Gömlek-Kravat
Big Grin 
Evet, hayatimin en korkulu ruyasi gerceklesti. Birkac ay issiz kaldiktan sonra, yeni bir is teklifi geldi. Malesef, sirkette takim elbise ve kravat zorunlu bir hal. Cildimin hassas oldugunu hesaplarsak, neler olacagini tahmin ediyordum ve buna ispat son 2 gunde basima gelen olaylar oldu.
Cuma ve cumartesi iki dostumun dugunune katildim ve persembe gunu Wilkinson-Fatip ikilisi ile kotu bir tiras oldum. Ertesi gun takim elbise giydim ve dugun sonrasi tahrisli olan boynumun daha da berbat hale geldigini gordum. Dunku dugunden sonra da resmen kizarmis bir boyunla dolastim.
Bu hali onlemek icin ustatlardan toplu sekilde tavsiyeler bence herkes icin uygun olur. Benim dusunduklerim sunlar:
1. Boyunda normalden de daha hafif bir tiras, sakal kalsa bile kafana takmayacagim.
2. Porsuk silvertip firca. Domuz kullanacaksan kopurtme zamanini kisacagim.
3. Genelde aksamlari tiras olurum, bu durumdan sonra bence zorunlu bir hale gelmesi artik sarttir. Sabah ise gidinceye kadar cildin dinlenmesini bekleyecegim.
4. Gomlek secimi. Daha rahat, biraz buyuk olsa da olur Smile
Üstadım bence gömlek giymeden önce boyun bölgesini pudralama seçeneğini de göz ardı etmeyin. Basit ama etkili oluyor gerçekten..
Gecmis olsun, aynı problem bende de vardı, Adem elması kemiğinin altında çıkan sakallarim gömlek yakasına gün içersinde surtundugunden , o bölgede hep kızarıklıklar oluyordu. 1 hafta sonra tahriş den dolayi küçük küçük yaralar çıkmaya başladı. Şu anda çok şükür bende bir sıkıntı kalmadı . Tecrübelerime dayanarak 3 şey tavsiye edebilirim ;

1) kravat takmiyacaginiz bir iş bulmaya çalışın. ( takılıyorum kırılmayin Smile lakin kravat taktığıniz sürece o sürtünme meselesinden kolay kolay kurtulamazsiniz.

2) Adem elmasinin altındaki kılları lazer epilasyon ile aldırın, en az 6 belki 8 seans gerekebilir.

3) gomleklerinizi özel dikim yapın, boyun bölgesi siritmayacak şekilde geniş olursa, bir sıkıntı kalmaz.

İnş bunlar size yardımcı olur.
@seiko komşum yeni işin hayırlı ve uğurlu olsun. Eğer her gün tıraş olacaksan tek perde yeterli bence.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Günlük tirastan vazgececegim galiba.
Gömlek yakasına sürtünmek bu kadar büyük sorun yaratıyorsa size bence de öncelikle yaka genişliği bir beden daha büyük gömlekler almaya çalışın.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Üstad yeni işiniz hayırlı uğurlu olsun öncelikle. Ben de mesleğim gereği her gün tıraş olmak zorundayım. Sizdeki sorunlar ilk başta bende de vardı. Bu nedenle ilk başta gece vakti ve duş alıp iyi bir tıraş öncesi hazırlığı yaparak tıraş olmaya başladım. Bu yöntem baya bir rahatlık verdi. Sonra da boyun bölgem sorunlu olduğu için çok yavaş olacak şekilde bu bölgemi tıraş etmeye başladım ve artık hiçbir problemim kalmadı şükür. Sizin de inşallah sıkıntınız en kısa zamanda geçer.
Saygılar.
Tek Sabun, Tek Fırça, Tek Alet, Tek Jilet...
Yakası biraz daha geniş (kötü görünmeyecek şekilde) bir gömlek tercih edebileceğiniz gibi, eğer imkanınız varsa kendinize en uygun ölçülerde gömlek diktirmenizi öneririm. Ancak bunu işin ehli kimselere (sadece gömlek işi ile uğraşanlar) yaptırmanızda fayda var. Böylelikle hem istediğiniz kumaşı (tahriş açısından önemli olabilir) seçebilir hem de yaka ölçüsünü belirleyebilirsiniz.
Yeni işiniz hayırlı olsun,günlük tıraş ile bence belli bir süre sonra rahatlayacaksınız diye düşünüyorum, eğer agresif DE seçerseniz tek perde yeterli,34c gibi yumuşak başlı De tercih ederseniz de 1,5 perde işinizi görür. Kartuş tercihiniz olursa ki o zaman 2 perdeyi rahat rahat olabilirsiniz. Günlük tıraş cildi daha hızlı bir şekilde adam ediyor,cilt sorunlarının günlük tıraş ile çözüleceğini düşünüyorum.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
1 sabah tıraş olun
2 cildiniz alışana kadar en fazla 2 perde alın
3 tıraş sonrası mutlaka şap kullanın
4 tıraş sonrası ve şapı mutlaka buz gibi soğuk su ile durulayın
5 arko lavantalı tıraş sonrası kremi kullanın
6 boyun altı bölgeler çok tahriş oluyorsa bir süre tıraş pudrası kullanın
7 boyun bölgenize parfüm sıkmayın parfümü gömlek yakalarına sıkın

Bunlara uyarsanız 10 gün içinde cildiniz düzenli tıraşa tamamen alışıp rahat eder. Agresif olmayan bir makine ve konforlu bir jilet seçmeniz de önemli tabi. Kullandığınız jilet ve makine gayet yanlış olmuş, de89 ve gillette 7oclock sarı veya polsilver ikilisini deneyin.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  boyun bölgesindeki tahrişin sebebi sıkı gömlek yakaları mı? mriza1 7 15,720 02/10/2012, Saat: 14:21
Son Yorum: mriza1

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: