İzmir'den herkese selamlar.
İzmir'den tüm Geltir ailesine selamlar. Buraya bir ağabeyimin yönlendirmesi ile üye oldum. Geltir'i incelediğimde çok güzel ve de başarılı bir ortam oluşmuş. Site yöneticilerini tebrik ederim.

12 yaşından beri tıraş olmaktayım. Çok sert ve farklı yönlerden çıkan bir sakal yapısına sahibim. Öyle ki eski iş ortamlarında bana arkadaşlarım kaba sakal derlerdi. Tıraş kültürüm ilk başlarda geleneksel ile başlayıp daha sonradan elektronik tıraş makinelerine ve pilli/çok bıçaklı günümüz sistemlerine geçiş yaptım. Kullanmadığım makine ve bıçak kalmadı diyebilirim.

Ortalama 25-30 dakika süren ve 1 gün aralıklarla oluşan bir tıraş seansım var sabahları.

Önce yüze sıcak su ile masaj, tıraş jeli ve ardından Panasonic Es-La93 vortex ile ıslak traş. Durulama ve tekrar jel. Ardından beş bıçaklı tıraş makinesi ile yukarıdan aşağıya tıraş ve durulama. Tekrar jel ve bu sefer boyun bölgesi ile çene bölgesi üzerinde rötuşları yapıp soğuk durulama ve balsam ile tıraşımı sonlandırıyorum.

En rahat sonucu böyle yakaladım ama beni tatmin etmeyen bir şeyler var hala. Tesadüfen geleneksel tıraş aletlerini incelerken sevdiğim bir ağabeyime danıştım ve o da sağ olsun buraya yönlendirdi.

Sizlerinde yardımı ile güzel bir geleneksel tıraş seti oluşturmayı umuyorum.

Tüm Geltir ailesine tekrardan sevgiler ve selamlar.

Erhan
Hoşgeldiniz Erhan Bey. Yarım saatlik süreye çok güzel ve keyifli geleneksel tıraş olabilirsiniz.

Tırş setinizi oluşturmak için yardımcı olmak isteriz elbette. Aklınızda oluşturduğunuz ürünler var mı?
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Hoş buldum Onur bey, açıkçası geleneksel tıraş konusunda şu anda sıfırdan başlıyorum Smile ciddi anlamda geniş yelpazeye sahip. Şu an araştırma ve öğrenme aşamasında olmak önemli gibi görünüyor. Örneğin tıraş aletinde ki agresiflik terimini ilk kez duydum. Öğreneceğim çok şey var Smile
Hoş geldiniz. Bahsettiğiniz sürede, farklı ekipman ve yöntemlerle 2-3 perde tıraş ve yine de tatmin etmeyen bir sonuç. Can sıkıcı olsa gerek. Geleneksel tıraş ile doğru ekipmanlar kullanmak suretiyle bu sürede çok iyi tıraşlar çıkarabilir ve bu süreci bir keyfe dönüştürebilirsiniz. Sizi buraya kim yönlendirdiyse çok iyi yapmış gerçekten.
(05/12/2016, Saat: 16:09)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz. Bahsettiğiniz sürede, farklı ekipman ve yöntemlerle 2-3 perde tıraş ve yine de tatmin etmeyen bir sonuç. Can sıkıcı olsa gerek. Geleneksel tıraş ile doğru ekipmanlar kullanmak suretiyle bu sürede çok iyi tıraşlar çıkarabilir ve bu süreci bir keyfe dönüştürebilirsiniz. Sizi buraya kim yönlendirdiyse çok iyi yapmış gerçekten.

Hoş buldum, toplam ömrümüzde tıraş süresi iyi bir yer kaplayınca en azından keyif de alabilmeliyiz. Araştırma ve öğrenme aşamasından sonra soru cevaplarla umuyorum doğru ekipmanlara ulaşabileceğim.
Burayı bulmama vesile olan nacho_grande Serhan ağabeye teşekkürler.
Öncelikle hoş geldiniz Erhan Bey

Ben de sizin gibi hatalı tıraş yöntemlerini atlatarak bu yolu erkân edinmeye çalışan bir tıraşseverim. Geleneksel ıslak tıraşta -geltir ailesi ile birlikte olan- senem henüz dolmak üzereyken daha yeni yeni kendim için doğru ürünleri ve ekipman kombinasyonlarını oluşturmaya başladım diyebilirim.

Bu yolda şahsi fikrim değişimk ürünler ve ekipmanları deneyerek, bol bol okuyarak doğru hazırlık yöntemlerinden başlayıp doğru ekipmanı bulmanızdır. Ve de bunu yaparken kendinize zaman tanımanız size en güzel tavsiyemdir.

Zevkli tıraşlar dilerim.
(05/12/2016, Saat: 16:32)umutatakul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle hoş geldiniz Erhan Bey

Ben de sizin gibi hatalı tıraş yöntemlerini atlatarak bu yolu erkân edinmeye çalışan bir tıraşseverim. Geleneksel ıslak tıraşta -geltir ailesi ile birlikte olan- senem henüz  dolmak üzereyken daha yeni yeni kendim için doğru ürünleri ve ekipman kombinasyonlarını oluşturmaya başladım diyebilirim.

Bu yolda şahsi fikrim değişim ürünler ve ekipmanlarla bol bol okuyarak doğru hazırlık yöntemlerinden başlayıp doğru ekipmanı bulmanızdır. Ve de bunu yaparken kendinize zaman tanımanız size en güzel tavsiyemdir.

Zevkli tıraşlar dilerim.

Hoş buldum Umut bey. Çok haklısınız,acele etmeyeceğim. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.
Hoşgeldiniz .. Sakal yapınız dikkate alınırsa ej 89 ve 34 c tarzı mild makinaları hiç düşünmeyin derim.. Progress , futur ve 37c/39c slant makinalarını incelemenizi tavsiye edebilirim .. Keyifli sohbetler dilerim ..
Hoşgeldiniz hemşerim Smile Sıhhatler olsun.
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese selamlar alimarcaa 0 825 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 667 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,975 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Selamlar merttyy_ 4 1,329 18/04/2023, Saat: 17:40
Son Yorum: Mecanica
  Herkese Selamlar kad huai 4 1,490 14/04/2023, Saat: 13:39
Son Yorum: Ömer t. Katı