saat: 05:17
Son Yorum: CK89
Heart Gillette British Aristocrat eggman 111 131,617 26/01/2020, Saat: 15:47
Son Yorum: Jaguar Paw

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: