hayırlı tıraşlar
Merhaba,

Adım hakan ve 35 yaşındayım. Ankara'da yaşıyorum. Yaklaşık 6-7 aydır ıslak tıraş oluyorum. Formu okuya okuya bir hal oldum Smile Forumdan bakarak çeşitli jiletlerden ve Rimei razor aldım. Ancak sonra detayına girince işin en önemlisi olan fırçayı standart kötü bir fırça aldım. Açıkçası çokta memnun kalmadım. Daha önce hobilerden hep canım yandığı için en kötüden en iyiye doğru çok para harcama niyetinde değilim. Çok yakın zaman ailem daha da büyümek üzere ve bu yüzden de bu hobiye fazla bütçe ayıramıyorum. Kısacası 200 TL civarında bir fırça tavsiyesi isteyeceğim. Hatta önümüzde black friday buradan kaliteli ve uygun bir şey almayı planlıyorum. Tıraş bıçağımdan ve aletinden memnunum ama fırça bütün keyfimi bozuyor açıkçası Sad Bu yüzden de günlük değil neredeyse 2-3 haftada bir tıraş oluyorum. Kısacası orta üst kalitede bir fırçaya ihtiyacım var ve önerilerinizi bekleyeceğim.
Cesaret, Sadakat ve Onur.
Hoş geldiniz. Black Friday 'den yararlanabileceğiniz gibi belirttiğiniz bütçe kapsamında İmpa Ticarette de çok güzel fırçalar var. Bir bakmanızı tavsiye ederim.
Merhaba,

Aslında tam da ona bakıyordum. Dolar kuru falan derken impa ticaret daha mantıklı gibi. Ancak hangisini alacağıma karar veremiyorum Sad

edit: edwin jagger 181p27 110 TL best porsuk fırça. mantıklı gibi
Hakan Bey hoşgeldiniz, keyifli forumlar dilerim.

Ailenize katılmak üzere olan yeni üye için şimdiden sizi tebrik etmek isterim, Allah bağışlasın.

Rimei ve çeşitli jiletler ile çok güzel bir giriş yapmışsınız zaten. Haftada 2-3 kez tıraş olarak, artık eliniz alışmıştır ve artık güzel, kaliteli bir DE edinme vaktiniz gelmiş diyebilirim. Ama fırça konusunda bir eksik varsa dediğiniz gibi önce o meseleyi halletmek lazım.

Elinizdeki fırça hakkında bilgi vermemişsiniz ama ben peşinen şunu söyleyeyim, Black Friday kampanyasına şimdilik ABD'li firmalar katılım gösteriyor, henüz Avrupa sitelerinden bir ses seda çıkmadı. Maalesef ABD sitelerinden porsuk fırça alamıyorsunuz (200₺ bütçe ayırdığınıza göre porsuk düşünüyorsunuz diye tahmin ediyorum).

Porsuklarda sık kullanım için genelde 24mm'den başlanır. Şimdi köpürtmeyi yüzde mi yapıyorsunuz yoksa tasda mı belirtmemişsiniz ama, yüzde köpürtme için ben -yüzünüzün genişliğini de hesaba katarak- 26mm-28mm arası bir ölçü tavsiye ederim, ama uygun bütçe düşünüyorsanız 26mm ideal olur bence. Genişliği artırmaktaki amaç; hem 3 perdelik köpüğü muhafaza etmek, hem de fırçanın uç kısmını geniş tutarak o yumuşaklıktan azami faydalanmak. Tasda köpürtme yapmak için ve fiyatı uygun tutmak için 24mm ideal olur.

Sık tıraş olacağınızı hesaba katarak, kıl yapısı olarak yine uygun fiyat kategorilerinden 2 band finest tipi bir kıl tipi işinizi güzel görür. Batıcılık ve masaj etkisi pek olmaz bu fırçalarda. Batıcılık olmasın ama biraz masaj etkisi de olsun derseniz silvertip'leri öneririm. Ama silvertip'in de iyisini bulmak lazım, her silvertip diye pazarlanan fırça aslınada pek öyle çıkmıyor malesef. Eğer tasda köpürtme yapacağım ve 24mm bana yeter derseniz bu seçeneği değerlendirin. Çünkü bir porsukta en az bu silvertip kıl yapısı çıkar ve fiyatı pahalıdır. Yabancı üreticilerden Zenith uygun fiyatıyla dikkat çeken bir marka, onu inceleyebilirsiniz. Yanlış hatırlamıyorsam 60-80 dolar arası idi fiyatları.

Ben şunu da dipnot olarak belirteyim; genelde tasda köpürtme ile başlarız ama zamanla yüzde köpürtmeye geçeriz. Siz ileride yeni arayışlara girmemek için isterseniz şimdiden böyle düşünerek alım yapın. Yani 26mm'den başlayarak fırça seçiminde bulunun. Ancak tekrar söyleyeyim, yüz tipinizi bilemediğim için belki 24mm'de size uygundur, kendiniz bunu değerlendirebilirsiniz.

Yerli üreticilerden Tipsoft markası var. Onur bey size sorular sorarak en iyi seçimi yapmanıza yardımcı olur, onunla iletişime geçebilirsiniz. Kendisi aynı zamanda ciddi bir fırça koleksiyoncusudur ve konuya iyi hakimdir.

Güzel tıraşlar dilerim
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Hoş geldiniz iyi forumlar dilerim.
Teşekkürler herkese.

Amin teşekkür ederim.

Onur bey ayrıntılı bilgi için çok teşekkür ederim. Elimdeki fırçanın tipini ve cinsini hiç bilmiyorum. Pazardan 3-4 TL'lik ürünler varken 11.5 TL olan bir fırça aldım. Sanırım domuz ama ne su tutuyor ne de masaj yapıyor. Ancak dün arkadaşımdan aldığım mühle sandal ağacı sabunundan oldukça keyif aldım. Sanırım arko stick ile hiç bıraşamadım. Tabi arkaşdamın rende ile ufak bir kaba bastı bununda extra bir güzelliği olabilir.

Bundan bahsetme sebebim sanırım yüzde köpürtmeyi daha çok sevdim (ya da tasta yapmayı beceremediğimden de olabilir Smile ). 26mm sanırım benim için yeterli olacaktır. Tipsoft düşeneceğim. Bu arada cuma'ya kadar birşey bulamazsam Ankara'da bir yerde muhle domuz satan birisi varmış, gidip satın alacağım. En azından görerek alma niyetindeyim artık.

Kaliteli bir DE içinde yine edwin jagger DE89 barley modelini düşünüyorum. Bu beni uzun süre götürür diye düşünüyorum.

Tekrar yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
Hakan Bey Merhabalar;

Foruma hoşgeldiniz,keyifli ve bol köpüklü tıraşlar dilerim.Ailenize katılacak yeni üye için de hem sizi hem de kıymetli eşinizi tebrik ederim.Allah analı babalı büyütmek nasip etsin.

Arkadaşlar güzel önerilerde bulunmuşlar.Üzerine eklemek gerekirse aldığınız fırçanın marka ve modelini bilmemekle beraber ülkemizde üretilen çoğu fırça gibi domuz kılından yapılmış olma olasılığı yüksek.Eğer herhangi bir marka bulunmuyorsa üzerinde 5 liradan fazla vermenizi tavsiye etmem.Domuz fırçalar,porsuklardan farklı karakterde olan fırçalar lakin bahsettiğiniz özelliklere göre sizin isteğiniz kaliteli bir porsuk gibi duruyor.Forumumuzda @onur98 Onur bey var.Kendisine özelden ulaşabilirsiniz.Yakın zamanda kendisinden iki tane harika porsuk fırça almış biri olarak şiddetle tavsiye ederim.Konuya hakim birisi olarak eminim ne istediğinize beraberce karar verebilirsiniz.Belirlediğiniz fiyat aralığında güzel bir fırça temin edebileceğinize eminim.24/26 mm konusunda şimdilik yorum yapmayacağım.Elbette ki başlangıç standardı 24 mm gibi kabul ediliyor ama daha üst ve daha alt segmentte beğenilerek kullanılan fırçalarda mevcut,bu biraz da sizin isteğinize ve zevkinize kalmış.Rimei kötü bir alet değildir,DE89'u göre daha agresif bir alettir.Cilt yapınız konusunda daha detaylı bilgi verirseniz eğer yardımcı olmamız kolaylaşabilir.Almak istediğiniz ürünler konusunda her türlü soruyu özelden veya buradan gönül rahatlığı ile sorabilirsiniz.Tüm arkadaşlarımızın en iyi niyetli çabaları ile yardımcı olacaklarına eminim.Tekrar hoşgeldiniz,keyifli forumlar.
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Hoş geldiniz komşum. O paraya simpson un giriş seviyesi best badger fırçaları, omega ve semogue un silvertip fırçaları ve tipsoft fırçalar alabilirsiniz. Bende simpsons colonel best badger ve tipsoft premium silvertip var, hem knot çapı daha büyük olduğu hem de silvertip olduğu için tipsoft fırçamı biraz daha fazla seviyorum. Arkadaşların dediği gibi tipsoft a bir şans verin onur98 beyle görüşün. Ankara'dan mühle domuz alma konusunda ise eğer domuz fırça alacaksanız mühle domuz ve semogue 830 domuz fırça sahibi olarak semogue un baya baya daha üstün olduğunu düşünüyorum, semogue terch edin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hayırlı olsun :D Fallschirmjäger 5 6,795 24/12/2023, Saat: 05:07
Son Yorum: exselans
  Herkese merhabalar, hayırlı tıraşlar sudüşleri 22 8,453 02/06/2020, Saat: 17:00
Son Yorum: Sh@dow
  Herkese Hayırlı Tıraslar dikdik_s 30 16,504 16/09/2019, Saat: 16:03
Son Yorum: FearOfATG
  Merhabalar.Herkese iyi tıraşlar. Ege.K 32 9,441 31/01/2019, Saat: 11:21
Son Yorum: neckermenn
  Selamlar, Hayırlı Tıraşlar Kepo 6 3,482 09/09/2018, Saat: 23:07
Son Yorum: Kepo
  Herkese merhaba ! Herkese hayırlı bayramlar ! FurkanY 8 6,329 10/07/2016, Saat: 17:53
Son Yorum: FurkanY
  herkese merhabalar ve keyifli tıraşlar Emreozer 17 13,277 29/09/2015, Saat: 19:45
Son Yorum: pitbull
  Haydi hayırlı tıraşlar frenzy 19 13,891 15/09/2014, Saat: 12:16
Son Yorum: Hasan Ali
  Herkese Hayırlı Tıraşlar respuli 23 20,966 05/12/2013, Saat: 00:21
Son Yorum: korgunv
  haydi hayırlı traşlar... karakartal 4 6,452 25/12/2012, Saat: 02:22
Son Yorum: karakartal

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: