Tıraş Aleti Tavsiye
EJ DE89 ilk tavsiyem olacaktır. R89'dan ucuzdur ve ucuz olmasına rağmen daha kaliteli işçiliğe sahiptir. Keskin jiletlerle, hassas ciltlerde, 2 perdede kusursuz tıraş çıkartır.

Gillette Slim Adjustable diğer arkadaşlar tarafınfan önerilmiş zaten. Nostaljik, pratik ve mekaniği harika bir alet ilginizi çekerse, şahsen tek geçerim. Temizi veya kullanılmamışı biraz rakamlı olmasına rağmen buna değer. Jilete ve kıl yapınıza göre ilk perde ayarı değişkenlik  gösterse de, ikinci perdede ilk ayarda sıfır tahriş atg bile yapabilirsiniz. Zira ilk ayarı piyasadaki tüm aletlerden daha yumuşaktır.
Edwin Jagger DE89 tek geçerim.
Benden daha eskisiniz geleneksel tıraşta, belirttiğiniz iki makine de aynı ve başlangıç seviyesi. Tabi ki bunlar da yıllarca tek makine olarak kullanılabilir. Ancak tavsiyem forumu iyice okuyun merkur 34c, merkur progress, muhle r41 ve rocnel makinelerin incelemeleri var. Buradaki inceleme ve yorumlara göre hareket edin.
Öncelikle ilginiz için tşk ederim. 2. el ürün kullanmayacağım. Rocnel konusunda da çok sevinip gururlanarak gerekli incelemeleri yaptım, ayrıca kendileriyle mail aracılığıyla ürünleri hakkında bilgi almak istediğimi, iletişim numarasını aradığımı ve ulaşamadığımı belirttim ama verilen cevap ta firmalarının makina fabrikası olduğu ve telefonla satış yapmadıklarını belirttiler. Saygı duyuyorum tabi ki ama dünyanın en kaliteli makinası da olsa bu firmanın ürünlerini satın almayacağım. Aslında feather ın o efsane makinesini çok inceledim ve yapılan yorumlarda da feather in çok keskin jileti ile kullanılmadığı zaman agresif bir makine olmadığı söyleniyor. Fazla agresif olmamasını tecrübe eksikliğinden dolayı değil de yüzümün hassasiyetinden dolayı istemiyorum.

EJ DE89, Mühle R89, Merkur progres gibi makineler zaten rüştünü ispatlamış makineler. Feather'a o kadar para vermekten se Omega'nın 15 TL'lik ucuz bir fırçasını kullanan birisi olarak, uygun fiyatlı bu makinelerden birisi ile birlikte iyi bir porsuk fırça alsam daha mantıklı olacak gibi sanki, ama hala fikirlerinize açığım. Teşekkür ederim.
Öncelikle hoşgeldiniz . Cilt tipiniz , pullanma sorunu ve orta sakal sıklığı benim cildime vs. benziyor . Tavsiye edilen aletlerin hemen hepsini kullandım dolayısıyla aldığım reaksiyona göre tabi cilt tipimizin de benzer olmasından yola çıkarak bir tavsiye vereceğim .

Çok düşünmeye gerek yok . 5 yıldır jilet tutucu kullanıyorsun , ustura vs. farklı alanlar hariç bu tarz jilet tutuculardan piyasada ki ürünlerin hangisini alsan zaten pek sıkıntı yaşamazsın . Bunca zaman iyi sabretmişsin ming shi ile . Hiç ej 89 yada progress e girme derim . Git paşa paşa al bir tane merkur futur .
Okuduğum kadarı ile bir aleti tek olarak uzun zaman kullanıyorsun . E git bari bu sefer şöyle sağlam bir şey al .
Bir beş yıl da ınla bunla uğraşma .

Saygılar ,
Hoş geldin meslektaş komşum. Hayırlı ve uğurlu olsun. Muhle, EJ, ve Merkur en iyi alternatifler. Bütçe durumuna göre Rocnel ve Barbaros markalarını da düşünebilirsin. Bazı üstatlar ustura tavsiye ediyor, denemenizde fayda var.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Ilk basladiginda ej de89 kullanmis ve su an progress kullanan biri olarak de89 u tavsiye etmiyorum. O asamayi gecmissiniz.

Bence ayarli bir alet alarak (merkur progress gibi) yavas yavas elinizi alistirip cilde uygun sekilde sinek kaydi cok keyifli tiras olabilirsiniz. Aslinda gillette slim i tavsiye etme sebebim de bu mantikti.
Hassas ciltler için proraso beyaz f/p açısından gayet ideal. F/P'nin uç noktası ise Arko+Gliserin Smile
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Hocam bu bakalit aletleri ilk kez görüyorum, ayrıntılı bilgi alabilir miyiz?
Komşularım

Ben jileti ayarlanabilen bir makina almak istiyorum. Merkur Progres ve Futuru biliyorum. Bunun dışında hangi marka modelleri var kaliteli olaraktan?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günlük tıraş için Merkür 42C vs 34C Andreichu 2 866 09/09/2023, Saat: 20:05
Son Yorum: kaankkaraman
  İlk geleneksel tıraş ve aşırı tahriş iozbay 3 1,775 15/12/2022, Saat: 13:59
Son Yorum: iozbay
  Ters yönlü tıraş ve zorluğu.. _Olgun_ 14 17,399 25/02/2022, Saat: 14:19
Son Yorum: Hexciter
  Tıraş Sabunu Nasıl Köpürtülür ? eggman 135 137,000 26/02/2021, Saat: 20:53
Son Yorum: Mustafa40
  Hassas Bir Cilt İçin Tıraş Olmak tarkaner 21 9,256 21/11/2020, Saat: 22:24
Son Yorum: Tıraşçı
  Aceminin İlk Geleneksel Tıraş Tecrübesi Ve Tekniği esatakgul 6 5,079 21/09/2020, Saat: 17:39
Son Yorum: korgunv
  Tıras Terimleri - Kısaltmalar dikdik_s 27 23,063 21/05/2020, Saat: 01:26
Son Yorum: GecayS
  Tıraş Sabunu Performans Kriterleri (Koruma, Kayganlık, Nemlendirme vs.) habaz 8 6,752 09/05/2019, Saat: 01:09
Son Yorum: korgunv
  Aceminin Tıraş Makinesi Kararsızlığı esatakgul 10 6,728 03/02/2019, Saat: 10:05
Son Yorum: jegal
  ustura tıraşı ve görerek tıraş yunusso 13 8,175 17/12/2018, Saat: 20:48
Son Yorum: habaz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: