Edwin&Jagger Sandalwood Sabun İncelemesi
Soruya yer bırakmamak için sert (puck) sabunu aldığım link aşağıda,
https://shavenation.com/collections/edwi...travel-tub

Sabunun önce kıvır zıvır özelliklerinden bahsedeyim, seyahat kutusu olduğu için kutu küçük (Çapı Prorasolardan çok daha az küçük), fırçanızı sabunla yüklerken dış taraftaki kılları eğip kırıp ziyan etmesi olasılığıı var, bu yüzden sabun yeniyken yüklerken fırçanızı kılların ortasından tutarak kutunun kenarlarının kıılları kırmamasına dikkat edebilirsiniz.
Güzel mavi sert plastik bir kutuda geliyor, bir sandalwood hayranı olarak kokusu
1-Çok hoş, bildiğim sabunların en iyi kokulusu diyebilirim, Proraso gibi Shea Butter kokusu ile karışık değil, Taylor of Old Bond Street gibi çok baharatlıda değil sadece çok asil ve hoş bir sandalwood kokusu var, ancaaak. 2-Bu koku sabunu sürerken hariç çok hafif, sabun kuruyken kokusu burnunuza dayadığınızda bbile zor geliyor, traş olduktan sonrada hemen kaybolup gidiyor, işte bu tek özelliği yüzünden benim hayat boyu kullanabileceğim sabun olma özelliğini kaybediyor, ama sabunu yüzünüze uygularken mis gibi sandalwood kokusu etrafa yayılıyor. Neden böyle bir beklentim vardı? Çünkü sabunun kokusunun sandalwood after shave ve/veya balm'ın koku etkisini Proraso gibi arttırmasını isterdim.
Şimdi gelelim işin özüne 10 üzerinden verdiğim puanlara, sabunu 4 özellikte inceleyeceğim.

Kayganlık: 9 (Bunu belki dünyada daha sabun vardır diye veriyorum yoksa 10)
Yastıklama: 8.5
Köpük kalitesi: 9 (Suyu çok kaçırmazsanız asla büyük baloncuk yapmıyor, sakız gibi homojen köpük yapıyor, bu konuda Arkodan 1 gömlek üstün)
Koku: Sürerken: 9 Traştan sonra: 1.5

Aklıma gelenler bunlar, sorunuz varsa lütfen sorunuz.

Herkese sevgiler.
--
Chubby 2 almayacağım, Chubby 2 almayacağım, almayacağıım, alma..........
İnceleme için teşekkür ederiz komşum, ben de zaman zaman kullanırım, sizin kadar iyi anlaşamasak da kendisi fena sabun değildir. Koku olarak çok hafif olduğuna katılıyorum, bir sürü sandalwood demedim en hafifi buydu, sandalwood yorumları markadan markaya çok fazla değişiyor, belki en çok değişen/yorumlanan koku sandalwood olabilir. Benim favorim ise T&H Sandalwood sabun, denk gelirseniz mutlaka deneyin.

Vodafone Smart ultra 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
"Kayganlık: 9 (Bunu belki dünyada daha sabun vardır diye veriyorum yoksa 10)"
Smile
pardon kac tane sabun kullandiniz simdiye kadar ?
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
İnceleme için teşekkürler .
Açıkçası ej nin kremlerini sabunlarına göre daha başarılı buluyorum , özellikle sandalwood kusursuz bence Idea
Teşekkürler ama incelemenin tuzu biberi eksik olmuş hocam. Sabun, köpük fotosu vs. ekleseniz nasıl olur?

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(05/11/2016, Saat: 13:32)Saltuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: pardon kac tane sabun kullandiniz simdiye kadar ?

Bu aslında saldırgan gibi görünmesine rağmen iyi bir soru, yorum yapanın bilgi seviyesini ölçmesi açısından, okuyanlar değerlendirir, yorumu ona göre değerlendirir, keşke herkese sorabilsek bu soruyu.

Arko stick ve puck
Derby (yeni gördüğüm stick Undecided ve gençliğimden beri hatıırlamadığım tüpte envai krem çeşitleri)
TOBS sandalwood
EJ sandalwood
Proraso sandalwood (eh herhalde Smile )
Bulgarların Karo anlamında tüpte bir sabunları
Tabac original
Haslinger ballı (Hönig)

Aklıma gelen 8 taneden fazlaymış yani, sabun tecrübem bu kadarmış işte, aslında önceden Almanyadaki bacanaktan arakladıklarımda vardı ama hatırlamıyorum

Meißner Tremonia Exotic Elemi de yolda, keşke onun yerine Saponificio Varessimo 70. yıl özel sabununu ısmarlasaydım önce. Bunlardan sonra sırada Mama Bear artisan ürünleri var, sandalwooddada ürün gamı zengin, çok övüyorlar.

Denemeyi düşünmediğim iyi bir sabun bile var : Mitchell's Wool Fat, izlediğim videolarda o kadar iyi tarif edilmiş, o kadar yorum yapılmış bir sabunki sanki kullanmış gibbi hissediyorum kendimi , bizim Arkonun kayganlıık ve yastıklamada çok daha iyi olan İngiliz versiyonu daha kullanmadan diyebilirim, bunca eğlenceli sabun dururken ona sıra gelmez.

Ama son oarak şunu tekrar vurgulamadan geçmeyeyim EJ yastıklama ve kayganlıkta Proraso'dan kesinlikte daha iyi, dün akşam konuyu yazdıktan sonra şu videoyu gördüm onuda ekleyeyim, deneyecekler aramasın.

https://www.youtube.com/watch?v=J2PvDNDhFxY

Herkese sevgiler, şap sürünce hiç yanma hissetmedikleri traşlar.
--
@cbaytan inceleme icin tesekkurler. Kayganlik konusunda  gliserin bazli sabunlari denemenizi salik veririm.
(05/11/2016, Saat: 19:05)Zeman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @cbaytan inceleme icin tesekkurler. Kayganlik konusunda  gliserin bazli sabunlari denemenizi salik veririm.
Sağolun,, biliyordum, ancak benim kayganlık problemim hiç bir sabunda yok çünkü gerekirse Floid traş yağı var.
benim problemim keyif. Big Grin
Unutmadan birde Proraso Preshave hatta bir ara bizim Fonexmen malibu aftershave balsamı denedim, bunlarda güzel yastıklamayla birlikte kayganlıkta sağlyorlar.
--
(05/11/2016, Saat: 15:05)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler ama incelemenin tuzu biberi eksik olmuş hocam. Sabun, köpük fotosu vs. ekleseniz nasıl olur?
Muhteşem köpüğün fotoğrafı gerçekten iyi olurdu, ama artık çok geç, artık kabın tabanının yarısında sabun görünüyor. Birde eğer resim koysaydım video istermiydiniz diye kıllanmıyor değilim.   Smile

14xhqwn.jpg
--
(05/11/2016, Saat: 20:06)cbaytan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Muhteşem köpüğün fotoğrafı gerçekten iyi olurdu, ama artık çok geç, artık kabın tabanının yarısında sabun görünüyor. Birde eğer resim koysaydım video istermiydiniz diye kıllanmıyor değilim.   Smile

Bence fotoğraf özellikle sabun incelemelerinin olmazsa olmazıdır. Tabi sadece foto değil yazılanlar da önemli kelime seçimleri de. Bu nedenle değil midir ki herkes bu tür incelemeleri yapamaz ya da aynı kalitede olmaz, aynı tadı vermez. Sizin deyiminizle "kıvır zıvır" özelliklerin yer aldığı bir inceleme için video istemezdim, merak etmeyin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  More For You Sabun .. Naci Erdem 83 58,937 26/11/2023, Saat: 21:08
Son Yorum: Johny White
  Derby Sabun eggman 216 257,221 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,974 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 113,954 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 101,123 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Mitchells Wool Fat Sabun bossyje 473 417,112 12/12/2022, Saat: 14:14
Son Yorum: marv
  Wilkinson Stick sabun ynspektas 130 71,540 26/11/2022, Saat: 22:36
Son Yorum: thatwickerhat
  More for you sabun Ertu 0 1,533 02/07/2022, Saat: 14:55
Son Yorum: Ertu
  Sabun tedarik sorunu noneed 8 4,317 12/03/2022, Saat: 00:41
Son Yorum: Johny White
  Pearl Shaver's Spirit Artisan Tıraş Sabunu İncelemesi Oldstyle 2 1,682 26/11/2021, Saat: 09:42
Son Yorum: Oldstyle

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: