D.E. Tavsiye
E.J. r89 kullandım bana aşırı hafif geldi sakalım yatık olduğundan
Hiç almadı ,traş sonrası cildim çok kötü görünüyordu kesik yoktu ama konforsuz ve pürüzlüydü, jilet olarak astra yeşili taktım. Daha önce Shing Mei kullandım çok dikkatli bastırmadan iyi alıyordu ama kesik atıyordu.
Merkur 34c ile Merkur Progress düşünüyorum. 34c r89'a göre ne kadar agresif almaya değer mi? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
34c r89dan bi tık agresiftir. Sanırım onuda mild bulursunuz. Almışken progress alın derim.
De89'u başka jiletlerle deneyin. Jilet tıraşın konforunu en çok etkileyen araç bence. Mümkün olduğunca fazla jiletle deneyip onda sonra makina hakkında karar vermekte fayda var. Kendinize uygun bir jilet ile iki perdelik de89 tıraşı memnun edici olacaktır.
Ben Merkur 34'ün 89'a göre daha agresif olduğunu düşünmüyorum, aksine 34 bana daha mild   geliyor.
Şahsi fikrime göre iki aleti de karşılaştıracak olursak;

34 daha kısa. Bu niteliği özellikle XTG'de  bıyık ve çene bölgesinde büyük kolaylık sağlıyor. Aletin boyu mild yapısıyla birleşince insana  her pozisyonda tıraş olabilirmiş gibi geliyor.
34'ün ağırlığı başlığını(üst kapağını) tutan yekpare uzun vidanın aşağıya doğru uzanmasından dolayı( başka nasıl anlatılır bilemedim) daha dengeliyken. Yani esas ağır parçalardan biri aleti boydan boya geçerken, 89'un ağırlığı daha çok başlık kısmında toplanmış gibi. Haliyle 89 bastırmalara karşı biraz daha hassas bir alet.
34 ise bu istenmeyen bastırmaları dengeli yapısıyla  tolere edebiliyor. Örnek verecek olursak; 89'a Feather taktığımda biraz dikkatli traş olmam gerekiyor, 34'de ise Feather gayet dengeli biçimde uysallaşıyor.

Buna rağmen 34'ün kısa yapısı özellikle ATG'de bazı yerlerde sakalın üstünden bir kere daha geçmesini gerektirirken, 89 atg de çok daha başarılı.

Benim görüşlerim bunlar.
Son olarak; Progress alın Smile
Farklı jiletlerle deneyin komşum, hemen yeni alet arayışına girmeyin derim. Tekniği geliştirmekte çok önemli, hemen 89 a mal etmeyin durumu.
(22/11/2016, Saat: 21:41)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Farklı jiletlerle deneyin komşum, hemen yeni alet arayışına girmeyin derim. Tekniği geliştirmekte çok önemli, hemen 89 a mal etmeyin durumu.

+1

Ben de uzunca bir süre suçu 89 a attım , son bir kaç aydır tekniğin de gelişmesi ile 89 la çok güzel tıraşlar oluyorum . Sakalın yatık olması ile pek ilgisi yok .
"Sakalım yatık , cildim çok hassas , hatta en hassas cilt benim inanırmısın , bu alet çok mild " tarzı yorumlar yeni başlayıpta istediği sonucu veya mükemmel sonucu hemen yakalamayan arkadaşların kullandığı tarz da yorumlar . Yeni başlayan arkadaşlara baksan hepsinin cildi hassas Big Grin .....
Sabredin . Üstüne gidin . Ne demişler "Sabreden derviş , muradına ermiş "
Benim de ilk makinam ej89 sizin yaşadığınız sorunların hemen hemen aynısını yaşamıştım ej 89 u dolaba kaldırarak 34 c , progress , 37 / 39 c slant , r41 aldım .. Ej 89 yaklaşık bir yıldan fazla dolapta kaldıktan sonra dur şunu bir daha deneyeyim dedim sonuç : Diğer makinaları almasamda olurmuş Smile Ayrıca 34 c nin daha agresif olduğu genel kanıya katılmıyorum bence ej 89 daha agresif .. Ancak 34 c kesinlikle daha bağışlayıcı bir makina yani bastırsanız bile cildi tahriş etme durumu oldukca az .. . Kısacası tecrübe ve el alışkanlığının zamanla yerine oturmasıyla hemen her makinayla konforlu tıraş sağlayabilirsiniz .. not : sözüm r41 i kapsamıyor aldım denedim gönderdim Smile Aslında ej 89 yeni başlayanlara önerilmemesi gereken bir makina kanımca .. Yeni başlayanlar için bence en uygun makina progress ..
Cevaplar için tekrardan teşekkürler. Ben o zaman jilet denemelerine başlayayım, bu arada jilet tavsiyeniz var mı?
Forumu biraz okursanız sorularınıza cevap bulursunuz. Hoş geldiniz.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ej 89 ile uyumunu en çok beğendiğim jilet perma sharp .. Ej 89 da Feather kullanmayın sonuçları kötü olur ..Az keskin jiletlerden de uzak durun .. Orta ve ortanın bir kademe üstü keskinlikte ve konforu iyi jiletlerden seçim yapın rapira swedish ve yine rapira nın kırmızı mavi beyaz tabir edilen jiletleri de olabilir ..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ara sıra traş için tavsiye ostrich 12 2,909 01/06/2022, Saat: 22:08
Son Yorum: mertcanartan
  Günlük Tıraş Aleti Tavsiye mimaradam 40 62,981 01/04/2021, Saat: 02:13
Son Yorum: Trashman
  Merkur 42C mi 34C mi tavsiye Erkantek 55 27,632 20/09/2020, Saat: 00:27
Son Yorum: gibicibicis_34
  ilk makine için tavsiye celik_ 5 12,858 25/10/2011, Saat: 12:30
Son Yorum: piankhy

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: