Bir Neslin Problemi
@wadell komşum sivilcelenmeler küçük küçük sarı şekilde ve çoklu ise büyük ihtimal atg ( ters ) traşsından kaynaklanır özellikle hızlı çekişler yaparsanız kaçınılmaz olur. size tavsiyem atg yapmadan sinek kaydı traş olacagım diye ugraşmadan elinizdeki jiletler ile sadece konforlu bir şekilde traş olup tekniğinizi geliştirmeniz. bunu bir ay boyunca sabırla yapınız . pullanmalar için alerjik reaksiyon aklıma geliyor bunun için dermatologa gitmenizi tavsiye ederim.
@wadell komşum benimde dudak yanları kızarıyordu, küçük küçük beyaz uçlu sivilceler oluyordu ve kuruyup beyaz beyaz görünüyordu dudak kenarlarım.

Sakal yönüne dikkat ederek ve sinek kaydı tıraş olmamaya çalışarak bu kızarma ve sivilcelenmenin önüne geçtim. Hiç ATG olmam mesela. Küçük beyaz uçlu sivilceler ise sakalı çok dipten kesmemeye dikkat edince düzeldi. Teknik geliştikçe ve doğru ekipmanı seçmeye başladıkça (gerçi,jilet sabun ve Tıraş aleti denemeleri hiç bitmez) daha yakın tıraş olabilmeyi başardım. Çok tahriş yaşamadıkça da sıkıntı olmuyor artık.

Tıraş sonunda şapı da yıkayıp bolca soğuk suyla şokladıktan sonra kurulayıp alkollü after shave sürüyorum, 10-15 dk sonrada Nivea hassas balsam sürüyorum. Çok soğuklarda daha yağlı kremler kullanıyorum. Böyle yapınca kuruluk problemi de bitti. Havanın ve cildimin durumuna göre hiç balsam kullanmadığımda oluyor.

Ben bu şekilde çözdüm sıkıntılarımı komşum. Umarım sizde çözüm bulursunuz.

Bu arada boyun altındaki yerler için imkanınız varsa cildiye uzmanına başvurarak an azından cildinizi daha iyi tanımış olursunuz diye düşünüyorum.
@wadell komşum aynı sorun bendede oluyordu.EJ 89 kullanmadım Mercure progress 3 ayarda kullanıyorum. Mustafa komşumun önerisi ile o bölgelerde ayarı 1 e indirdim ayrıca sorunlu bölgelere tıraş sonrası Madecassol pomad kullandım ( Eczanelerde 8 TL ye bulabilirsiniz ) bana yararı oldu ve sorunum kalmadı.

@Tahir @rating @NaniKuş ve tüm diğer cevap veren komşularım, öncelikle cevaplar ve bilgilendirmeler için teşekkür ederim. İş yoğunluğundan ötürü pek uğrayamadım buralara fakat tavsiyeleriniz dikkate değer nitelikte. Bastırmadan, hafifçe ve ATG asla olmayarak tıraş olmaya devam etmeme rağmen sıkıntılar hala mevcut. Bu yüzden dermatologa gözükmeye karar verdim, ona Geltir'den mutlaka bahsedeceğim. Onun yorum ve önerilerini ve bendeki sonucunu da buradan sizinle paylaşıyor olacağım, böylelikle benzer sıkıntı yaşayanlara da bir yardımımız dokunabilir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Video Günlük traş/cilt problemi/pahalı makinalar gidavcak 14 9,922 03/02/2018, Saat: 21:11
Son Yorum: turkoglum13

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: