Anket Başlığı: Elden-Ele halka sistem(ller)i Kuralımmı?
Bu ankette oy kullanma yetkiniz yok.
Evet bu sistem çalışır.
54.55%
6 54.55%
Hayır çalışmaz, halka bir yerde kırılıır
18.18%
2 18.18%
Modifiye edilirse çalışabilir. (Önerileriniz)
9.09%
1 9.09%
Üzerinde tartışılıp düşünülmesi lazım.
18.18%
2 18.18%
Katılımcı sayısı: 11 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Elden-Ele halka sistemi.
Lightbulb 
Forumda özelllikle sabun(lar) ve pahalı cihazlar için bir elden-ele (pass-on) ve sistemi geliştirsek nasıl olur sizce? Mesela Merkur Progressi devamlı "0" ayarında kullanan biri olarak Barbaros-Rocnel'i almadan denemek isterim yeteri kadar yani Progressin 0 seviyesine düşebildiğinden emin olmam için.
Mesela 10 kişilk bir halka kurulur, halkanın sırası halkaya ilk yazılmaya göre belirlenir, herkes sırasına göre kendinden sonraki iki kişinin adresini saklar ve kullandıktan sonra ilk kişiye alet'ı gönderir, en sonunda alet orijinal sahibine geri döner. (İki kişi diyorum çünkü kendinden hemen sonraki kişi aleti denemek istemezse bir sonrakine yollar)
Elden ele sisteminin halkalarını forumda en eskilerden bir arkadaşın yani tanıdık eski üyeleri tanıyan arkadaşların kurması lazım, mesela bir aletin fazla oynanmadan haftada bir el değiştirmesi lazımki pahalı aletleri ve sabunları tanıyabilelim.
En fazla 15-20 kişinin olduğu bir veya birden fazla elden-ele halkası kurulsa, her halkanın bir başkanı olsa, seyahate gittim gönderemedim gibi mazeretleri ile uğraşmak için, fena olmazmı? Siz ne dersiniz çalışırmı bizde bu sistem?

Herkese iyi günler.
--
Chubby 2 almayacağım, Chubby 2 almayacağım, almayacağıım, alma..........
Kurulursa bu sistem dahil olmak isterim ...
kürkü yırtık kel kör kirpi'nin arkadaşı...
Aklıma "Güldür Güldür" deki parametrik sistem geldi. "Gün gibi ama değil"

"Elden-ele halka sistemi" ismini değiştirmek kaydı ile gayet makul bir oluşum.
Başlık biraz saadet zincirini anımsattı banaSmile Bahsettiğiniz sistemde tıraş aletleri ve fırçaları sırayla denemek mantıklı görünüyor. Sabun, krem, after shave vb. sarf malzemeler için ortak alım yaparak bölüşmek daha uygun olur diye düşünüyorum. Kurulacak organizasyona da seve seve katılırım.
(04/11/2016, Saat: 16:35)emrah06 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Başlık biraz saadet zincirini anımsattı banaSmile Bahsettiğiniz sistemde tıraş aletleri ve fırçaları sırayla denemek mantıklı görünüyor. Sabun, krem, after shave vb. sarf malzemeler için ortak alım yaparak bölüşmek daha uygun olur diye düşünüyorum.

Ditto! eğer kargolama düzgün işlerse buda biz traş severlerin saadet zinciri olmazmı?
--
Chubby 2 almayacağım, Chubby 2 almayacağım, almayacağıım, alma..........
(04/11/2016, Saat: 15:04)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aklıma "Güldür Güldür" deki parametrik sistem geldi. "Gün gibi ama değil"

"Elden-ele halka sistemi" ismini değiştirmek kaydı ile gayet makul bir oluşum.

(04/11/2016, Saat: 16:35)emrah06 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Başlık biraz saadet zincirini anımsattı banaSmile Bahsettiğiniz sistemde tıraş aletleri ve fırçaları sırayla denemek mantıklı görünüyor. Sabun, krem, after shave vb. sarf malzemeler için ortak alım yaparak bölüşmek daha uygun olur diye düşünüyorum. Kurulacak organizasyona da seve seve katılırım.

Kesinlikle makine konusu degilde coklu alım ve paylaşım tam da bana göre makineye fırcaya katılmasamda bu alıp paylaşma konusuna dahil olmak isterim  Aftershave  Jilet
(04/11/2016, Saat: 16:35)emrah06 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sabun, krem, after shave vb. sarf malzemeler için ortak alım yaparak bölüşmek daha uygun olur diye düşünüyorum.

+1
(06/11/2016, Saat: 18:02)İsmetaltan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kesinlikle makine konusu degilde coklu alım ve paylaşım tam da bana göre makineye fırcaya katılmasamda bu alıp paylaşma konusuna dahil olmak isterim  Aftershave  Jilet

Vallahi ben de dahil olmak isterim komşum sizin dediğiniz sisteme. Özellikle bir türlü ulaşıp, deneyemediğim crystal jilet için. İçimde gam keder oldu artık Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Elden Ele Ustura ArdıçKatranı 57 25,272 07/05/2020, Saat: 18:57
Son Yorum: dimitraki

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: