Fiyat/Performans
Bir de her ürünü bilmemiz mümkün değil tabi ki. Doğal olarak kullandığımız ürünlere göre yorum yapabiliriz. Aslında belki şu tartışılabilir: f/p, kişisel bir kavram mıdır yoksa genelgeçer bir kavram mı?

Benim fikrim daha çok genelgeçer (Toplum tarafından kabul edilen, hemen herkesçe benimsenen) olduğu yönünde. Bu yüzden yukarıda Arko sabun örneğini vermiştim. (Beğenilip beğenilmemesi, özellikleri vs. hususlar başka, sonuçta fiyatı o kadar ucuz ki, işini de bir şekilde bu fiyata göre fazlasıyla yapıyor) Bunun dışında çoğunluğumuz tarafından kabul gören 2. bir tıraş ürünü sayabilir miyiz? (Sabun olması şart değil, herhangi bir ürün)
(16/12/2016, Saat: 14:25)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir de her ürünü bilmemiz mümkün değil tabi ki. Doğal olarak kullandığımız ürünlere göre yorum yapabiliriz. Aslında belki şu tartışılabilir: f/p, kişisel bir kavram mıdır yoksa genelgeçer bir kavram mı?

Benim fikrim daha çok genelgeçer (Toplum tarafından kabul edilen, hemen herkesçe benimsenen) olduğu yönünde. Bu yüzden yukarıda Arko sabun örneğini vermiştim. (Beğenilip beğenilmemesi, özellikleri vs. hususlar başka, sonuçta fiyatı o kadar ucuz ki, işini de bir şekilde bu fiyata göre fazlasıyla yapıyor) Bunun dışında çoğunluğumuz tarafından kabul gören 2. bir tıraş ürünü sayabilir miyiz? (Sabun olması şart değil, herhangi bir ürün)

Rimei...
(16/12/2016, Saat: 14:28)jesusfear Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rimei...

Rimei için kendi açımdan +1 diyebilirim ancak fiyatı buna yakın olup işini iyi yapan başka DE veya TTO aletler de olabilir. Yani Rimei'yi çoğunluk benimser mi şüpheliyim.
(16/12/2016, Saat: 14:40)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rimei için kendi açımdan +1 diyebilirim ancak fiyatı buna yakın olup işini iyi yapan başka DE veya TTO aletler de olabilir. Yani Rimei'yi çoğunluk benimser mi şüpheliyim.

Valla hakkında 435 yorum ve 313.000 okuma yapıldığını varsayarsak, çoğunluğun da bu alet ile bir vesile ile muhatap olduğunu kabul edebiliriz gibi sanki... Çoğu kişiye göre de 6 liralık fiyatı ile özellikle 3 liralık Yuma'dan geçiş yapanlar için kalitesiyle alternatifsiz!
Merhabalar;
Geleneksel tıraş kişiye özgü bir durum arz ettiğinden tıraş ürünlerinde de f/p ürünleri şunlardır demek gerçekten zor. Özellikle de kullanıcıların ekonomik durumları da olaya dahil olunca f/p ürün seçimi daha karmaşık bir hale gelebilir.
Geleneksel tıraşa yeni başlamış fazla beklentisi olmayan bir kullanıcı için ilk akla şunlar gelir
Tıraş Fırçası: Jaguar/Omega 10049
Sabun/Krem: Arko/Nivea Tıraş Kremi
Tıraş Aleti: Rimei/Mingshi
Tıraş Sonrası: Arko/Nivea Ürünleri

Tabi bir müddet sonra biraz daha kaliteli ürün kullanan bu tıraşsever komşumuz ilk kullandığı bu ürünleri beğenmeyebilir ve boşa para harcadığını da düşünebilir kısaca bizim işte 2x2=4 etmez Smile
1) F/P - Tıraş Fırçası : wilkinson domuz tıraş fırçası
2) F/P - Tıraş Sabunu : arko stick/ arko kremler /derby kremler
3) F/P - Tıraş Aleti = DE Tıraş Aleti / Jiletli Ustura : wilkinson sword classic de tıraş aleti /rimei / kiepe sürgülü ustura
4) F/P - Jilet5) F/P - After Shave = Kolonya / Krem / Balsam :
AS (rebul/ eyüp sabri tuncer)  
Krem balsam (arko tıraş sonrası)
Jilet ( permasharp )

Bu ekipmanlar benim deneyimlediğim f/p olarak üst sıralarda gördüğüm ürünler.
Bulunabirlik açısından wilkinson sword classic tıraş aleti ve ayni markanin firçası cok iyi.

Yoğun bir kıl yapısı olmamasına rağmen uçları cok güzel çatallaşan yumuşacık bir fırça oldu çok sık kullanmadığım halde. Büyük marketlerde rahatça bulunabilir 15tl gibi bir fiyati var.

WS de tıraş aleti de jileti kusursuz tutuşu ve mild yapısı ile günlük kullanım için ideal. 14tl fiyat.
Konuyu açmaktaki amacım, herkesin asgarî fikrini alarak bir ortak kanaat oluşturabilmekti... Hem yeni başlayan arkadaşlara bir başlangıç rehberi olsun hem de forumdaşlar için bir muhabbet konusu olsun istemiştim... Fakat yorumlara bakarsak konunun amacına hizmet edemeyeceğini düşünüyorum... Ayrıca detaylara, ayrıntılara, kişisel zevk ve tavırlara yönelmeden, sadece bir öz fikir beyanında bulunmanın da bu kadar zor olmadığını belirmek isterim...Yeni gelen bir komşumuz, bilmem ne marka sabunun içerisindeki mango esansının sabunun toplam hacmine oranından çok, hangisinin daha hesaplı olduğunu araştırır diye düşünüyorum... Tüm katılımcı arkadaşlara teşekkürler...
@jesusfear komşum, ÖM gönderecektim ama kapatmışsınız galiba.

Bir yanlış anlaşılma olduysa kusura bakmayın, siz de lütfen alınganlık yapmayın.
Sonuçta ortada bir hakaret, kötü söz vs. yok. Önemli olan düzeyli tartışarak en doğruyu bulmak.
Yine de bir kusur varsa kendi adıma özür dilerim.
(16/12/2016, Saat: 17:19)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @jesusfear komşum, ÖM gönderecektim ama kapatmışsınız galiba.

Bir yanlış anlaşılma olduysa kusura bakmayın, siz de lütfen alınganlık yapmayın.
Sonuçta ortada bir hakaret, kötü söz vs. yok. Önemli olan düzeyli tartışarak en doğruyu bulmak.
Yine de bir kusur varsa kendi adıma özür dilerim.

Hayır hayır komşum...
Bir yanlış anlaşılma ya da alınganlık durumu falan söz konusu değil...
Ortada özür dileyecek bir durum da yok...
Bende konunun doğru anlaşılmadığı düşüncesi ortaya çıkınca fazla uzatmamaya karar verdim...
Katılımınız için hepinize tekrar teşekkürler...
Ws klasik makine  Tıraş aleti
Pherma sharp jilet (ah bide kaşıntısı olmasa) Jilet
Arko ve derby sabun
Jaguar domuz fırcalar ve domuz olmasın diyene isana sentetik (isana sentetik fiyat performans ta bence harika ben cok bilmem ama ej sentetik var düğümlerde fark göremedim aynı olması muhtemel seyahat için de ev kullanımı içinde fazlasıyla ideal) Fırça
Rebul kolonyaları aftershave ve balsamı. Aftershave

Bence... Idea Idea Idea

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  En İyi Fiyat Performans Kartuşlu Makine Hangisidir? esatakgul 21 9,318 12/02/2020, Saat: 20:09
Son Yorum: aerials
  En yuksek performans/fiyat tiras aletiniz CK89 31 15,093 06/08/2019, Saat: 22:08
Son Yorum: batmanforever
  Aynı markanın tıraş sabunu ve kremi arasında performans ve özellik farkı oluyor mu? trustalt 3 2,492 04/04/2019, Saat: 12:55
Son Yorum: onurcakmak
  Arko tıraș sabunu harici fiyat performans urunu sabunlar ? Rigbie 50 31,446 29/01/2019, Saat: 17:00
Son Yorum: donniebrasco

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: