Merhaba komşular
Herkese merhaba saygıdeğer komşularım.Ben ensar 24 yaşındayım.Beş senedir sadece elektrikli makinayla traş oluyorum. Beş ya da altı kere berberde ustura ile traş olmuşumdur o kadar Smile Peki nereden ıslak traş sevdasına kapılmışsınız diye sorabilirsiniz. Her şey babama ait benden yaşça büyük iki tane fırçasını dolabın derinliklerinde görene kadardı... Sanırım ikisi de domuz kılı.Sonra ben bu fırçalar nedir, ne değildir öğrenmek için başladım google'da araştırmaya ve Lord komşumun bloguna denk geldim. Saatlerce satır satır hepsini okudum ve bende muhteşem bir ilgi,alaka ve sevgi oluşturdu.Tam da o hayran olduğum 50'li 60'lı yıllardan gelen bir ritüeldi... Lord komşumun sayesinde saygıdeğer sizlerle ve değerli yorumlarınızla tanıştım, bilgi sahibi oldum ayriyetten aydınlandım. Gerçekten burada ki herkes hep görmek istediğim, herkesin saygı ve sevgi çerçevesinde yaklaşabildiği, özür dileyebildiği, yorumlarını samimi ve dürüstçe söyleyebildiği bir ortam. Burada zaman geçirirken gerçekten hiç sıkılmıyorum. Sizlere, özellikle de Geleneksel Traşı tanımama vesile olan LordSparHawk Komşuma teşekkür etmeyi bir borç bilirim Smile)
Şu an için en kısa zamanda bir WS classic alıp haftada 1 traş olup o duyguyu tadmak istiyorum. Daha sonra ise kısmet olursa 2 ay sonra haftaiçi sabah sinekkaydı traş olabileceğim ve takım elbise giyeceğim bir işim olacak. Sakallarım sert ve sık.Çıkış yönleri ise kulak tarafına doğru çıkıyorlar.Boyun bölgesi ters çıkıyor. Sizce makina ve jilet olarak nasıl bir şey düşünmeliyim? Benim gönlüm aslında shavette'ler de ama günlük traşa uygun olur mu bilmiyorum.

Saygılar, Sevgiler Efendim...
Hoş geldiniz. Geltir bağımlılık yaratır, dikkat edin Smile
Kardeşim hoşgeldin;
Keyifli bir forum ve bol köpüklü tıraşlar dilerim.Keskin jilet ve iyi bir tıraş öncesi hazırlık başlangıç için iyi bir antremandır bence. Big Grin
Hoş geldiniz. Hayırlı ve uğurlu olsun. Yeni işiniz için de şimdiden tebrik eder, üstün başarılar dilerim.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
(06/01/2017, Saat: 17:55)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz. Geltir bağımlılık yaratır, dikkat edin Smile

Hoşgördük komşum. Çok doğru bir laf. 2 aya yakındır her gün giriyorum zaten sanırım bağımlılık yarattı bende Smile

(06/01/2017, Saat: 17:57)marek
dateline='1483711028' Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Kardeşim hoşgeldin;
Keyifli bir forum ve bol köpüklü tıraşlar dilerim.Keskin jilet ve iyi bir tıraş öncesi hazırlık başlangıç için iyi bir antremandır bence. Big Grin

Hoşgördük efendim. Teşekkür ederim. Kesinlikle hocam sizden öğrendiklerimin en önemlisi de traş öncesi hazırlık... Yani sıcak bir duş Big Grin
(06/01/2017, Saat: 18:01)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz. Hayırlı ve uğurlu olsun. Yeni işiniz için de şimdiden tebrik eder, üstün başarılar dilerim.

Hoşgördük efendim. Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için Smile
Komşum hoşgeldiniz keyifli traşlar dilerim . Ben size ilk makina olarak Rocnel -DE-P modelini tavsiye ederim
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7890
(06/01/2017, Saat: 18:15)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum hoşgeldiniz keyifli traşlar dilerim . Ben size ilk makina olarak Rocnel -DE-P modelini tavsiye ederim
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=7890

Hoşgördük komşum.Teşekkür ederim tavsiye için. Peki SE ve DE modeli ile performans olarak bir fark oluyor mu ? Ben impa'da ki SE modelini düşünüyordum.
Se yarım jilet ağırlık merkezi kafada
De tam jilet ağırlığı ideal R-89 yerine özellikle Rocnel'i tavsiye ediyorum mild yumuşak bir makinadır ayrıca Çelik oluşu avantaj elektrikli tıraş makinasından geçiş yapacağınız için sizi üzmez
(06/01/2017, Saat: 18:34)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Se yarım jilet ağırlık merkezi kafada
De tam jilet ağırlığı ideal R-89 yerine özellikle Rocnel'i tavsiye ediyorum mild yumuşak bir makinadır ayrıca Çelik oluşu avantaj elektrikli tıraş makinasından geçiş yapacağınız için sizi üzmez

Anladım hocam.Öncelikle WS ile başlayıp sonra Rocnel'e geçiş yapacağım o halde. Fotoğraflarda gördüğüm kadarıylan resmen kalite akıyor bir de onunla traş olmak sanırım paha biçilemez bir zevke dönüşür... Smile Döküm ya da kaplama değil harbi harbi çelik Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 766 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,492 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 622 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,694 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 690 01/05/2023, Saat: 15:49
Son Yorum: Ömer t. Katı