Selamun Aleyküm Komşular
Herkese merhaba. Sweeney Todd filmini izledikten sonra çelik usturalara merak saldım ve internette araştırma yaparken siteyi keşfettim. Site oldukça hoşuma gitti. Zaten tıraş olmayı seven biriyim. Sabunu, kremi, losyonu, tıraş aleti, jileti derken bu hobimi daha eğlenceli hale getirebiceğimi gördüm.

Eskiden fırça ve sabun kullananlara eski kafalı gözüyle bakardım hatta babam da eskiden ve fırça ve kremle tıraş olurdu. Sanki bir nimetmiş gibi babamı basınçlı tüp kullanmaya teşvik ederdim. Şimdi tam tersi yönde tavsiyede bulunuyorum.

Siteyi bir kaç aydır takip ediyorum ilk mesaj bugüne nasipmiş. İlk etapta kendime domuz kılı fırça ve arko sabun ve krem aldım.

Her gün tıraş olan birisiyim. Hassas bir cildim var, sakalım yumuşak ve seyrek, Tavsiyeleriniz doğrultusunda porsuk kılı fırça ve parçalı tıraş aleti edinecem. Zamanla farklı sabunlar kremler ve diğer farklı ürünleri deneyecem. Geleneksel tıraşta yeni bir süreç beni bekliyor...
Aleyküm selam, hoşgeldiniz.
Hassas cilde sahipseniz Arko günlük tıraşta yıpratıcı olabilir diye düşünüyorum.
Cella sabun öneriyorum size. Bir de hassas cilt, seyrek ve yumuşak sakal ve günlük tıraş diye belirtmissiniz, aklıma direk DE89 geldi Smile
Sanırım sizin için biçilmiş kaftan olacaktır.
Keyifli tiraslar. ...
Aleyküm selam, hoş geldiniz.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Aleyküm selam, hoşgeldiniz keyifli tıraşlar..

Merhabalar hoşgeldiniz.
Ben de DE89 u konusunda incelemenizi tavsiye ederim, size uygun olabilir.
Keyifli tıraşlar.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bugün ucuzluk pazarında orak diye bir tıraş aleti gördüm hemen yanında da derby extra vardı. Hevesle aldım ve eve gelir gelmez denedim.

Sonuç facia.... Başlangıç için kötü deneyim oldu.
(14/11/2016, Saat: 20:40)aerials Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün ucuzluk pazarında orak diye bir tıraş aleti gördüm hemen yanında da derby extra vardı. Hevesle aldım ve eve gelir gelmez denedim.

Sonuç facia.... Başlangıç için kötü deneyim oldu.
Komşum facia derken biraz daha detaylı açıklarsanız daha uygun olur.
Aleyküm selam hoşgeldiniz .. Geleneksel tıraşa yeni başlayan hemen herkesin başına benzer şeyler gelmiştir .. Ben şu anda sedef ustura ile bile gayet rahat ve konforlu tıraş oluyorum .. Sabırlı olun .. Forumdaki konuları okuyun .. Sabırla ve tecrübe edindikce sonuçlar çok iyi olacaktır ..
Komşum orakı bende inceledim. çok tekin bi alete benzemiyor. Uzak durmak lazım.
Orak ve benzeri tezgahlarda aynı kutu içinde onlarca olan makinalardan sakınmak gerekir .. Bu tip makinalar son derece sağlıksız en kaliteli jilet bile kullanılsa cildi harap eden makinalar .. Bazen aklımdan
bu tip makinaları acaba kartuş üretimi yapan firmalar mı piyasaya sürüyor diye geçer insanları geleneksel yöntemlerden uzak tutmak için bırakın yüze sürülmeyi ele alınacak şeyler değil bu makinalar ..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba komşular gelenekselci 7 2,973 26/10/2022, Saat: 23:43
Son Yorum: Bakımlı Erkek
  İzmir'den Merhaba Komşular Anthony 16 3,575 09/02/2021, Saat: 15:45
Son Yorum: ibrahimyavuz
  Merhaba Komşular dr.rieux 32 8,416 05/06/2020, Saat: 01:32
Son Yorum: dr.rieux
  Merhaba Komşular HakanÖğretmen 33 11,284 15/05/2020, Saat: 17:08
Son Yorum: dimitraki
  Merhaba 'komşular' iammac 30 8,394 03/07/2019, Saat: 10:36
Son Yorum: fatihbyfah