Straight Razor Designs
Bu siteden bir kayış almaya karar verdim. Ürünü seçip sepete eklediğimde, tek seçenek Priority olmasından dolayı $50 gibi muazzam bir ücretle karşılaştım. Sadece Türkiye'ye mi böyle diye düşünürken bir de Almanya adresi yazdım ve orada da sonuç aynıydı, tek farkı biraz daha ücret farkıyla bir de Priority Express seçeneğinin olması.

Kendilerine mail attım ve önceki alışveriş tecrübelerimi de belirterek First Class seçeneğinide eklemelerini istedim. Cevap şöyle;

Hello Sir, I am sorry at this point we only ship Priority and Express. We are looking for different options but do not know when they will be available.

Thank you

Don

İnternette biraz araştırınca, bazı gecikmeli gelen paketleri hakkında yapılan olumsuz yorumları gördüm. Bazı forumlarda bu başlıklarda epey yazışmalar olmuş ve konu polülerleşmiş. Benim bakış açıma göre, eğer bir satıcı sattığı ürünü hızlı bir şekilde postaya/kargoya vermişse iyi bir satıcıdır, ama söz verdiği süreyi aşmış ve geciktirmişse kalitesini sorgularım. Satıcı ürünü zamanında gönderdikten sonra sorumluluk artık taşıyıcı firmadadır. Hele ki uluslararası gönderilerde ise taşıyıcı firmaya ek olarak bir de çıktığı ve girdiği ülkenin, hatta varsa aktarma ülkesindeki ilgili kurumlar sorumludur. Yani bu tip gecikmelerden dolayı, satıcı firmanın sorumlu tutulmasını ve suçlanmasını son derece yanlış bulurum. Görünen o ki SRD firması bu olumsuz eleştrileri yeterince açıklayamamış ve işi Priority gönderimi tek seçenek yaparak radikal bir karar almış. Birkaç olumsuz yorumdan dolayı böyle bir karar almak bence hem kendilerini hem de müşterilerini cezalandırmak olmuş sadece. Prioity ek seçenek olarak sunulabilirdi.

Görünen o ki şimdilik yapacak bir şey yok. Artık ABD'de bir adres bulup öyle satın alacağız.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Amerikada küçük orta ölçekli satıcıların çoğunda bu problem mevcut. Bu SRD' ye özel değil yani uzun lafın kısası.
Haydi hayırlı tıraşlar...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Massdrop Standard Razor Son Gün! onurcakmak 29 22,133 01/07/2015, Saat: 14:48
Son Yorum: utunc

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: