Merkur yaprak jilet
Progress'in yanında gelen jileti denemiştim, buradaki kötü yorumlar az bile bence...otomobil üreticileri lastik üretmiyor, Merkur de jilet işini bıraksın..
Burdaki yorumlari okumadan bende progresle gelen jileti az once denedim,2 ay sonra ilk tahrisi yasatti bana.
Haftasonu uzun süredir kullanmadığım Merkur jiletini tekrar denemek istedim. Açıkcası yine memnun kalmadım. Bir sebepten dolayı her defasında yüzüm tahriş oluyor. Birçok komşum bu jilet hakkında benzer şikayetlerde bulunması aklıma şu soruyu getirdi. Üretimden kaynaklanan bir farklılık olabilir mi.

Progress'in "+" ayar seviyesinde kullandığım Merkur jilet agresif sayılacak düzeyde iken yine aynı ayar seviyesinde kullandığım Personna Lab Blue Progress'e jilet takılmamış gibi hissettirdi. Progress'in ayarını "1" seviyesini çıkarttığımda ise sakallarım kesilmeye başlandı.

Jiletlerin yükseklik ölçüsünden ziyade en-boy ölçüleri markadan markaya değişebiliyor mu? Bana biraz öyle geldi çünkü...

Saygılarımla,
(25/09/2018, Saat: 11:59)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Haftasonu uzun süredir kullanmadığım Merkur jiletini tekrar denemek istedim. Açıkcası yine memnun kalmadım. Bir sebepten dolayı her defasında yüzüm tahriş oluyor. Birçok komşum bu jilet hakkında benzer şikayetlerde bulunması aklıma şu soruyu getirdi. Üretimden kaynaklanan bir farklılık olabilir mi.

Progress'in "+" ayar seviyesinde kullandığım Merkur jilet agresif sayılacak düzeyde iken yine aynı ayar seviyesinde kullandığım Personna Lab Blue Progress'e jilet takılmamış gibi hissettirdi. Progress'in ayarını "1" seviyesini çıkarttığımda ise sakallarım kesilmeye başlandı.

Jiletlerin yükseklik ölçüsünden ziyade en-boy ölçüleri markadan markaya değişebiliyor mu? Bana biraz öyle geldi çünkü...

Saygılarımla,
Berberden yaprak jilet aldım akşam bugün usturada denemeyi düşünüyorum bu boyut farkını ben de akşam düşündüm çünkü. Berberde usturaya daha fazla oturmuş jilet daha az görünüyor bende ise durum farklı. Denedikten sonra fikrimi paylaşırım kısmetse. Başlığı takibe de alayım da belki bilen vardır açıklar..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
Simdi usendim, arayıp merkur bulmaya ama, merkur, timor muhle gibi markaların jiletleri boyut olarak degilde biraz daha kalın yapıda diye aklımda kalmıs. DE kullanımında kalın jileti cok fazla bukmuyor jilet biraz havada kalıyor olabilir, kapagı biraz daha sıkmaya calısın. ali bıyıklıda da jilet yarıgına kalınlıgından dolayı tam oturmuyor olabilir. Shavette berberlerin yaptıgı, lavobo kenarına dayayarak jileti ittirme olayını atlamayın.

Ali bıyıklı kullanıpta muhle jilet kullanan bizim form harici varmıdır ayrı bir sohbet konusu ama cok merak ediyorum, duymamıslardır bile. Berberimden biliyorum, birgun jilet konusu acılmıstı, abi mal alıcam istermisin diye, 5 jilet markası soyledim berbere, sanki japonca konustum, ilk kez duydu buyuk ihtimal oyle bos bakıstık. Smile
(25/09/2018, Saat: 15:10)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Simdi usendim, arayıp merkur bulmaya ama, merkur, timor muhle gibi markaların jiletleri boyut olarak degilde biraz daha kalın yapıda diye aklımda kalmıs. DE kullanımında kalın jileti cok fazla bukmuyor jilet biraz havada kalıyor olabilir, kapagı biraz daha sıkmaya calısın. ali bıyıklıda da jilet yarıgına kalınlıgından dolayı tam oturmuyor olabilir. Shavette berberlerin yaptıgı, lavobo kenarına dayayarak jileti ittirme olayını atlamayın.

Ali bıyıklı kullanıpta muhle jilet kullanan bizim form harici varmıdır ayrı bir sohbet konusu ama cok merak ediyorum, duymamıslardır bile. Berberimden biliyorum, birgun jilet konusu acılmıstı, abi mal alıcam istermisin diye, 5 jilet markası soyledim berbere, sanki japonca konustum, ilk kez duydu buyuk ihtimal oyle bos bakıstık. Smile

@dikdik_s komşum, bahsettiğim her iki jilet'i Progress'in sonuna kadar sıkılmış ayar haliyle kullandım. Bu duruma da tesadüfen şahit oldum.
jiletlerin bir birinden farklı en ölçüsüne sahip olduklarını düşünüyorum.
KAI jiletlerde bu şekilde bir büyüklük söz konusuydu. Merkur jiletler hakkında böyle bir bilgi duymamıştım hiç ama başka bir jiletle üst üste konduğunda ortaya çıkar sanırım. Akşama Merkür jilet bulabilirsem ben de bir bakayım en iyisi.

Ref:
https://www.badgerandblade.com/forum/wik...ions_Table
(25/09/2018, Saat: 17:29)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: KAI jiletlerde bu şekilde bir büyüklük söz konusuydu. Merkur jiletler hakkında böyle bir bilgi duymamıştım hiç ama başka bir jiletle üst üste konduğunda ortaya çıkar sanırım. Akşama Merkür jilet bulabilirsem ben de bir bakayım en iyisi.

Ref:
https://www.badgerandblade.com/forum/wik...ions_Table

@kokopelli komşum, referans sayfasındaki bilgi muhteşem. Teşekkürler.
Keşke diğer jilet çeşitlerinin de bilgisi olsaydı.
@batmanforever
Komsum dogrudur olabilir, akıldan konusuyorum. Yan yana getirip bakmak lazım. Jiletler arası farklar olabilir dostum.
Üst üste koydum ama ışık oyunları dışında gözle bir fark görmek mümkün olmadi.

ded2383be86742d1f0124e51fada3c23.jpg
46846403307dff61d1bb50bbd11e2486.jpg

~SB

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,726 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,021,105 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 156,979 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,254 24/07/2023, Saat: 23:38