Gillette Fatboy Adjustable
Karbonat tuz , diş macunu , vikaul aman aman bir etki yapmadı ama en azından zararda vermedi .
Önerilir .
Bu aleti ebay dışında nereden alabilirim? Antikacılarda hep 3 parça gillette'ler mevcut. Satıldığı yeri gören ya da bilen var mıdır İstanbul'da?

Edit : Bulundu Smile
(19/07/2016, Saat: 11:15)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu aleti ebay dışında nereden alabilirim? Antikacılarda hep 3 parça gillette'ler mevcut. Satıldığı yeri gören ya da bilen var mıdır İstanbul'da?

Edit : Bulundu Smile

Merhabalar,

Bulduğunuz yer bir dükkan, antikacı vs ise açıklarsanız almak isteyebilecek arkadaşlar için yol gösterici olur diye düşünüyorum.
(20/07/2016, Saat: 10:17)yokon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,

Bulduğunuz yer bir dükkan, antikacı vs ise açıklarsanız almak isteyebilecek arkadaşlar için yol gösterici olur diye düşünüyorum.

Sağolsun forumdan KAYHAN Bey'in fatboy'unu aldım. Fatboy haricinde de elinde çok temiz black beauty, slim, schick, vb. aletler var elinde. Dileyen kendisi ile irtibata geçebilir.

Biraz bakımdan geçirince (temizlik, parlatma, kafa ayarı, silo kapak ayarı vb.) canavar gibi oldu alet. Kaplamada biraz sıkıntı var ama işlevini etkilemiyor. Bugün ilk defa traş oldum, çok benzemesine rağmen black beauty'den oldukça farklı geldi. Bundan sonra günlük olarak jilet testi hariç bu aleti kullanacağım. Resmilerini bir ara koyarım.
Selam,
Memnun kalmana sevindim .En iyi reklam bu olsa gerek Wink .İyi günlerde kullan.Dediğin gibi eğer satış ilanı vermek için gerekli kriterler oluşursa bazı aletleri (20-25 tane vardır sanırım),forumdaki arkadaşların begenisine sunmak isterim.Elimde olmayan aletlerle takasda düşünebilirm. Bakalım artık.
1 Haftalık kullanım sonrası yorum :

Günlük kullanımda rahatlıkla tercih edilebilecek mild bir alet. Black beauty'nin kafa eğrisi bir kıt daha iyi gibi. Beni bu alette en çok şaşırtan ise mekanizmanın sağlamlığı oldu.55 yıllık bir alet, temiz bakılırsa inanın bir bu kadar daha kullanılabilir.

Tek dikkat edilmesi gereken konu alacaksanız benimki gibi F2 veya öncesi bir alet alın mutlaka. Aldığımda çok basit bir kayma nedeni ile silo kapakları erken kapanıyordu, alttan söküp düzeltmem 5 dakikamı aldı. Eğer F2 sonrası (açılmayan türde) olsaydı muhtemelen tamir etmek için kapağı kırıp yeni bir kapak filan ayarlamam gerekecekti.

Yerine hediye yeni alet geldiği için günlük kullanımdan şimdilik çekiyorum, parçalayıp kaplama vs. restorasyona sokacağım. Sonra muhtemelen rotasyondaki yerine geri dönecek Smile
(27/07/2016, Saat: 12:43)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tek dikkat edilmesi gereken konu alacaksanız benimki gibi F2 veya öncesi bir alet alın mutlaka. Aldığımda çok basit bir kayma nedeni ile silo kapakları erken kapanıyordu, alttan söküp düzeltmem 5 dakikamı aldı. Eğer F2 sonrası (açılmayan türde) olsaydı muhtemelen tamir etmek için kapağı kırıp yeni bir kapak filan ayarlamam gerekecekti.

@posicor
F2 sonrası Fatboylarda tamir gerektiğinde kapağın sökülebilmesi için kapağa 1mm lik bir veya iki delik delerek, bu delikleri yuva gibi kullanarak kapağı çevirmek mümkünmü, yoksa kapak sabitmi.
(27/07/2016, Saat: 13:55)AKadir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @posicor
F2 sonrası Fatboylarda tamir gerektiğinde kapağın sökülebilmesi için kapağa 1mm lik bir veya iki delik delerek, bu delikleri yuva gibi kullanarak kapağı çevirmek mümkünmü, yoksa kapak sabitmi.

Elimde yok ama anladığım kadarıyla pressfit takılmış. Dolayısıyla farklı şekilde (tepesine uygun anahtarla bastırarak) açılıyor. Delik açmak bir işe yaramayacaktır.Ancak uygun genişlikte bir anahtar ile açılabilir. Anahtar bile olsa metal yorgunluğu göz önüne alındığında aç kapa yaparken bir süre sonra kırılacaktır.
Smile 
(25/01/2016, Saat: 00:16)t.macgyver Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fatboy ne arar la bazarda, ben öyle bir şey görmedim, ben 55 yaşımdayım  Tongue
dayanamadım.

Smile Smile Smile
Arkadaşlar merhaba,
Hurdadan elime  E3  kodlu Fatboy geçti fakat iki parçası eksik,biri ayar mekanizmasındaki yay  diğeri de kopmuş  olan base plate denilen parça, elinde kullanım dışı kalmış parçaları işime yarayabilecek fatboyu olan varsa bana ulaşırsa sevinirim,maksat bir Fatboyu daha hayata döndürebilmek.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Star Gilette Slim Adjustable eggman 395 387,456 24/09/2023, Saat: 20:37
Son Yorum: layken
  1971 Gillette Super Adjustable agatam 0 1,829 16/02/2022, Saat: 20:29
Son Yorum: agatam
  Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable _Olgun_ 260 277,794 08/04/2021, Saat: 17:36
Son Yorum: tiktak
  Weishi Qshave Parthenon Adjustable Safety Razor Poerio 26 16,977 23/02/2021, Saat: 22:51
Son Yorum: sertac42
  Gillette Vintage Slim Twist (İngiliz yapımı, 1977) SumNauta 36 26,268 12/12/2020, Saat: 18:34
Son Yorum: furina
  GSC FATGUY-FATBOY KLONU yeniden11 6 3,410 19/10/2020, Saat: 12:36
Son Yorum: mustbe
  Feather DER-A Double Edge Adjustable emiriko 16 13,212 20/08/2020, Saat: 19:55
Son Yorum: umutatakul
  Gillette Toogle Suhulet 19 26,816 05/05/2020, Saat: 20:42
Son Yorum: CK89
  Janus Adjustable Razor CK89 6 3,221 10/03/2020, Saat: 05:17
Son Yorum: CK89
Heart Gillette British Aristocrat eggman 111 131,620 26/01/2020, Saat: 15:47
Son Yorum: Jaguar Paw

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: