Selam Geltir Ailesi
Foruma yeni kaydoldum.Adım Özgür.15 yaşındayım ve sakallarım 13 yaşında çıkmaya başladı.Yani sakalları erken çıkan azınlıktaki kabiledenim   Big Grin Sakallarımı 14 yaşından beri tıraş ederim.Yani yaklaşık bir yıldır tıraş oluyorum.Gerçi sizin gibi geleneksel tıraş üstatları benim uyguladığım yönteme tıraş demezler ama    Undecided Admin Lord'un blogunda, youtube kanalında ve tabii ki de Geltir'de biraz zaman geçirdikten sonra üyelik açmaya karar verdim. Normalde Gillette Fusion Proglide ile arko tıraş kremi kullanırdım.Yaptığım yanlışlıklardan biri fırça kullanmamaktı.Köpüğü yüzümde direk hazırlardım.Ayrıca uzun bir süre de aftershave ürünü kullanmadım.Yaklaşık 6 ay önce nivea balzam kullanmaya başladım.Babamdan tıraş eğitimi alamadım maalesef ki.Ama yine de sağolsun Gillette Fusion Proglide'ı uzun uğraşlarım sonucunda o satın aldı bana  Rolleyes Sakallarım çok yoğun ve sert değil.Cildimde çok sivilce var ama ben bu sivilcelerin benim yaptığım hatalardan kaynaklandığını düşünüyorum.Çünkü zamanında çok kuru ve ince köpükler kullandım.Yani cildiminpek hassas olduğunu düşünmüyorum.Bir oran vermem gerekirse %35 hassas, %65 normal diyebilirim pek emin olmamakla birlikte.Eee gelelim geleneksel tıraşa  Tıraş aleti  Jilet  Aftershave Öğrenciyim o yüzden bütçem pek yüksek değil.Ayrıca sakalım da pek olmadığı için (Yani var tüy şeklinde değil bildiğimiz sakal kıl ama yumuşak ve seyrek) çok pahalı ürünlere girmek istemiyorum.Forumda düşük fiyatlı olarak ayrıca yeni başlayanlar için uygun Wilkinson Sword Classic, Yuma, Rimei gibi aletlerden bahsedilmiş.Ustura olarak da Coolcut ve Ali Bıyıklı/Sedef'ten bahsedilmiş.Öncelikle önerilerinizi bekliyorum.Ayrıca Eskişehir'de ikamet etmekteyim bu DE aletleri nerden bulabileceğim hakkında hiçbir fikrim yok.Ayrıca tıraş sonrası ve fırça olarak da ne kullanmam gerektiğini bilmiyorum açıkçası. Migrosta 15 TL'ye satılan fırçalardan alsam(Muhtemelen domuz kılı) beni idare eder mi?Önerilerinizi bekliyorum ve tabii ki de hepinize merhaba diyorum.

Ayrıca eklemeyi unuttum sakallarım da yavaş çıkıyor 5 günde bir ya da haftada bir tıraş olurum.

100+ okunma 0 yorum Angry

Sanırım gözümden kaçmış.Şahsım adına özür dilerim.Hoşgeldin kardeşim.Ne zamandır elimde kullanmadığım alet,sabun vb. Ürünleri verebileceğim bir öğrenci kardeşimi arıyordum.Senin kısmetinmiş demek ki hem böylece belki gönlünü de almış olurum.Özel mesajla kargo adresini verirsen seve seve göndermek isterim.Selamlar,sevgiler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Hoş geldiniz.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hoş geldiniz @Krypton kardeşim.. Doğru yerdesiniz teşekkürler @ahraz komşumuzun nazik jestine

Özgür kardeşim merhaba, hoşgeldin. Yani gerçekten senin başlığın gözümüzden kaçmış. Forumumuzu okumuşsun, konuya hakim olmuşsun ve biz senin gibi üyelere kıymet veririz forumumuzda. Ben de kendi adıma özür dilerim.

Sivilceler muhtemelen yaşa bağlı sivilcelerdir, onların çaresi yok. Sen sadece tıraş esnasında kesmemeye dikkat edersin. Ancak balsam kullanmanı tavsiye etmem, yağlı ürünler sivilelerini azdırır, onun yerine alkollü losyonlar kullanabilirsin. Şap kullanmayı ihmal etme, hem sivilcelerine de iyi gelir. Bir de kozmela.com'dan temin edebileceğin Dickinson's cadı fındığı özü toniği (sarı olan) tavsiye ederim. Çok az alkollüdür ve alkolü doğal edinimdir. İyi bir gözenek temizleyicidir, ki yine sivilcelerine de iyi gelir, cildin yağ oranını dengeler.

Wlkinson klasiği ben yeni başlayanlara pek önermiyorum, çok mild bir üründür ve açıyı tutturması zordur. İster istemez bastırma yaparsın ve cildindeki sivilceleride hesaba katarsak kötü sonuçlar alabilirisn. Geriye yuma ve rimei kalıyor. Rimei'nin malzeme kalitesini düşünecek olursak sana en güzeli rimei olacaktır. Satın almalarını İMPA ticaretten yapabilirsin. Kargo ücreti uygundur. Web sitesi http://www.extrashaving.com Rimei aletle birlikte kendine jilet deneme paketi hazırlarsın. Fazla keskin jiletleri şimdilik göz ardı et, sebebi; hem sivilcelerini kesersin ve yüzün çok kötü olur, hem de yaşın itibariyle yumuşak sakalların olduğu için, böylelikle cildini yormadan güzel tıraşlar olursun. Şimdilik orta keskin ve konforlu jiletler işini görür, mesela personna platinum aklıma geldi. Ya da (ben denemedim ama) rapira mavi kırmızı siyah jilet senin işini görür, kullanan arkadaşlarımız beğeniyorlar. Bir de bolzano ve timor jiletleri var, yine bunlar da seni iadre edecek jiletler ama biraz pahalı kaçabilir sana. Derby Extra jileti de paketine ekle, ama tekniğini ilerletince kullan. Bunları artık deneyerek kendine uygun olanı zamanla bulursun.

@ahraz komşum her zamanki cömertliğiyle sana güzel ürünler gönderecektir. Benden de sana 50₺ hediye çeki, imzamda bulunan linkten satılık ürünlerim arasından dilediğini seçebilirsin. ÖM'den istediğin ürünleri ve kargo detaylarını paylaşırsan seve seve yardımcı olurum.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Estağfirullah arkadaşlar @Tahir @onurcakmak

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Hoşgeldiniz. Alttan geleneği sürdürecek bi nesil geldiğini görmek güzel.
Hoşgeldiniz.
3017 - Proraso Yeşil Sabun  (20.01.2016 - 13.07.2016)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Selam (Tanışma) Shavettin 8 2,505 02/03/2023, Saat: 08:20
Son Yorum: Shavettin
  Selamlar Geltir! dramahlas 10 3,243 22/05/2022, Saat: 11:11
Son Yorum: dramahlas
Big Grin Selam Keyifçiler Tayyare Pilotu 9 2,256 09/05/2022, Saat: 18:01
Son Yorum: dramahlas
  Selam! Aristo 13 3,919 07/04/2022, Saat: 02:54
Son Yorum: Aristo
  Ankara'dan selam talkan 10 3,018 19/04/2021, Saat: 11:32
Son Yorum: V4Vamık