Shark Super Stainless Jilet
@ibrahimbayram komşum Shark jilet agresif aletlerle güzel anlaşır, bu nedenle usturada da iyi olacağını beklemeyin. Bir jiletin DE aletle başarımı usturadakiyle aynı değildir. Usturada keskin jilet tercih etmek daha doğru olacaktır.
Komşum ben gillette tech de89 progress slim adjustable gibi aletlerde farklı ayarlarda denedim çok güzel tıraşlar oldum. Bence makineden ziyade cilde uyum sağlaması da gerekiyor jiletin.
(14/10/2019, Saat: 12:34)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ibrahimbayram komşum Shark jilet agresif aletlerle güzel anlaşır, bu nedenle usturada da iyi olacağını beklemeyin. Bir jiletin DE aletle başarımı usturadakiyle aynı değildir. Usturada keskin jilet tercih etmek daha doğru olacaktır.

İlk önce R41 ile denedim komşum. İlgili sonuca böylelikle vardım. Hatta birkaç hamleden sonra Shark ı atıp Usta' ya geçtim. Shark ile tıraş olurken acı verdi bana. O yüzden "sedef usturada bile" dedim.

(14/10/2019, Saat: 12:56)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ben gillette tech de89 progress slim adjustable gibi aletlerde farklı ayarlarda denedim çok güzel tıraşlar oldum. Bence makineden ziyade cilde uyum sağlaması da gerekiyor jiletin.

Jilet hususu oldukça öznel bir mesele. Size katılıyorum komşum.
Shark karton kutu jileti birkac farkli makinede deneyimledim ve sonuclari paylasmak istiyorum.

R41 ile ilk tirasimda normal bir sonuc aldim diyebilirim. Ne cok iyi, ne de cok kotuydu. Ayni jilet ile ikinci gun tirasinda fazlaca cekistirme yaptigini gordum. Konfrosuz bir tiras gecirdim, bolgesel kizarikliklar yasadim.

R89 ile ilk tirasta guzel sonuc verdi, akicilik guzeldi ancak konfor acisindan biraz eksiklik hissettim diyebilirim. İkinci tirasimda da ilk tirasima yakin seyretti fakat konforsuzluk bir miktar artis gosterdi.

Ws classic ile ilk gun tirasi cok keyifliydi, jileti hic hissetmedim ve cok guzel bir sonuc aldim. Konfor acisindan cok basariliydi ve sinek kaydi bir sonuc. İkinci gun tirasi ilk gune nazaran keskinligin azaldigini az da olsa hissettiriyordu ancak konfor acisindan yine cok guzeldi.

Bu jiletin Ws classic ile cok iyi uyum sagladigini gordum
Bende R41 ile deneyeceğim, merak ediyorum
Ben Fatip ile kullandım ilk defa. Açıkçası baya beğendim. Astralardan da Permadan da iyi ve geldi. ATG de biraz ısıracakmış hissi yaşatsa da ısırmadı. Keskinliği iyi komforu ortalama diyebilirim.
Bugünkü tıraşımda daha önce hiç kullanmadığım Shark ile tıraş oldum. Rimei ile kullandığım jilet bana uymadı. Keskinliği iyi olabilir ama konforlu bir jilet değil, çekiştirmeyi sık sık yapıyor. Çekiştirmeyi zaten zor bir bölge olan çenede daha da çok yapıyor, bazen öyle oldu ki tıraşın yarısında jileti değiştirmeyi bile düşündüm.
Ama ilginçtir ki tıraş sonrasında hiç tahriş ve kızarıklık yaşamadım, hatta bu kadar zor geçen bir tıraş sonrası beklediğim noktasal kanama da yok. Tıraş kolonyası neredeyse hiç yakmadı.
Ancak keskinlik iyi, 2 perde tıraş sonrası yüzümde kalan kıl hiç yok, gayet güzel bir iş çıkarmış ..
Ama çok konforsuz bir jilet, BİC Chrome de böyle bir tıraş özelliğine sahip, rahatsız fakat keskin ..
Belki de aletin destekleyici etkisi olabilir, bu jileti mild bir alette, örneğin WS'de denemek gerekir.
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz!" [Konfüçyüs]
(06/05/2020, Saat: 14:12)Naci Erdem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugünkü tıraşımda daha önce hiç kullanmadığım Shark ile tıraş oldum. Rimei ile kullandığım jilet bana uymadı. Keskinliği iyi olabilir ama konforlu bir jilet değil, çekiştirmeyi sık sık yapıyor. Çekiştirmeyi zaten zor bir bölge olan çenede daha da çok yapıyor, bazen öyle oldu ki tıraşın yarısında jileti değiştirmeyi bile düşündüm.
Ama ilginçtir ki tıraş sonrasında hiç tahriş ve kızarıklık yaşamadım, hatta bu kadar zor geçen bir tıraş sonrası beklediğim noktasal kanama da yok. Tıraş kolonyası neredeyse hiç yakmadı.
Ancak keskinlik iyi, 2 perde tıraş sonrası yüzümde kalan kıl hiç yok, gayet güzel bir iş çıkarmış ..
Ama çok konforsuz bir jilet, BİC Chrome de böyle bir tıraş özelliğine sahip, rahatsız fakat keskin ..
Belki de aletin destekleyici etkisi olabilir, bu jileti mild bir alette, örneğin WS'de denemek gerekir.

Komşum tan tersi daha agresif bir makine öneririm ben de Smile keskinlik yönünden çok keskin bulmuyorum ben
(06/05/2020, Saat: 14:18)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum tan tersi daha agresif bir makine öneririm ben de Smile keskinlik yönünden çok keskin bulmuyorum ben

Zaten çene gibi zorlu bölgelerde çekiştiren jiletlerin keskinliğinden süphe etmişimdir hep Smile
Evde jiletleri karistirirken buldum. Normalde Gilette 7 Oclock Sarı kullaniyorum. Parker Variant ile iki seferdir cok rahat tras oluyorum 2 civari ayarda. Sasirdim acikcasi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,872 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,020,924 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 156,933 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,254 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 32,400 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur
  BAİLİ BR-176 İçin jilet önerisi. Umut islam 3 829 28/05/2023, Saat: 22:01
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,623 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 257,183 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,968 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 41,183 23/04/2023, Saat: 21:20

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: