Mıknatısla Jilet Tutan Tıraş Aleti (Rocnel Magnetic)
Murat Hocam bu tıraş aleti normal yarım jiletler ile çalışacak mı? Bir de elimizdeki SE sapı ile kullanabilecek miyiz?
(16/12/2016, Saat: 22:43)arandur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Murat Hocam bu tıraş aleti normal yarım jiletler ile çalışacak mı? Bir de elimizdeki SE sapı ile kullanabilecek miyiz?

Bu aletin sapı 75 mm x 11 mm, vidası 5mm
Evet her sap ile kullanılabilir sıkıntı yok.

Mıknatıslı olduğu için tutuyor her jileti, ama estetik olmaz, örnek enjektörlü jileti de tutuyor, jilet koyulan alanın derinliği 0,32 mm olduğu için sadece pro guard jiletleri girmiyor, o da çok önemli değil çünkü kullanılan bir jilet değil, genelde eğitim amaçlı kullanılıyor. Piyasadaki tüm 50mm jiletler 0,25 ile 0,30mm arasında hemen hemen.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Ağırlık 81 gr.

20r0ilj.jpg
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

@rocnel Murat bey yine innovasyon olayını çok başka yerlere taşımışsınız, ürün çok estetik görünüyor baş ve sap kısım orantıları, tek bir sorum olacak aletin baş kısmı jileti kapatıyor mu? Normal SE de ben kendi beceriksizliğimden de olabilir yatay kullanırken jilet kulaklarını kirmama rağmen o hafif çıkıntılar dolayısıyle kesik atmışlıgım oluyor. Bunda sanki tamamen jileti örtüyor gibi görünüyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
https://www.instagram.com/u1071/
(16/12/2016, Saat: 23:59)utunc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @rocnel Murat bey yine innovasyon olayını çok başka yerlere taşımışsınız, ürün çok estetik görünüyor baş ve sap kısım orantıları, tek bir sorum olacak aletin baş kısmı jileti kapatıyor mu? Normal SE de ben kendi beceriksizliğimden de olabilir yatay kullanırken jilet kulaklarını kirmama rağmen o hafif çıkıntılar dolayısıyle kesik atmışlıgım oluyor. Bunda sanki tamamen jileti örtüyor gibi görünüyor.

Teşekkürler bu prototip boyu 48mm (jilet50mm) seride 49mm yapılacak, dışarıya her taraftan 0,5mm çıkıyor. Tam örtmüyor ama kesik atmasının sebebi dışa çıkması değil, 42mm lik standat çift taraflı jiletler ikiye bölündüğü zaman bazen kırılan kısmı orantısız olabiliyor, bu da surata sert şekilde gelirse zarar verebilir. Ancak bu 50mm lik jiletlerde böyle bir sorun yok, gelse bile kesmez, çünkü keskin değil ve orantısız bir kısmı yok, gönül rahatlığı ile kullanılabilir.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

@rocnel üstad birde konuyu dağıtmadan yeni de model (250tl) olan ne zaman sahip olabileceğiz.

(17/12/2016, Saat: 00:15)utunc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @rocnel üstad birde konuyu dağıtmadan yeni de model (250tl) olan ne zaman sahip olabileceğiz.

İsteyen arkadaşlar bana mesaj attı, genelde mail ile ulaştılar, bir liste yaptım, önümüzdeki hafta içi bu listeye gönderim yapacağım, siz de adres bilgilerini verirseniz yollayabilirim.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

(17/12/2016, Saat: 00:17)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İsteyen arkadaşlar bana mesaj attı, genelde mail ile ulaştılar, bir liste yaptım, önümüzdeki hafta içi bu listeye gönderim yapacağım, siz de adres bilgilerini verirseniz yollayabilirim.

Mesaj gönderdim üstad. Teşekürler.

Ahh ahh battık ulen, sarın oradan bir tane daha

neodyum mıknatısları traş işine bende bulaştırmıştım, yalnız benim tipsoft fırça altına yaptırdığım çin malı mıknatısda çok hafif pas  olmuştu sizin japon malı kullanmanız bunun olmasına engel olacaktır. jilet tutma da güzel işe yarıyor. Özellikle hafif olması güzel olmuş bu hafif kafaya uygun hafif sap yapılacak mı yoksa hafif kafaya rağmen denge durumu iyi midir?

QAQNjj.jpg
3DAMd9.jpg
g5Xp3Z.jpg
0ly78D.jpg
3vA9NO.jpg
vXZggR.jpg
(16/12/2016, Saat: 23:59)utunc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @rocnel Murat bey yine innovasyon olayını çok başka yerlere taşımışsınız, ürün çok estetik görünüyor baş ve sap kısım orantıları, tek bir sorum olacak aletin baş kısmı jileti kapatıyor mu? Normal SE de ben kendi beceriksizliğimden de olabilir yatay kullanırken jilet kulaklarını kirmama rağmen o hafif çıkıntılar dolayısıyle kesik atmışlıgım oluyor. Bunda sanki tamamen jileti örtüyor gibi görünüyor.

50mm jiletlerin kenarı çift taraflı jiletlerden farklı  daha kavisli ve keskin değil çıkıntı da kesme ihtimaliniz yok

GP3vXv.jpg
12035344b.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş aleti bakımı Märzen 1 235 09/04/2024, Saat: 21:10
Son Yorum: BigHillMe
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,410 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  SATILIK: Pearl SS-04 Jiletli Tıraş Makinesi asrnnn 1 1,338 24/04/2023, Saat: 18:48
Son Yorum: asrnnn
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 6,028 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  rex envoy jilet tavsiyesi atlantis 1 1,438 23/12/2022, Saat: 03:29
Son Yorum: acz34
  Rocnel Elite Series (İlk Mesaj Güncel) rocnel 77 51,662 08/09/2022, Saat: 21:33
Son Yorum: My72
  Wilkinson sword'a jilet uyumu memoweb 6 2,711 24/07/2022, Saat: 22:12
Son Yorum: LiuShang
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 97,213 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,425 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,860 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: