Porsuk Fırça Knot Ölçüleri Kıyaslama
@Selman Hocam başta söylediğim gibi bu sorunun tek bir cevabı olabilir:Kişiden kişiye göre değişiyor,zevk meselesi tabii ama gayet açıklayıcı ve samimi şekilde anlatmışsınız,çok teşekkür ederim.Yanlara taşıyor derken neyi kastettiğinizi anlamadım?Kasede yanlara mı,yüzde yanlara mı kulağa köpük gelmesi gibi,yoksa fırçanın üzerindeki köpüğün fırçanın yanına kayması mı?Tekrar çok teşekkür ederim deneyimlerinizi paylaştığınız için.
(16/11/2016, Saat: 22:35)KuzeyTurk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Selman Hocam başta söylediğim gibi bu sorunun tek bir cevabı olabilir:Kişiden kişiye göre değişiyor,zevk meselesi tabii ama gayet açıklayıcı ve samimi şekilde anlatmışsınız,çok teşekkür ederim.Yanlara taşıyor derken neyi kastettiğinizi anlamadım?Kasede yanlara mı,yüzde yanlara mı kulağa köpük gelmesi gibi,yoksa fırçanın üzerindeki köpüğün fırçanın yanına kayması mı?Tekrar çok teşekkür ederim deneyimlerinizi paylaştığınız için.

Rica ederim.

Fırçanın yanlarına taşıyor. Sanki fırça köpüğü yutup yanlara atıyor gibi. Yüzde köpürtürken de can sıkıyor çünkü fırçanın orta yerinde kopuk kalmıyor hepsi yanlarda birikiyor. Pek ifade edemedim olayı diğer arkadaşların buna benzer tecrübesi varsa belki daha iyi izah ederler.
Şimdi daha iyi nasıl ifade edebilirim konusu kafama takılınca deneyip fotoğraf atmaya karar verdim. Sanırım sorun fırçanın fazlaca açılması. Uçları yanlara açılınca bu sefer fırçanın ortadaki kısmı yüze temas ediyor.

Hepsini 10 saniye yükledim. Sabun arko. Yüzümde yok denecek kadar az bi baskıyla 15 saniye kadar çevirdim.

Razorock
23wpbt1.jpg

Soc
28gxxdw.jpg

Tipsoft
2mqs1eq.jpg
@Selman Hocam ne demek istediğinizi şimdi daha iyi anladım,fotoğraflar gayet güzel.Kremde de aynı hadise oluyor mu?Genelde sabun mu kullanırsınız?
(16/11/2016, Saat: 23:10)KuzeyTurk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Selman Hocam ne demek istediğinizi şimdi daha iyi anladım,fotoğraflar gayet güzel.Kremde de aynı hadise oluyor mu?Genelde sabun mu kullanırsınız?

Genelde sabun ama kremde de aynı.
Anlıyorum @Selman Hocam,zahmet verdim size de,sıkılmadan her sorumu cevapladığınız,üstüne üstlük üşenmeyip fotoğraflarla anlattığınız için çok teşekkür ederim.
Komşularım araya gireceğim burada müsadenizle, Soc 2 band iken tipsoft 3 band silvertip sanırım burada. Kıl tipi farklı yani, silvertip çok yumuşak çok rahat açılıyor o yüzden böyle oluyor, en doğrusu 2 band tipsoft ile Soc u karşılaştırmak olur, burada fotoğrafı olan ikilidien biri size uyarken öbürü uymazsa firma ile ilgili değil de kıl tipi ile ilgili olmuş oluyor.
Aman @FurkanY hocam,aman diyeyim yanlış anlaşılmasın,firmaları karşılaştırmak gibi bir amaç yok ortada, @Selman Hocam da bu şekilde bir karşılaştırmanın doğru olmayacağını belirtti,ben hissiyatlarını sordum,o da samimi bir şekilde açıkladı,son olarak fırçanın yanında oluşan köpük konusunu ben anlamadığım için fotoğraf gönderdi.Firma ve fırça kıyaslamaktan çok hissiyatını anlamakla başladı konu yani.Aman Hocam,yanlış anlaşılmasın tipsoft üreticilerini biliyorum,hatta konuşmuşluğumuz da var,bana düşmez fırçalarını kıyaslamak.Lütfen yanlış anlaşılmasın.
(16/11/2016, Saat: 23:21)FurkanY Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşularım araya gireceğim burada müsadenizle, Soc 2 band iken tipsoft 3 band silvertip sanırım burada. Kıl tipi farklı yani, silvertip çok yumuşak çok rahat açılıyor o yüzden böyle oluyor, en doğrusu 2 band tipsoft ile Soc u karşılaştırmak olur, burada fotoğrafı olan ikilidien biri size uyarken öbürü uymazsa firma ile ilgili değil de kıl tipi ile ilgili olmuş oluyor.

Söylediğiniz gibi ben de bikaç önceki mesajda farkı dile getirip pek sağlıklı bir karşılaştırma olmayacağını belirterek söze başladım.

Daha yumuşak bir fırçam yok ama genel olarak da nerdeyse hiç baskı yapmadan yüzde köpürtmeye çalışınca bu tip sonuçlar meydana geliyorsa ben şahsen yumuşak fırçadan uzak durmaya çalışırım. Çünkü ciddi anlamda açılarak köpürtme işlemini zorlaştırıyor. Epey bi basınç uygulasam da açılsa şikayetim olmaz ama öyle de bir durum yok.
(16/11/2016, Saat: 23:28)KuzeyTurk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aman @FurkanY hocam,aman diyeyim yanlış anlaşılmasın,firmaları karşılaştırmak gibi bir amaç yok ortada, @Selman Hocam da bu şekilde bir karşılaştırmanın doğru olmayacağını belirtti,ben hissiyatlarını sordum,o da samimi bir şekilde açıkladı,son olarak fırçanın yanında oluşan köpük konusunu ben anlamadığım için fotoğraf gönderdi.Firma ve fırça kıyaslamaktan çok hissiyatını anlamakla başladı konu yani.Aman Hocam,yanlış anlaşılmasın tipsoft üreticilerini biliyorum,hatta konuşmuşluğumuz da var,bana düşmez fırçalarını kıyaslamak.Lütfen yanlış anlaşılmasın.

Yok @KuzeyTurk hocam firmalar da karşılaştırılabilir neden karşılaştırılmasın asıl ben yanlış anlaşılmış olmayayım, firma karşılaştırmanın uygun olmayan bir yanı yok ,ben kendim zamanında Soc un 2 band olduğunu fark etmemiştim yabancı sitelerde vesaire silvertip badger olarak geçince kafamda tam oturtamamıştım yorumları, sizin de dikkatinizden kaçmış olabilir diye hatırlatayım diye yazdım, yoksa soc 2 band ile tipsoft silvertip de karşılaştırılır kıl tipinin ayrı olduğunu zaten biliyor ve o bilgi ile kıyas yapıyor olabilirsiniz neden olmasın

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,344 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  Silvertip Fırça tavsiyesi Andreichu 0 852 20/06/2023, Saat: 20:38
Son Yorum: Andreichu
  Yaqi TwoBand Badger FIrça kerem_tokd 14 2,715 14/05/2023, Saat: 04:23
Son Yorum: kerem_tokd
  FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler papazerigi 274 378,356 22/10/2021, Saat: 14:15
Son Yorum: Lord Sparhawk
  HJM Porsuk Fırçalar Tıraşolog 2 2,125 23/03/2021, Saat: 15:56
Son Yorum: Tıraşolog
Wink Saponificio Varesino HMW Fırca dikdik_s 23 16,341 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: Mstyldz
  Porsuk Fırça Tavsiyesi sellom 758 464,808 20/09/2020, Saat: 17:27
Son Yorum: Erdem009
  Porsuk Fırçayı sıcak tutma Perseus 13 7,831 14/09/2020, Saat: 20:11
Son Yorum: marv
  IREM Porsuk Traş Fırçası papazerigi 107 157,902 01/09/2020, Saat: 18:56
Son Yorum: marv
  Simpson Duke 3 Best Badger Fırça btoprak 70 80,382 30/08/2020, Saat: 17:26