Oģlum ve Ben
Resim koymadım. Tıraş olurken ilk kez izledi. 12 yaşında. Yüreği benimle, vücudu annesiyle yaşıyor. Her hafta sonu İzmit-İstanbul yapıyoruz birlikte Smile o kadar mutlu ki.. mangal yaptık yine birlikte, birşey söylediğimde ağzımın içine bakıyor; sordum, "iyi ki benim babamsın" dedi. Biraz önce baktım çekirdek yiyor. Geldi,  "bunlar senin için" dedi. Baktım yüzlerce çekirdeği ayıklamış, bana getirmiş. "Aslanımsın" dedim,  "adamsın" dedim. Yumrukları çaktık; "afiyet olsun, asıl sen benim aslanımsın" dedi. "Adam olan sensin" dedi. 12 yaşında olduğunu söylemiş miydim?

3.5 yaşındaydı ayrıldığımızda. Babaannesi yatağını verirdi bize, birlikte uyurduk. Gecenin ortasında yüzümüz birbirimize döndüğümüzde uyanır, gayri ihtiyari sırıtırdık. Sonra sarmaş dolaş olur, nice hulyalara dalar, sabahlara kadar ağız ağıza, kol kola, gönül gönüle uyurduk.

Oğlum çok küçüktü, hiç hatırlamadı.
Ben çok büyüktüm, hiç unutmadım.

Sadece paylaşmak istedim, içimden geldi.
(20/11/2016, Saat: 00:58)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Resim koymadım. Tıraş olurken ilk kez izledi. 12 yaşında. Yüreği benimle, vücudu annesiyle yaşıyor. Her hafta sonu İzmit-İstanbul yapıyoruz birlikte Smile o kadar mutlu ki.. mangal yaptık yine birlikte, birşey söylediğimde ağzımın içine bakıyor; sordum, "iyi ki benim babamsın" dedi. Biraz önce baktım çekirdek yiyor. Geldi,  "bunlar senin için" dedi. Baktım yüzlerce çekirdeği ayıklamış, bana getirmiş. "Aslanımsın" dedim,  "adamsın" dedim. Yumrukları çaktık; "afiyet olsun, asıl sen benim aslanımsın" dedi. "Adam olan sensin" dedi. 12 yaşında olduğunu söylemiş miydim?

3.5 yaşındaydı ayrıldığımızda. Babaannesi yatağını verirdi bize, birlikte uyurduk. Gecenin ortasında yüzümüz birbirimize döndüğümüzde uyanır, gayri ihtiyari sırıtırdık. Sonra sarmaş dolaş olur, nice hulyalara dalar, sabahlara kadar ağız ağıza, kol kola, gönül gönüle uyurduk.

O da ileride Sizin gibi yüreği dolu bir baba olur inşallah..
Bence oğlunuz çok şanslı. Duygularınızı paylaşıyorum. Umarım hep bir arada olursunuz.
@Lorenzo komşum duygulandım babacığımı hatırladım.. Sizde hep oğlunuzun yüreğinde olursunuz..
Hala babacığımın fatboy'unu kullanıyorum tıraşım anılarımla uzadıkça uzuyor. Geç evledim 1.5 yaşında bir oğlum var sabah tıraş olurken fırçamı alıp yüzümü köpürtmeye bayılıyorSmile @Men-Sup komşumuz ve ailesi nikâh şahidimiz ve benim Geltir le siz güzel insanlarla tanışmama vesile olan kardeşimiz.

Oğlunuzda sizi hiç unutmuyacak..

(20/11/2016, Saat: 00:58)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Resim koymadım. Tıraş olurken ilk kez izledi. 12 yaşında. Yüreği benimle, vücudu annesiyle yaşıyor. Her hafta sonu İzmit-İstanbul yapıyoruz birlikte Smile o kadar mutlu ki.. mangal yaptık yine birlikte, birşey söylediğimde ağzımın içine bakıyor; sordum, "iyi ki benim babamsın" dedi. Biraz önce baktım çekirdek yiyor. Geldi,  "bunlar senin için" dedi. Baktım yüzlerce çekirdeği ayıklamış, bana getirmiş. "Aslanımsın" dedim,  "adamsın" dedim. Yumrukları çaktık; "afiyet olsun, asıl sen benim aslanımsın" dedi. "Adam olan sensin" dedi. 12 yaşında olduğunu söylemiş miydim?

Abi 36 yaşındayım ne desem boş...

1998 senesi yazı öss sınavlarına girdim tercihleri bekliyorum ankaradan antalya manavgata taşınalı 2 yıl oldu babamla yaz başında ilçenin girişinde emniyet müdürlüğü yanında boş alanda karpuz satıyoruz sürekli fırca yiyorum babadan kitaba dalınca tezgahı taşısalar haberin olmaz diye ama yanyanaykende sürekli muhabbett sohbet en güxel zamanlarımmış meger yaz sonu siroz son evresine girdi ellerimde vefat etti...

Üniversitede askerlik polis okulu hepsinde hep gözlerim aradı insan kabullenemiyor zaman öyle hızlı akıyorki ben o günleri hala hep yaad ederim toparlayamadım da cümlelerimi ama hocam inan oglun seninle yanyana gecirdiği hiçbşr zamanı unutmayacak...
@Lorenzo
Merak etme, ya da öyle düşünme. Unutmaz, biz nasıl unutmadıysak babalarımızla geçirdiğimiz o günleri, geceleri.
Bazen bir olta da, ya da eski bir tornavida da rastladığımız bazı izler bizi o anlara götürüyorsa.
Onlar da bir şeyler hatırlarlar, belki bizim hiç hatırlamadığımız, ama onların hiç unutamadığı...

Allah c.c acılarını göstermesin, hep derler ya, sıralı ölüm versin.
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
Çocuklar unutmaz unutmasına da, benim sorunum oğlumla anı biriktirememek. İş sebebiyle yaklaşık 5 yıldır başka ildeyim, İstanbul a tayin için uğraşıyorum. Ben görmeden büyüdü resmen.
Allah hepinizin çocuklarını sizlere bağışlasın.
(21/11/2016, Saat: 17:42)mertk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çocuklar unutmaz unutmasına da, benim sorunum oğlumla anı biriktirememek. İş sebebiyle yaklaşık 5 yıldır başka ildeyim, İstanbul a tayin için uğraşıyorum. Ben görmeden büyüdü resmen.
Allah hepinizin çocuklarını sizlere bağışlasın.

@mertk Hocam yanlış anlamayında oğlunuzu niye yanınıza almıyorsunuz? Hani bir kaç ay olsa neysede 5 yıl çok uzun bir zaman.
@Lorenzo komşum ağzınıza sağlık, duygulandım. Armut dibine düşermiş derler, eğer gerekli sevgi ve saygıyı çocuğunuza veriyorsanız fazlasıyla alırsınız.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Sadece paylaşmak istemiştim. Nice özel ve açık harikulade mesajlar aldım. Yüce Allah'ım acılarını bizlere göstermesin!

Küçük bir dokunuştu; ama çok büyük hissedilişler aldım.

Bu hissedişi paylaşan tüm dostlarıma teşekkür ediyorum.

Cansınız.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: