Crabtree & Evelyn
sandalağacı kokulu olanını deniyorum bir iki gündür, gayet memnun kaldım.
kokusu oldukça ferah, ve tüm tıraş boyunca kendisini belli ediyor, koruyuculuk daha önce denemiş olduğum pek çok sabundan daha iyi, ve köpüğü o kadar da çabuk sönmeyen gliserinli sabunların performansını andırıyor. sivilcelerimi ustura ile kesmeme bile izin vermedi Smile o kadar da pahalı olmaması da cabası.
oldukça yumuşak bir sabun, ve kısa zaman içinde bitmesinden korkmaya başlıyorum sanırım. daha önce sandalağacı kokusu içeren çok sabun kullanmamıştım o nedenle kokusunu değerlendirmem yanlış olabilir, ama performans olarak yukarıda geçtiği gibi orta üst seviye bir sabun olduğunu belirtmek gerek, yurdumda satılan Loccitane ile karşılaştırmak gerek belki, ona göre de fiyat&performans açısından oldukça avantajlı bir ürün.
memleket kurtulana kadar siyah
Aynı sabunu ben de bu sabah denedim koku ve köpük gercekten çok müthiş. Her ne kadar TOBS sandalwood kokusuna yaklaşamazsa da iki sabunun kokularını farklı kokular olarak değerlendirmek lazım. Traş sırasındaki koruyuculuğu ve traş sonrası nemlendiriciliği oldukça ileri düzeyde. Çok kolayca kıvamlı bir köpük oluşturuyor. Ucuz olsun diye refill alıp BİM in kuş lokumu kutularına bastım. Biraz zorlayarak kutuya sığıyor.
Mutlaka dolapta bulunması gereken bir sabun. Biz sabun meraklıları için stoklarımızdaki sabunları bitirmek değil önemli olan. Canınızın çektiğinde kullanabileceğiniz değişik sabunların bulunduğu bir sabun havuzunun olmasıdır ve bir geleneksel tıraşcıda en az 20 çeşit sabun olmalıdır. Bir de benim gibi üretici iseniz bu 40 çeşide çıkıyor. Hanım beni dolap yayılmacısı ve emperyalisti ilan etti.

(20/09/2012, Saat: 11:23)anesthesia Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sandalağacı kokulu olanını deniyorum bir iki gündür, gayet memnun kaldım.
kokusu oldukça ferah, ve tüm tıraş boyunca kendisini belli ediyor, koruyuculuk daha önce denemiş olduğum pek çok sabundan daha iyi, ve köpüğü o kadar da çabuk sönmeyen gliserinli sabunların performansını andırıyor. sivilcelerimi ustura ile kesmeme bile izin vermedi Smile o kadar da pahalı olmaması da cabası.
oldukça yumuşak bir sabun, ve kısa zaman içinde bitmesinden korkmaya başlıyorum sanırım. daha önce sandalağacı kokusu içeren çok sabun kullanmamıştım o nedenle kokusunu değerlendirmem yanlış olabilir, ama performans olarak yukarıda geçtiği gibi orta üst seviye bir sabun olduğunu belirtmek gerek, yurdumda satılan Loccitane ile karşılaştırmak gerek belki, ona göre de fiyat&performans açısından oldukça avantajlı bir ürün.
(06/06/2013, Saat: 15:30)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biz sabun meraklıları için stoklarımızdaki sabunları bitirmek değil önemli olan. Canınızın çektiğinde kullanabileceğiniz değişik sabunların bulunduğu bir sabun havuzunun olmasıdır ve bir geleneksel tıraşcıda en az 20 çeşit sabun olmalıdır.

Buna katılıyorum da paketlerinden açtığımız sabunların ne kadar sürede bozulmadan durduğuna yada zaman geçtikçe kalitesinde bir değişimin olup olmadığına dair endişelerim var.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

kokular zamanla uçar ama emin olun sabunlarınızı sizden sonra torunlarınız bile kullanabilir

(06/06/2013, Saat: 16:54)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06/06/2013, Saat: 15:30)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biz sabun meraklıları için stoklarımızdaki sabunları bitirmek değil önemli olan. Canınızın çektiğinde kullanabileceğiniz değişik sabunların bulunduğu bir sabun havuzunun olmasıdır ve bir geleneksel tıraşcıda en az 20 çeşit sabun olmalıdır.

Buna katılıyorum da paketlerinden açtığımız sabunların ne kadar sürede bozulmadan durduğuna yada zaman geçtikçe kalitesinde bir değişimin olup olmadığına dair endişelerim var.
uzun aradan sonra, west indian lime ile crabtree & evelyn' e geçiş yaptım birkaç tıraştır. köpük yine bol bol, dolgun ve kaygan. aradan geçen birçok marka sabun ve kremden sonra nemlendirmesi eksik geldi. sienna için de vardı böyle bir sorun lakin bu kadar belirgin hissettirmiyordu sanki kendisini, öyle hatırlıyorum. diğer kullandığım ürünlerde (geo f. trumper, musgo real, proraso v.s. v.s.) old spice losyon yeterli gelirken, bunda üzerine bir balsam istiyor. bu sebeble yazın kullanabileceğimi düşünmüyorum. hala benim için en iyi sabun geo f. trumpers.
Crabtree sabunlar arasında west indian lime diğerlerinin yanında ortalama kalıyor.

Farklı bir formülasyonmu kullanıyorlar bilmiyorum Smile
tahmin ederim öyle, birşeyler eksik gibi ama koku muazzam Sleepy nomad kadar belirgin olmasa da, eskilere götürüyor insanı, benim beğendiğim tarzda bir kokusu var.
2435aup.jpg

Merhaba arkadaşlar bugün size biraz Sienna dan bahsedecegim. Markadan fazla söz etmeye gerek yok birçogumuz aşina olduğu ve farklı ürünlerini kullandığı kaliteli bir marka. Ürünümüz triple milled denen oldukça sert bir sabun Dr.harris gibi diyelim. oldukça güzel paketlenmiş kutusunu açtığınızda karşınıza kaliteli bir yağlı kağıda sarılı halde çıkıyor. Direk koklayınca bana pansiyonlardaki ucuz minik tek seferlik kullanılan sabunları anımsattı hiç beğenmedim diyebilirim fakat sabun ıslandıktan ve köpük yaptıktan sonra koku konusunda işler değişti. Elimde ve fırçada harika baharatlı odunsu bir koku bıraktı. Fakat Sabunun kopük performansı için aynı şeyleri söyleyemiyeceğim keza her şekilde denememe rağmen oldukca cılız, gövdesiz, hacimsiz bir köpük elde ettim. kayganlık oldukça zayıf yastıklama hissiyatı yok denecek kadar az o kadarki tıraş olmaya değer bile bulmadım o köpüğü. Hakkında biraz araştırma yaptım bazıları çok beğenmiş ama bir kısımda sabunun formülü değiştikten sonra çöp olduğundan bahsetmiş.

İncelemeyi bağlamam gerekirse sabun oldukça düşük performansı olan bir sabun ben ısrarla denemelere devam edicem farklı bir sonuç alırsam paylaşırım ama şimdilik sınıfta kaldı.

Koku: 8
Kayganlık:3
Koruyuculuk:2
Nemlendirme:
Köpük kalitesi: 1
e mail adresim tipsol@me.com
Elinize sağlık güzel bir inceleme olmuş, bu incelemeler benim gibi farklı,kaliteli ürünleri deneme şansı bulamamış ama denemek isteyen,kararsız kişiler için çok güzel bir yol pusulası.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Emeğinize sağlık. Desenize Crabtree bu sefer Craptree çıktı Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Music Crabtree & Evelyn Moroccan Myrrh mrtkmsgl 8 4,721 02/03/2018, Saat: 15:43
Son Yorum: ardanadam

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: