Herkese Merhaba
Hoş geldiniz , celladan sonra speick krem ve balsamı da denemenizi tavsiye ederim . Kullanıldığında hassas ciltler için oldukça iyi sonuç veriyor .
Aramıza hoşgeldiniz.

Güzel araştırma yapmışsınız ve güzel ekipman edinmişsiniz. DE89 güzel bir tercih. Eğer cildiniz kuruysa Arko sabundan pek randuman alamayabilirsiniz, ama bir arkadaşımızın tavsiye ettiği gibi birkaç damla gliserin damlatmak bu soruna çözüm olabilir. Tıraş için cildin güzel yumuşaması lazım, Arko sabun da malesef cildi kurutmaya meyilli bir ürün. Siz zaten Cella sabun siparişi vermişsiniz, güzel tercih, şimdilik bununla gönül rahatlığıyla devam edebilirsiniz.

Elbette bu dünyayı yeni keşfettiğiniz için bir çok şey dikkatinizi çekecektir ve belki almak isteyeceksiniz ama ilk 2-3 ay ekipmanınızda hiç bir değişiklik yapmadan tekniği ve kartuşlularda kazandığınız kötü alışkanlıkları arındırma süreci olarak geçirin. El melekeleriniz gelişsin ve aleti kullanma, kaliteli köpük oluşturma gibi teknikleriniz otursun, ondan sonra kendinizi bu dipsiz kuyuya atabilirsiniz Smile

Not: Başak fırçanın sentetiği de var, siz hangi kıldan yapılmış olduğunu yazmamışsınız ama eğer sentetikse onu atın. Normalde bu kadar kesin konuşmayız ama Başak sentetik fırçayı, tıraş fırçası olarak kullanmak imkansıza yakındiyebilirim. Eğer domuz ise Saltuk arkadaşımızın şu başlığını incelemenizde fayda var: http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7343 Yok domuz değil sentetikse burada belirtebilirsiniz, bütçenize ve beklentilerinize göre tavsiyede bulunabiliriz.

Tekrar hoşgeldiniz, forum içinde görüşmek üzere...
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
@wadell komşum hoşgeldiniz.. iyi forumlar keyifli tıraşlar dilerim..

Hoşgeldiniz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
@tahir @deaken
Hoşbulduk sağolun, hepimize keyifli tıraşlar.

@onurcakmak
Cella sabunum bugün İmpa Ticaretten geldi, yarın ilk denememi yapacağım dediğiniz gibi yeterli olmasını umuyorum. Onun dışında yine dediğiniz gibi yalnızca jilet için farklı jiletler denemeyi düşünüyorum işi birazcık kapana kadar onlarda da nereden sample pack'ler temin edeceğim konusunda pek bilgiye sahip değilim.
Fırçaya gelince, domuz mu sentetik mi olduğunu açıkçası bilmiyorum, babam direkt olarak berberden kullanılmamış bir fırça aldı, zannediyorum 15, 20 TL gibi bir fiyata. Fakat bugün Gratis'te bir göz attım, sentetik bir Banat fırçaya denk geldim dokundum ve o sentetik doku sanki benim Başak fırçamda yoktu, o yüzden domuz gibi geliyor bana ve bugün saç fırçasını ucuna biraz sürterek internette denk geldiğim "break-in" işlemini yapmaya çalışmış oldum. Tabii attığınız linke denk gelmemiştim eğer domuzsa onları da deneyeceğim. Fotoğraflarını ben burada paylaşayım belki görünüşten domuz mu sentetik mi olduğu farkedilebiliyordur (Not: Üzerindeki etiketi yırtmıştım).
Edit: Bütçe belirtmeyi unutmuşum eğer bu fırça bu seviyede yetersiz derseniz, 70 80, max 100 TL gibi bir bütçe ayırabilirim şu an fırça almak için.
r6L80B.jpg
77mXBm.jpg
Pn367v.jpg
g2lVPL.jpg
9gXqY9.jpg
Tamamdır, fırçanız domuz fırçası, sentetik değilmiş.

Jiletleri yine impa ticaretten temin edebilirsiniz. Bir çok marka jilet mevcuttur. Ürün listesi ve fiyat listesi şu başlıkta: http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7079

Buradan düşündüğünüz jiletleri birer kutu sepetinize ekleyerek kendi deneme paketinizi oluşturabilirsiniz.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Hoşgeldiniz komşum, keyifli forumlar dilerim.
Hoş geldiniz komşum. Gayet güzel seçimler yapmışsınız, doğru yoldasınız.

Bu saatten sonra öğrendiklerinizi uygulayarak denemelerinizi yaparak ıslak tıraşın keyfini sürmek kalıyor Smile

Bol köpüklü ve keyifli tıraşlar.
Hosgeldiniz, keyifli tıraslar, forumumuzda hos sohbetler dilerim.
Saygılar
Hoş geldiniz.
3017 - Proraso Yeşil Sabun  (20.01.2016 - 13.07.2016)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 843 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Herkese selamlar alimarcaa 0 788 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,574 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 638 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 679 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk