eski tıraş aletleri
(26/02/2017, Saat: 20:28)CMO05 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet baktım üstad, teşekkürler  Angel

Rica ederim  Wink
Razor emporium dediniz lakin, o adamların web sitelerinde vitrine koydukları yapmıs oldukları kaplamaları dahi ben pek begendigimi soyleyemem.
(26/02/2017, Saat: 22:49)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Razor emporium dediniz lakin, o adamların web sitelerinde vitrine koydukları yapmıs oldukları kaplamaları dahi ben pek begendigimi soyleyemem.

Yani zevk meselesi , bende müdavimi değilim . Benim siparişi iptal etme nedenim başka bir fatboy almamdan ziyade benim için hazırladıkları aletin geçmişini / öncesini bilmememdi . Belki çok hasarlı , yamuk yumuk bir aletti . Bu sıkıntıları kimbilir nasıl düzelttiler ? Bu ikileme düşmemek için iptal ettim zaten . Yinede kaplama yaptırmak isteyen arkadaşlar için bir alternatif .

Vintage almak isteyen arkadaşlara benim tavsiyem above the tie .
Fiyatlar ebaydan çok daha makul . Aletlere yukarıda bahsettiğim gibi müdahale edilmemiş , birde hepsi kutusunda . Herkese tavsiye ederim .
https://www.abovethetie.com/collections/vintage-razors
Zevk meselesi manasında demek istemedim; adamın kapladık dedigi makinelerin fotograflarına bakıyorum, o kaplama kalitesini ben begenemiyorum. Belki fotografta cirkin cıkıyor ben mi yanlıs goruyorum bilemiyorum ama, razor emperium gibi senelerdir bir isim yapmıs bir firmadan sahsen daha guzel bir iscilik kalite bekliyorum belki de.
Web sitesinden hemen bir ornek gostereyim. Sizce bu kaplama olmus mu.
İnanın Reckless komsumun yaptırdıgı nickel kaplama daha kalıncana yapılmıs ve daha guzel geliyor gozume.
t9jtll.jpg
(26/02/2017, Saat: 23:31)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Su acıdan zevk meselesi manasında demek istemedim. Adamın kapladık dedigi makinelerin fotograflarına bakıyorum, o kaplama kalitesini ben begenemiyorum. Belki fotografta cirkin cıkıyor benmi yanlıs goruyorum bilemiyorum ama, razor emperium gibi senelerdir bir isim yapmıs bir firmadan sahsen daha guzel bir iscilik kalite bekliyorum belki de.
Web sitesinden hemen bir ornek gostereyim. Sizce bu kaplama olmus mu.
t9jtll.jpg

Bu konuda sonuna kadar haklısın , fotoğrafların bir çoğu temsili (sipariş ettiğin ürün tabiki böyle olmayacaktır ama beğenmemen de çok normal , illa beğeneceksin diye bir kaide yok neticede ). 2009 da ilk açıldığında koyulmuş . Nerden baksan 8 yıl , bir resim koymuşlar onunla idare ediyorlar . Tabiri caizse işine gelirse al diyorlar . Bu tarz şeyler pek yakışmıyor tabi ,alıcıyıda soğutuyor .
(Geçen yıl elimde black beauty vardı bir tane razor emporiumdan . Mükemmel birşeydi haksızlık etmiyeyim şimdi )

Yurtdışı forumlarında beğenilmişler ama senin de belirttiğin fotoğraflar vb. durumlara fazla özenmemelerinden herkes şikayetçi .

Buna ek olarak siparişlerde zaman sıkıntısı var . Alırken diyorlar işimize müdahale etmeyin ( mesela dedim ki fatboyu g Kodu istiyorum , hiç cevap yok )  . Bir ay içinde aleti hazırlar göndeririz diyorlar . Bu süreçte hiç bir biçimde cevap bile vermiyorlar . İptal istediğimde Allahtan hemen cevap verdiler .
(26/02/2017, Saat: 23:06)serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vintage almak isteyen arkadaşlara benim tavsiyem above the tie .

Above The Tie vintage değil komşum. Modern üretim paslanmaz çelik tıraş aletleridir.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(26/02/2017, Saat: 23:50)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Above The Tie vintage değil komşum. Modern üretim paslanmaz çelik tıraş aletleridir.

Doğrudur komşum ama linkte de paylaştım vintage de satıyorlar.
(26/02/2017, Saat: 23:54)serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Doğrudur komşum ama linkte de paylaştım vintage de satıyorlar.

Hiç aklıma gelmemişti vintage sattıkları, pardon Smile
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(26/02/2017, Saat: 23:57)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hiç aklıma gelmemişti vintage sattıkları, pardon Smile

Smile
Bakmayın siz şuan ellerinde az model kalmış . Bir iki ay önce 20-25 tane ürün vardı . 2-3 hafta da bir sayfa güncelleniyor , yeni ürünler geliyor .
Video 
Bu aleti bir eskici arabasından aldım.Kafada biraz eğilme vardı .Viking markası kazılmış.Eski ve yeni hali aşağıdadır.35l9gg5.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,320 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  SATILIK: Pearl SS-04 Jiletli Tıraş Makinesi asrnnn 1 1,245 24/04/2023, Saat: 18:48
Son Yorum: asrnnn
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 5,820 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 95,592 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,195 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,710 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Rex cut tıraş makinası Lawdilemma 18 11,993 10/06/2021, Saat: 14:00
Son Yorum: Oldman
  Muhle Rocca R94 Tıraş Aleti İncelemesi marv 13 5,930 19/05/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Lumberjack
  Rex Envoy Çelik Tıraş Aleti MetsGo 60 23,139 01/05/2021, Saat: 22:29
Son Yorum: Dorukbey
  Tıraş Makinaları Agresiflik Tablosu dikdik_s 32 37,555 30/04/2021, Saat: 21:52
Son Yorum: drog

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: