Rocnel Yeni Çift Taraflı Tıraş Aleti ( Double Edge Safety Razor)
@rocnel üstat ilk model de olan p20 nin mild kafasıyla bunun mild kafasını karşılaştırmanız mümkün mü? İlk modeli lord çok beğenmişti, öve öve bitirememişti Smile
(24/11/2016, Saat: 10:44)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @rocnel üstat ilk model de olan p20 nin mild kafasıyla bunun mild kafasını karşılaştırmanız mümkün mü? İlk modeli lord çok beğenmişti, öve öve bitirememişti Smile

Evet, agresif olan başlık P20 ile aynı kesim özelliklerine sahip, yalnızca görünümü biraz daha farklı, agresif bir makinedir.

Agresif makine kullanmak tam profesyonel işidir, ben bazı profesyonel üyelerimizin agresif makinelerle ne kadar güzel tıraş ortaya çıkardıklarını görüyorum, bu anlatımları çok güzel, ama bu işe yeni başlayanlar ben de yaparım mantığı ile agresif makineyi direkt isteyebiliyorlar, buna karşıyım. Çünkü üyemiz daha önce kartuşlu kullanmış ya da en fazla mild bir alet kullanmış, doğrudan tekniksiz el alışkanlığı kazanmadan, jilet, sabun tanımadan agresif alet kullandığı zaman suratını pancara çeviriyor, ilk şikayeti de jilet çekiyor oluyor, bu suretle agresif aletleri karne ile satıyorum Smile

Şahsi fikrimce en kaliteli tıraşı agresif makineler ile yakalarsınız, ama bunun da bir maliyeti var, o da şu, mükemmel bir el alışkanlığı, dikkatli tıraş için ayrılmış uzun zaman, uygun jilet, uygun fırça, tıraş öncesi ve sonrası kremleri.... uzatılır gider. Bunları göz ardı edip ben agresif model r41 aleti suratıma süreyim sinekkaydı olurum düşüncesi genelde hezeyan ile sonuçlanıyor. Bu yazdıklarım forum sayfalarında var ama artık şunu görüyorum ki ülkede kimse okumuyor, tekrar tekrar dile getireyim.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

@rocnel Lord incelemesini yaparken bende ki mild olan başlık demişti. Bunda da mild başlık deyince asıl o ikisini merak etmiştim.

Agresif başlığın r41 e yakın olması ne kadar tecrübeli olursan ol günlük tıraşta pek tercih edilmez diye düşünüyorum, her gün iyi ön hazırlık ile uğraşmak zor olacağından dolayı. Ama yapanlarda illa ki olacaktır.
(24/11/2016, Saat: 11:22)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @rocnel Lord incelemesini yaparken bende ki mild olan başlık demişti. Bunda da mild başlık deyince asıl o ikisini merak etmiştim.

Agresif başlığın r41 e yakın olması ne kadar tecrübeli olursan ol günlük tıraşta pek tercih edilmez diye düşünüyorum, her gün iyi ön hazırlık ile uğraşmak zor olacağından dolayı. Ama yapanlarda illa ki olacaktır.

Evet her iki modelden de gönderiyorum test için, Lord'un incelediği de aynı şekilde test kutusu içinde.

Yukarıdaki yazıyı genele hitaben yazdım bu arada yanlış anlaşılmasın Smile

R41 gibi agresif makinelerle günlük tıraş tabi ki zorlayıcı olur. İnsanların değişik zevkleri var; sabah kalkıp özenle müthiş aromalı kahve hazırlayan, sabahın beşinde 5 km koşan, yüzen, sabah saat 6 da van kahvaltısı hazırlayıp yiyen, yaklaşık 6 saat arabasını yıkayan, sabah 8 de tüm telefon kişi listesine kendi hazırladığı sevgi içerikli enerjik mesajı yollayan vb. Smile bunlardan bazılarını maalesef ben de yapıyorum Smile
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

@rocnel aynen üstat ben de maalesef bu gruba dahilim
(24/11/2016, Saat: 11:55)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet her iki modelden de gönderiyorum test için, Lord'un incelediği de aynı şekilde test kutusu içinde.

Yukarıdaki yazıyı genele hitaben yazdım bu arada yanlış anlaşılmasın Smile

R41 gibi agresif makinelerle günlük tıraş tabi ki zorlayıcı olur. İnsanların değişik zevkleri var; sabah kalkıp özenle müthiş aromalı kahve hazırlayan, sabahın beşinde 5 km koşan, yüzen, sabah saat 6 da van kahvaltısı hazırlayıp yiyen, yaklaşık 6 saat arabasını yıkayan, sabah 8 de tüm telefon kişi listesine kendi hazırladığı sevgi içerikli enerjik mesajı yollayan vb. Smile bunlardan bazılarını maalesef ben de yapıyorum Smile

kesinlikle bende bu gruba dahilim.
zevkini çıkara çıkara tıraş olmak için uyanıyorum. bu motive kaldırıyor beni yataktan Smile
https://www.instagram.com/u1071/
@rocnel murat ustayı ve ekibini yürekten kutlarım bugüne kadar çıkardıkları makinaları ( hepsini kullanmış biri olarak yazıyorum )  bir kenara koyarak Rocnel DE-P ve DE-S ( iki tarafı da farklı açılı olan ) modellleri  benim en sevdiğim en beğendiğim modelleri olmuştur .

s1t8w0.jpg

DE-S modeli   R-41 tarzı jileti bükmeden düz tutarak oldukça agresif bir makinadır yeterli teknik gelişimi olmayan arkadaşlara önermiyorum bunu baştan belirtelim.
2mxrayw.jpg
4 günlük sakal ile maceramıza başlayalım Smile Agresif  tarafı 4 günlük sakalı ilk perdede süper temizledi 1,5 tık altı diğer agresif tarafı  wtg ile kalanları Smile  atg ye gerek bile kalmadı 2 perdede sinekkaydı . Traş esnasında  hangi taraf ile traş oldugum konusunda bocalamamak için agresif tarafına oje sürdüm Smile . DE-S modelini iki farklı yönde ağresif olması ilk başlarda kafa karıştırıcı gibi gelse bir kaç traş sonra  refleks olarak alışıyorsunuz olmak istediğiniz yön ile traş olmaya başlıyorsunuz .

f6p3m.jpg

köpük tahilye kanalları üç parçalı şekilde yapılması estetik olarak güzel göründüğü gibi Yogun kıvamdaki köpük ve  uzun yogun sakalı tıkanma olmadan tahliye ediyor.
2z9i2x3.jpg

2 günlük sakal traşında az agresif yönü ile traş xtg ve wtg ile görevini başarılı ile yerine getirdi. Atg ye gerek kalmadı .
1.günlük sakal traşında ben tavsiye etmiyorum cildi yoruyor . Ağresif makinanın doğası gereği benim için mild jiletlerde dahi yorucu oluyor.
DE-S modeli mat tonda ( mat görüntüsüne aldanmayın ayna gibi parlıyor ) ve yeni desen sapı ile oldukça göze çok hoş gelen bir makina şahsen dengeli ağırlığı  çelik oluşu elle vermiş olduğu hissiyat yüzünden alman kardeşini seçmem artı siklet ve malzeme kalitesi de var rakip olarak ATT-Wolfman gibi makinalarla kıyas edilebilir .

rocnel DE-P

2yy73ly.jpg

mild bir makina hergün traş olanların hiç bir sıkıntı yaşamadan severek kullanabilecegi bir makinadır . Bana göre 89 almaya gerek yok bundan sonra 89 yerine direk rocnel DE-P modelini tavsiye 2zhqhpc.jpg

Nasıl Feather As-de makinası feather jiletle uyumu için yapılmış diyorlarsa rocnel DE-P de keskin jiletlerle optimum konforu sağlıyor. bilhassa Hassas cildim var sert sakala sahibim diyorsanız orta keskinlik üzeri olan  sarı gillette 7 oclock ile  çok uyumlu birlikteliği var . Sakal tipinize, yogunluğuna ve sertliğinize göre uygun jilet seçimi ile çok ideal bir makina.

Bonus https://instagram.com/p/BM7d3HRgI_I/ ?
Rocnel DE-P yi 3 tiras kullandim. Oncelikle Murat ustayi tebrik etmek istiyorum. Kaliteli gunluk tirasa uygun bir makine uretmis.
Alet agresiflik olarak meshur DE-89 dan daha mild bir yapida bu da benim sakallarda(orta sertlikte ve orta sıklıkta) gunluk tirasa tekabul ediyor.
DE-P benim cildimde 2-3 gunluk sakallar icin biraz mild kaldi. DE-P ile tirasta, ustura tirasindakine benzer benim hosuma giden kirt kirt kesim sesi geliyor bu da aletin bir diger artisi..
Ozetle Rocnel DE-P yi her gun tiras olan komsulara rahatlikla tavsiye ederim.
@Nani Kuş @Zeman komşularım inceleme için teşekkür ederim, keyifle okudum.

@Nani Kuş komşum DE-S olanı r41 ile, P olanı da rocnel 50mm SE ile kıyaslar mısın mümkünse?
(27/11/2016, Saat: 19:51)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Nani Kuş @Zeman komşularım inceleme için teşekkür ederim, keyifle okudum.

@Nani Kuş komşum DE-S olanı r41 ile, P olanı da rocnel 50mm SE ile kıyaslar mısın mümkünse?

Komşum DE-S temel farkı biri Çelik diğeri kaplama ikinci olarak fütur kullanıcıları çok iyi bilir traş esnasında hayabusa motorun hızlanma sesini duyduklarını söylerler .
R41 kadar ağresif mi evet ağresif
Ama birebir değil tabiki yarım tıklık bir fark var arada . R-41 ile bastırmamaya dikkat edip aletin ağırlık denğelemesini elinizin çekiş gücü ile yapıyorsunuz çünkü R-41 hafif . Ama rocnelin sapın ağırlığı ile burada R-41e fark atıyor daha yakın traş sağlıyor .

rocnel DE- S de motorun ilk gaz yeme anındaki sesi hissedersiniz DE-P olanında çocukken bir çizgi film vardı değerli köpegin hınzır gülüşüne benzetiyorum (kıh kıh ) kırt kırt
07ab03aa8a35751be8bd51e7a2ec0ae7.jpg

Komşum rocnel DE-P modeli SE 50 mm ile karşılaştırma yapmam hiç bir şekilde dogru olmaz karakter farkı siklet farkı var . Ancak diğer SE makinalar ile birlikte değerlendirebiliriz . The king cobra
-mongoose ...vs. DE-P modeli R-89 ile benzer olduğunu incelememde belirtim ayrıca @zeman komşumun da aynı görüşte incelemesi mevcut .

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,319 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  SATILIK: Pearl SS-04 Jiletli Tıraş Makinesi asrnnn 1 1,245 24/04/2023, Saat: 18:48
Son Yorum: asrnnn
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 5,814 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Rocnel Elite Series (İlk Mesaj Güncel) rocnel 77 50,941 08/09/2022, Saat: 21:33
Son Yorum: My72
  King C Gillette Double Edge Safety Razor hlkkzn 75 38,172 23/05/2022, Saat: 12:32
Son Yorum: abdussamedy
  Yaqi Agamemnon: nâm-ı diğer, 'DOCS' "Double Open Comb Slant" mtcn77 60 25,966 14/04/2022, Saat: 14:03
Son Yorum: yucelyilmaz
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 95,564 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,193 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 312,890 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,697 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: