Yeni başlayan olarak merhaba
Hoşgeldiniz "komşum" Smile)

İlk tıraşlarda amaç yakın tıraş değil ekipmanı tanımak ve doğru kullanmaktır. Bütün ekipman aynı kalmak şartıyla sadece jileti değiştirerek tekniğinizi geliştirebilirsiniz. Aynı zamanda cildi yormayacak şekilde tıraş öncesi hazırlığa ve sakal çıkış yönlerine dikkat ederseniz daha iyi sonuçlar alırsınız.

Keyifli tıraşlar dilerim.
Hosgeldiniz,

WTG, XTG ve ATG terimlerini inceleyin, ogrenin. Bu bahsi gecen yonleri, surat bas konumlarına gore degil, sakallarınızın cıkıs yonlerine gore uygulayın.
Yani sakalınız bir bolgede ters cıkıyorsa, o bolgede wtg demek yukarıdan asagı manasına gelmiyor bilmem anlatabiliyormuyum. Yuzunuzu calısın, sakal cıkıs yonlerinizi ogrenin, her ozel farklı yondeki sakal cıkısına uygun kesimi yapın. 2 yada 3 perde de kademe kademe tıras olmayı deneyin. Bastırmayın.

GUzel tıraslar dilerim.
@msakalli , @korgunv , @mazot , @Tahir , @marek , @Zeman , @Nani Kuş , @cirzini62 : iyi dilekleriniz ve yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

@mauser , @rating : evet henüz ilk 10 tıraş içerisindeyim, ekipmana yeni yeni alışıyorum, ancak 3. tıraştan sonra tahriş kaynaklı kızarıklıktan kurtulduğumu söyleyebilirim. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

@dikdik_s : Cevabınız ile bu teknikleri ilk defa duymuş oldum, ben hayatım boyunca hep yukarıdan aşağı hareket ile tıraş oldum. Siz söyleyince anladım ki bu yöntem ile benim açımdan bazı yerler WTG, bazı yerler ise XTG olmuş oluyor (yukarı yönde çıkan sakalım yok). ATG'yi denemek konusunda şu an için çekimserim, "en yakın ama aynı zamanda tahrişe en uygun tıraş" dendiği için şu an için denemeyi düşünmüyorum.

2n7pjwm.png

Çıkış yönlerine göre yüzümün haritasını aşağıdaki siteden oluşturdum, bu yaşta her gün gördüğüm yüzüm ile ilgili bir şey daha öğrenmiş oldum, daha önce farklı yönde çıktıklarının bile farkına varmamıştım.

http://www.pbjsite.com/shave/whiskarmap/

Hepinize tekrar teşekkür ederim.

Saygılarımla,
The stream will cease to flow;
The wind will cease to blow;
The clouds will cease to fleet;
The heart will cease to beat;
For all things must die.
-Alfred Lord Tennyson
Hepimiz aynı noktadan basladık. Kademe kademe ogrencisiyiz isin. Bilgi paylasımlar az biraz fark yaratsa bile ne mutlu bize.
Saygılar.
Hosgeldiniz. Cok keyiyli bir tanisma yazisi olmus. Elinize saglik.

Sanirim gunluk hayatimizda bundan daha fazla yer kaplayabilecek, duzgun yapildiginda iskenceden keyfe donusen bir hobi/aliskanlik olamazdi. Simdi 1 ay diyorsunuz, 4-5 seneyi devirenler var. Bakiyorum herkes ilk gunku gibi, heyecanla tartisip yeni seyler ogreniyor. 4 yildir tiras oluyorum, kullanilan jiletleri tiras sonrasi nereye atacagimi az once cozdum orneginSmile Sonunda.

Keyifli tiraslar, forumda iyi sohbetler.
Hoşgeldiniz , samimi bir anlatım olmuş . İyi vakit geçirmeniz dileğiyle ...
Mrb komşum. Sıhhatler olsun. Bastırma Smile

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Hoş geldiniz komşum, sağlıklı tıraşlar keyifli forumlar dilerim .

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 770 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,492 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 622 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,694 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 692 01/05/2023, Saat: 15:49
Son Yorum: Ömer t. Katı