Tıraşının kaydını tutan var mı _?
(22/02/2017, Saat: 09:21)Rayko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad ben yeni başladım, özellikle bu dönemde herşey kafada bulut gibi. Dönüp notları okumak, hangi ekipman kombinasyonu daha keyifli hissettirmiş hatırlamak yerli yerine oturuyor bazı şeyleri.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Aynı amaçla google keep'i kullanmıştım bir süre. Android telefonunuz varsa muhtemelen yüklüdür, iphone'lar için de appstore'da var. Bilgisayardan da erişilebiliyor.

Excel de güzel çözüm. Veri işine meraklıysanız bir kademe daha ileri gidip ücretsiz online sql veritabanlarından birinden alan edinip basit veri tabanı işlemleri ile sınırsız esnekliğe sahip olabilirsiniz. Söz konusu veri tıraş günlüğü olduğu için güvenlik de çok sıkıntı olmayacaktır.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Bugün ''tıraş'' isimli bir excell dosyası oluşturarak kayıt tutmaya başladım.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
--------
--------
(22/02/2017, Saat: 16:47)serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Telefonumun galeri bölümünde tıraş isimli bir dosya var .
Bugüne kadar günün tıraşı konusuna attığım bütün resimler orada kayıtlı . Her tıraşın resmini oraya kaydetmeye de devam ediyorum .

Komsum bu konu kafalarda karisikliga yol acti anladigim kadariyla. Biz gunun fotografi, haftanin fotografi, yilin fotografi vs lerden bahsetmiyoruz.

Tiras olduk diyelim, her tirasa 5 veya 10 uzerinden bir not verip, yanina yorum yazmak. (Ben bunu bir excelde yapiyorum. Bir de uygulama varmis ayni islevi goren)

Neden:Bazilarimizin hafizasi cok iyi. Mesela Derby Premium u Mavi Astra ya benzetmis arkadaslar. Bende bu hafiza malesef yok, ya da tiras icin tutamiyorum.

Tirasi gelistirmek icin, verdigim notlar ve yazdigim yorumlar ne yone giderse o sekilde jilet, firca, sabun vs aliskanliklarimi degistiriyorum. Ornegin yesil Gillette 7 o'clock ile 2 den fazla tiras olamiyorum. Feather'la 3. bazen 4. sefer artik akiskanligi bozmaya basliyor. Ya da Personna Lab blue daha memnun oldugum bir jilet, notlardan belli. Ya da domuz fircanin gelisimi goruluyor.

Bu herkese hitap eden bir sey degil. Benim icin ise yariyor. Not almazsam unutuyorum bazi yasadigim iyi veya kotu tecrubeleri.
(22/02/2017, Saat: 18:38)chevalier Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum bu konu kafalarda karisikliga yol acti anladigim kadariyla. Biz gunun fotografi, haftanin fotografi, yilin fotografi vs lerden bahsetmiyoruz.

Tiras olduk diyelim, her tirasa 5 veya 10 uzerinden bir not verip, yanina yorum yazmak. (Ben bunu bir excelde yapiyorum. Bir de uygulama varmis ayni islevi goren)

Neden:Bazilarimizin hafizasi cok iyi. Mesela Derby Premium u Mavi Astra ya benzetmis arkadaslar. Bende bu hafiza malesef yok, ya da tiras icin tutamiyorum.

Tirasi gelistirmek icin, verdigim notlar ve yazdigim yorumlar ne yone giderse o sekilde jilet, firca, sabun vs aliskanliklarimi degistiriyorum. Ornegin yesil Gillette 7 o'clock ile 2 den fazla tiras olamiyorum. Feather'la 3. bazen 4. sefer artik akiskanligi bozmaya basliyor. Ya da Personna Lab blue daha memnun oldugum bir jilet, notlardan belli. Ya da domuz fircanin gelisimi goruluyor.

Bu herkese hitap eden bir sey degil. Benim icin ise yariyor. Not almazsam unutuyorum bazi yasadigim iyi veya kotu tecrubeleri.

Tam dikkat etmemişim . Düzeltme için teşekkür ederim komşum .
Ben de ayni @chevalier komsum gibi yapiyorum, evernote kullaniyorum (herkese tavsiye ederim, sadece tras icin degil, hersey icin kullanin hayatiniz degisecek). Mesela hangi jiletle hangi makinede iyi sonuc aldim hatirlamam mumkun degil, yazmasam her seferinde ayni deneme yanilmalari yapmam gerekiyor. Not almak iyidir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Türk tıraşının mucidi posicor 15 9,336 19/09/2017, Saat: 14:46
Son Yorum: pilotic

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: