Adam gibi tıraş olmanın keyfi
İnfinitum komşu naçizane tavsiyelerim:

1-tıraş öncesi sakalı bol su ile iyice yumuşat
2- sabunu/kremi çekinme bol bol kullan
3- açı her şeydir bırak ilk tıraşlar 45 dk sürsün ama sürekli doğru açıyı takip et
4- her perdede azar azar temizle sabunlu bölgeden bir kez geç
5-ısrarcı ol vaz geçme elin alıştıkça daha iyi tıraşlar gelecek
@Infinitum komşum seni buralarda tekrar görmek güzel.

Şu Wilkinson klasik bence seni bu işten soğuttu. En kötü yine şu tablacılarda satılan yuma marka alüminyum aleti alıp tekrar denemeni isterim. Yanlız alırken dikkat et, üretim hatalı olanları olabiliyor, üst kapağının alttaki tablayla orantılı oturduğundan emin ol.

Wilkinson çok mild bir alettir ve ilk akla gelen acemiye uygun olduğu düşüncesi olabilir. Ben şahsen katılmıyorum bu düşünceye, çünkü alet o kadar mild ki hem açı tutturma, hem baskıyı ayarlama konularında ancak tecrübeli olan birisinin kullanabileceği bir alet.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(05/02/2017, Saat: 02:20)Kerkenez Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnfinitum komşu naçizane tavsiyelerim:

1-tıraş öncesi sakalı bol su ile iyice yumuşat
2- sabunu/kremi çekinme bol bol kullan
3- açı her şeydir bırak ilk tıraşlar 45 dk sürsün ama sürekli doğru açıyı takip et
4- her perdede azar azar temizle sabunlu bölgeden bir kez geç
5-ısrarcı ol vaz geçme elin alıştıkça daha iyi tıraşlar gelecek

Şu anda tam da yazdığınız yolda ilerliyorum, mevcut kanunlarımı yazılı hale getirmişsiniz Smile Ön hazırlığı abartıp cildi aşırı hassaslaştırıyordum mesela, onu dengeye oturtunca tahriş azaldı. Ama şu süre işinden acayip rahatsızım. 15 dk.'da başlayıp bitirmek istiyorum. Tıraş saatlerce yapılsa bıkmayacak kadar keyifli ama hayat o kadar beklemiyor. Her şey zamanla dengeye oturacak. Teşekkürler.
(05/02/2017, Saat: 02:55)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Infinitum komşum seni buralarda tekrar görmek güzel.

Şu Wilkinson klasik bence seni bu işten soğuttu. En kötü yine şu tablacılarda satılan yuma marka alüminyum aleti alıp tekrar denemeni isterim. Yanlız alırken dikkat et, üretim hatalı olanları olabiliyor, üst kapağının alttaki tablayla orantılı oturduğundan emin ol.

Wilkinson çok mild bir alettir ve ilk akla gelen acemiye uygun olduğu düşüncesi olabilir. Ben şahsen katılmıyorum bu düşünceye, çünkü alet o kadar mild ki hem açı tutturma, hem baskıyı ayarlama konularında ancak tecrübeli olan birisinin kullanabileceği bir alet.

Dediğiniz gibi forumdaki konuda da amatörlere uygun olmadığı yönünde bir kanı var. Ama beni pek soğutmadı açıkçası, açı işinde bir farklılık olduğu kesinlikle doğru ama karşılaştıracak DE'de yok şimdilik.

Aslında ekipman ailesi baya büyüdü, yazmıştım, kırmızı plastik kutuda satılan bir yuma aldım, ama jileti takınca gözüm kesmedi. Mutlaka büyük bir kesik atarım gibi geldi. Bir de işçiliği kötü, jilet güzel oturuyor ama açıkçası korktum. Bana fazla kaçar gibi geldi. EJ89'a kadar Wilkinson'a devam edeceğim gibi, ama madem tavsiye ettiniz, bir kez deneyebilirim. Hastanelik olmazsam sonucu yazarım Big Grin

Aslında hep buralardayım, haftada birkaç kez bakıyorum son başlıklara, ama vakitsizlikten yorum yazamıyorum. Açılması gerektiğini düşündüğüm konular var mesela ama vakit yok, sınav iyi geçsin umarım, moderatör olabilecek kadar vakit ayıracak konuma gelebilirim. Üyelerden kim var, kim yok yoklamanız ne kadar güzel. Her yorumda buranın samimiyetine daha iyi tanık oluyorum. Çok sağol abim.
@Infinitum nasilsin, iyi misin komsum? Umarim her sey diledigin gibidir. Yeni baslayan uyeler icin sizin tanisma yaziniz guzel bir benchmark oldu. Yaklasan sinavinizda size infinite basarilar dilerim.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Yuma Perka ikilisinden nefret ettikten sonra Wilkinson Classic ile kendi jiletini deneyecegim
Artik bu da olmazsa Gilletle 3=5 bicaklilari donus yapacagim.Galiba bu isin en kotu yani jiletlerin standartinin olmamasi.Ayni kutuda hem iyi hem kotu jiletlerin olmasi
Wilkinson yumadan cok daha iyi.Az once denedim.Ama jileti berbat otesi.Oyle ki ikinci perdede perma ile degistirdim
Impadan aldigim silvertip porsuk firca muazzam gercekten.Harika kopuk yapiyor
Tiras sonu şap,bir avuc aspirin kolonya,bir avuc batik önleyici losyon ve balsam surdum surata.Badana yaptim biraz
@korgunv nasıl olsun hocam, iyi sayılırım. Umarım siz de iyisinizdir. Geleneksel tıraş gibi kafa dağıtan 1-2 ugraşım olmasa kafayı yerdim. İyi dilekleriniz için teşkkürler. Ben de forumdaki paylaşımın infinite devam etmesini dilerim diyeyim o zaman Smile

@interrr hocam çok çabuk vazgeçmişsiniz olmaz ki böyle. Her yorumda tıraş işinin ne kadar subjektif olduğunu bir kez daha görüyorum, siz yuma'dan nefret etmişsiniz, ama seven onlarca kişi var. Yabancı kanallarda bile sevip tavsiye edenler var. Bakalım ben de deneyebilirim umarım. Gilette'e dönüş yapana kadar o kartuş fiyatlarına EJ, Mühle gibi ürünleri forumdan 2. el edinin, öyle karar verin bence. Bence de porsuklar muazzammış iyi ki denemişim diyorum ama domuzdan da vazgeçmem gibi geliyor. İmpa'dan hangi fırçayı aldınız?
(05/02/2017, Saat: 15:26)Infinitum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @korgunv nasıl olsun hocam, iyi sayılırım. Umarım siz de iyisinizdir. Geleneksel tıraş gibi kafa dağıtan 1-2 ugraşım olmasa kafayı yerdim. İyi dilekleriniz için teşkkürler. Ben de forumdaki paylaşımın infinite devam etmesini dilerim diyeyim o zaman Smile

@interrr hocam çok çabuk vazgeçmişsiniz olmaz ki böyle. Her yorumda tıraş işinin ne kadar subjektif olduğunu bir kez daha görüyorum, siz yuma'dan nefret etmişsiniz, ama seven onlarca kişi var. Yabancı kanallarda bile sevip tavsiye edenler var. Bakalım ben de deneyebilirim umarım. Gilette'e dönüş yapana kadar o kartuş fiyatlarına EJ, Mühle gibi ürünleri forumdan 2. el edinin, öyle karar verin bence. Bence de porsuklar muazzammış iyi ki denemişim diyorum ama domuzdan da vazgeçmem gibi geliyor. İmpa'dan hangi fırçayı aldınız?

Hocam yumayi bi cok kez denedim.Hep ayni sonucu aldim.
Wilkinson Classic ve perma ikilisiyle bakalim nasil tepki verecek cildim bi kac gune belli olur
Vigshaving marka çin mali ama silvertip
Markali olsa 400tl olur.300 ü marka parası

75 liraya aldim.Cok hosuma gitti
(05/02/2017, Saat: 16:15)interrr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam yumayi bi cok kez denedim.Hep ayni sonucu aldim.
Wilkinson Classic ve perma ikilisiyle bakalim nasil tepki verecek cildim bi kac gune belli olur
Vigshaving marka çin mali ama silvertip
Markali olsa 400tl olur.300 ü marka parası

75 liraya aldim.Cok hosuma gitti

Vigshaving veya Frankshaving ben de düşünüyordum ama Vigshaving'e hala yeterince güvenemedim. Ama forumda kullananlar memnun.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba Tıraş Severler! yucelyilmaz 9 2,689 30/04/2022, Saat: 20:16
Son Yorum: muhendisbey
Photo ONDÜLA Tıraş Makinesi Mutlu68 4 2,246 04/01/2022, Saat: 13:38
Son Yorum: habaz
  Merhaba Tıraş Dostları(Tiyatrocu) Tiyatrocu 5 2,462 19/04/2021, Saat: 14:05
Son Yorum: Tiyatrocu
  İyi geceler. Yeni geleneksel tıraş sevdalısı. Emir_ 26 7,541 27/10/2020, Saat: 22:33
Son Yorum: Emir_
  Yeni Tıraş Zidane 28 8,563 12/05/2020, Saat: 18:35
Son Yorum: V4Vamık
  Geleneksel tıraş dünyasına merhaba Fenotip 49 12,605 06/04/2020, Saat: 09:46
Son Yorum: BuraKaya55
  bende geleneksel tıraş severim mrden 29 8,356 08/10/2019, Saat: 17:57
Son Yorum: FearOfATG
  Geleneksel Tıraş Tavsiye Silentsv 43 18,255 25/06/2019, Saat: 10:24
Son Yorum: ugur10
  ADAM GİBİ TIRAŞ OLANLARA SELAM OLSUN Karslı 28 7,595 25/04/2019, Saat: 10:22
Son Yorum: trustalt
  Merhaba geleneksel tıraş! tundralower 10 4,556 22/03/2019, Saat: 13:02