Crabtree & Evelyn
İmpa sitesine eklemiş
en son kendi sitesinden kaseli sabun 10 dolar, kremler 2,4 dolardan satılmış akabinde tıraş ürünlerinden çekilmiş sanırım.
İmpadan almıştım bunun kaseli olanından. Bu kadar kötü köpüğü olan sabun olamaz. Banyo sabunlarının köpüğü daha iyidir muhtemelen.
Bi tıraş sabununu ilk kez kullanırken her zaman çok az suyla başlarım azar azar su veririm ne kadar su istediğini bilmediğim için. Bayağı uzun bi yükleme yaptım semogue soc ile. Sonra köpürtme kaseme alarak damla damla su verdim. Köpük oluşmaya başladı ama çok az su olmasına rağmen baloncuklu kıvamsız köpük oluştu. Belki daha da az su istiyordur diye bi 20 saniye kadar daha yükledim. Kasede 2 3 kez çevirince hemen dışarı çıkıyor. Kısa sürede çok kıvamsız köpüğü oluyor.
Yüzümde devam edeyim dedim badana yöntemiyle yüze uygulamaya geçtim. 2 saniyede sönüyor köpüğü. Tıraş esnasında dayanmasını geçtim yüzümün bir tarafına uygularken diğer taraftaki sönüyor. Dakikalarca uğraşmama rağmen yüzümde katman oluşmadı hep söndü.
Kokusu ise resmen yok. Hiç bişey kokmuyor resmen. Yüzümü iyi nemlendirdi. Sanırım tek olumlu yanı buydu. Sonrasında fırçayı durulayıp arkoya geçtim. Arkoyla tıraşı tamamladım.
180 liraya ahşap kase ve banyo sabunu almış oldum sanırım. Sadece geleneksel tıraş için değil tüm zamanlarda harcadığıma en üzüldüğüm para oldu. 3 liralık arko her alanda bu sabunu tokat manyağı yapar.
Geçmiş olsun @Sheeplessness hocam. Moroccan Mhyr mi sandalwood mu alıştınız? Birde fırçanın köpüğü yutuyor gibi bir durumu olamaz değil mi?

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
(08/11/2019, Saat: 17:44)onur7 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçmiş olsun @Sheeplessness hocam. Moroccan Mhyr mi sandalwood mu alıştınız? Birde fırçanın köpüğü yutuyor gibi bir durumu olamaz değil mi?

Sağolun komşum. Köpüğü yutuyor olsaydı diğer sabunlarda da sıkıntı yaşardım ama yaşamıyorum. Ayrıca köpüğü oluyor ama inanılmaz kıvamsız bi parmak köpüğü bile bir kaç saniyede sönüyor. Yutma gibi bi durum yok yani. Sadece köpüğü kıvam almıyor. Ürün myhrr bu arada
@Sheeplessness hocam, yorumlarınız için emeğinize sağlık ve geçmiş olsun tabii. Valla benim de kasesini, kokusunu çok beğendiğim ve almayı düşündüğüm bir sabundu. Siz şimdi böyle deyince benim de o sabun gibi tüm hevesim söndü siz böyle deyince.
"Her şeyin bir şeyi vardır."
(08/11/2019, Saat: 17:50)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sağolun komşum. Köpüğü yutuyor olsaydı diğer sabunlarda da sıkıntı yaşardım ama yaşamıyorum. Ayrıca köpüğü oluyor ama inanılmaz kıvamsız bi parmak köpüğü bile bir kaç saniyede sönüyor. Yutma gibi bi durum yok yani. Sadece köpüğü kıvam almıyor. Ürün myhrr bu arada

Komşum konuyu hortlatıyorum tekrar kusura bakmayın ama ben bu Myhrr'in krem olanını kullandım bir kaç kez. Köpürtmede sıkıntı yok ve koku banyoya siniyor, tıraştan sonra kokmaya devam ediyor bir süre. O kadar da fark edilebilir bir koku. Kremle sabun arasında hem köpük performansı hem koku olarak bu kadar fark olması normal belki ama sizdeki ürünü son zamanlarda tekrar denediniz mi, fark oldu mu? Kokusuna bayıldım, krem piyasada yok bari sabununu alayım dedim ama yazdıklarınız el freni çektiriyor.

"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
(09/02/2020, Saat: 17:30)onur7 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum konuyu hortlatıyorum tekrar kusura bakmayın ama ben bu Myhrr'in krem olanını kullandım bir kaç kez. Köpürtmede sıkıntı yok ve koku banyoya siniyor, tıraştan sonra kokmaya devam ediyor bir süre. O kadar da fark edilebilir bir koku. Kremle sabun arasında hem köpük performansı hem koku olarak bu kadar fark olması normal belki ama sizdeki ürünü son zamanlarda tekrar denediniz mi, fark oldu mu? Kokusuna bayıldım, krem piyasada yok bari sabununu alayım dedim ama yazdıklarınız el freni çektiriyor.

Hemen satayım size komşum Big Grin
Sabun köpürmüyor olan köpük de tıraş başlamadan sönüyor diye bunu arkoyla karıştırmaya karar verdim. Amacım köpüren , besleyici ve iyi bir tıraş sonrası hissiyatı olan bir sabun elde etmekti. Çok sert bir sabun benmari yöntemiyle yumuşatıp rondoya arkoyla beraber atıp uzun uğraşlar sonucu 2 sabunu birleştirdim. Ve bugünkü tıraşımda kullandım. Köpürmeyen ve tıraş sonrası cildi kurutan bir sabun elde ettim. Açıkçası bunu hiç beklemiyordum. Undecided
(17/02/2020, Saat: 22:26)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sabun köpürmüyor olan köpük de tıraş başlamadan sönüyor diye bunu arkoyla karıştırmaya karar verdim. Amacım köpüren , besleyici ve iyi bir tıraş sonrası hissiyatı olan bir sabun elde etmekti. Çok sert bir sabun benmari yöntemiyle yumuşatıp rondoya arkoyla beraber atıp uzun uğraşlar sonucu 2 sabunu birleştirdim. Ve bugünkü tıraşımda kullandım. Köpürmeyen ve tıraş sonrası cildi kurutan bir sabun elde ettim. Açıkçası bunu hiç beklemiyordum.  Undecided

Üstüne Dr. smart ekleyin bir de komşum Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Music Crabtree & Evelyn Moroccan Myrrh mrtkmsgl 8 4,722 02/03/2018, Saat: 15:43
Son Yorum: ardanadam

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: