Tıraş Ekipmanlarımız
istediğiniz kadar istediğinizden alabilirsiniz sorun yok,fakat neden bu kadar çok makine ve ekipman alıyorsunuz gerçekten gerekçelerinizi çok merak ediyorum bunu ufak bir eleştiri olarak algılayın... lütfen yanlış anlaşılmasın
(25/06/2018, Saat: 17:46)abdussamedy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: istediğiniz kadar istediğinizden alabilirsiniz sorun yok,fakat neden bu kadar çok makine ve ekipman alıyorsunuz gerçekten gerekçelerinizi çok merak ediyorum bunu ufak bir eleştiri olarak algılayın... lütfen yanlış anlaşılmasın

Merhaba komşum bu duruma iki açıdan bakıyorum biri geleneksel tıraşla yeni tanışan bireylerde bağlılık ve heves oluyor ve bu bağlılık,heves ileri ki aşamalarda şiddetleniyor bir aletle tıraşa başlayan bir süre sonra birinde veya başkasında tıraş aleti görüyor bende alıyım diyor internet siteleri vesayre malzemesi,işciliği,kalitesi ve özellikleri ilgisini çekiyor bu durdurulamaz bir duruma geliyor ikincisi geçmişde dedelerimiz,babalarımız bu klasik aletlerin daha kötüsünüde kullandı iyisinide fakat aldıkça alası gelmedi yoksullukla boğuşan düşük gelirli geçimi zor insanlar parayı boşa harcamaktansa geçimini düşünen dedelerimiz,babalarımız tek aletle idare etmişler ne yazıkki forumumuzda çoğunluk yüksek gelirli bireylerden oluşuyor harelde yüksek maliyetli aletleri tercih ediyorlar aldıkça alası geliyor tamamen keyif işi ipin ucu kaçtı mı yakalamak zor buda onun gibi birşey
(25/06/2018, Saat: 17:46)abdussamedy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: istediğiniz kadar istediğinizden alabilirsiniz sorun yok,fakat neden bu kadar çok makine ve ekipman alıyorsunuz gerçekten gerekçelerinizi çok merak ediyorum bunu ufak bir eleştiri olarak algılayın... lütfen yanlış anlaşılmasın

Merhabalar,

Bu bizim hobimiz çünkü. Bu forum da (her hobi forumunda olduğu gibi) hem konu ile ilgili temel bilgiler için gelenlere, hem de hobi sahiplerine hitap ediyor. Yemek forumunda "biraz fazla yiyorsunuz", saat forumunda "insana bir saat yeter" bisiklet forumumda "18 vites üstü biraz gereksiz" veya bilgisayar forumunda 1060 herşeye yeter" diyemeyeceğimiz gibi tıraş forumunda da " bu kadar alete ne gerek var" diyemeyiz sanırım.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...

Bu bir hobi, kontrolsüzce almıyorum araştırıyorum bütün ekipmanlar ilgimi çekmiyor bu sonsuz evren gibi dediğiniz gibi olsaydı herkes tek traş aleti alırdı tek sabun başka markalar da çıkmazdı bütçeme uygun ürünleri alıyorum hem sigara içmiyorum insanlar sigaraya yada başka nelere neler harcıyorlar diye bir düşüncem var ben aylık bütçemden ufak bir mebla kendi hobime ayırıyorum sigara içenlere de saygım var yanlış anlaşılmasın komuşumun dediği gibi tek ekipman sınırlı kalıncak olsaydı forum nasıl oluşurdu ya da ne bilim saat forumunda yada başka forumlarda herkesin tek ürün edinmesi hobisini genişletmesini sağlamazdı sonuçta hobi bu farklı ürünler deneyip tecrübe edinmek ve paylaşmak yeterince anlatabildim sanırsam komşum...
Denizleriniz sakin, pruvanız neta olsun...

Bu bir hobidir. Ali Ağaoğlu'nun araba koleksiyonu var. Dediklerine göre 15'in üzerinde arabası var. Şimdi niye 15 araban var diyemeyiz, maddi varlığına göre bunu hobi edinmiş. Cem Yılmaz'ın klasik araba koleksiyonu var. Eser Yenenler'in saat koleksiyonu var. Kadınlarımızın hepsinin çanta ve ayakkabı koleksiyonu var.Smile
Bu bir hobidir. Arkadaşımız sigarada içmiyormuş, oh ne güzel. O tıraş aletleri çocuklarına, torunlarına çok güzel bir klasik olarak kalır. Smile
Naçizane benim koleksiyon diyebileceğim bir alet ve ekipmanım olmadı çünkü her birini ihtiyaç dahilinde günlük kullanıyorum. Fotoğraf işinde kısır olduğumdan ancak yazarak belirtebilirim.

Cumartesi günleri: Wacker Chevalier 6/8 ustura, Simpsons Duke III, TOBS Sandalwood sabun, GeoTrumper Sandalwood Skin Food
Haftaiçi ruh haline göre: Merkur 37 C Slant, ATT Atlas Slant, Muhle R41; TOBS Jermyn Street sabun ve Truefitt & Hill sandalwood sabun ve Proraso Sandalwood Aftershave ve Nivea Sensitive Balsam, jilet olarak Timor ve Feather, fırça SOC boar-badger mix
Acta est fabula, plaudite.
(25/06/2018, Saat: 20:46)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu bir hobidir. Ali Ağaoğlu'nun araba koleksiyonu var. Dediklerine göre 15'in üzerinde arabası var. Şimdi niye 15 araban var diyemeyiz, maddi varlığına göre bunu hobi edinmiş. Cem Yılmaz'ın klasik araba koleksiyonu var. Eser Yenenler'in saat koleksiyonu var. Kadınlarımızın hepsinin çanta ve ayakkabı koleksiyonu var.Smile
Bu bir hobidir. Arkadaşımız sigarada içmiyormuş, oh ne güzel. O tıraş aletleri çocuklarına, torunlarına çok güzel bir klasik olarak kalır. Smile

Aynen üstat ileride çocuklarıma torunlarıma vermek onlarla ilk traş deneyimlerini yaşamalarını çok isterim Smile zaten asıl amaçlarımdan biri de bu
Denizleriniz sakin, pruvanız neta olsun...
Arkadaşlar zaten güzel güzel yazmışlar. Bu bir hobi meselesi. Kişinin kendi maddi gücü doğrultusunda devam ettirebildiği bir hobi aslında.
Misal, benim bir de saat koleksiyonum var. 18 tane (quartz-kurmalı-otomatik-dijital) saatim var. 1 tanesi var ki, limitli ve asla kullanmadım.
Tıpkı geçenlerde Onurcakmak adminimize kurada çıkan Mühle gold gibi, benim için özel bir parça o saat. Ki kendisi de belirtmişti ilgili konuda, o aleti saklayacağını.
Ben de ilk zamanlar çok alet aldım ama ritüelim, el-bilek koordinasyonum oturdukça sadece 2 ayarlı aleti kendime ayırdım. Ve diğerlerini elden çıkardım.
"A Samurai always wears two swords."

Benim toplamda 6 çelik, 4 shavette, 24 farklı marka krem/sabun ve 400 den fazla jiletim var. Nedenine gelince bu bir hobi. Günlük koşuşturma ve yaşam karmaşasında insanın biraz kendine özen göstermesi ya da kendine biraz zaman ayırması, şımartması için gerçekleştirdiği bir eylem diyebiliriz. Tıraş olayına " yüzdeki kıl/tüylerin temizlenmesi " olarak bakarsanız haklısınız. Zaten bu forumda da tıraş olayına sadece bu şekilde bakan insanların pek işi olmasa gerek Big Grin

Selamlar.
Güzel cevaplar. Barını kestiğim ve jileti iyi tutan bir fuji alet(ve birkaç yedek),babadan kalma fırça,birçok çeşit jilet ve iyi bir sabun haricinde elimdekileri satmayı düşünüyorum ben bu olaya ekonomikliği yönüyle bakıyorum, bu haliylede tıraş hayli keyifli benim için

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 331,772 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,271 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 886 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,448 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,218 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 1,999 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,212 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,488 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,419 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde
  Her gün tıraş ve kullanılan aletler Freeloader 3 2,457 19/09/2022, Saat: 12:34
Son Yorum: necatiatceken

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: