Ustalara İlginç Soru
Ustalara soru

Tek perde kesilmiş ve ayni yerden 1 kere gecilmis bir tirasta
Hangi ürun daha sinekkaydi keser

Mach 3 5 biçak
DE
Jiletli Ustura
Çelik Ustura
Hafta ici gunluk tirasimi bu sekilde olurum. DE kullanirim. Usta degilim ancak bu tip tiraslarda sonucu aletten ziyade on hazirligin belirledigini dusunuyorum.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Bende usta değilim ama kanımca hiçbiri. Tek seferde bu işi çözse çözse ağda çözer Wink
Sorumdaki asil amac şu
Bu aletlerden tek seferde hangisi DAHA AZ sinekkaydi yapiyorsa hassas cildi olanlar icin en ideali odur bence
O zaman mild bir de derim.ancak en az sinekkaydı yapan en az tahriş eder diyemem. Bende en az tahrişi mach3 yapıyor.
Ben en iyi sonucu DE ile alıyorum. Mild bir DE derim ben de .

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Sizin mantığınıza göre bu sorunun cevabı mild bir DE alet ve mild bir jilet...

Ama hangisi daha "az sinekkaydı" yapıyorsa o daha az tahriş eder önermesi bence isabetli değil. Jiletli usturayla tek perdede mükemmel sonuçlar alıyorum ve tahriş de yok.
En iyi kesimi DE yapar, R41 ve feather jiletle deneyin sonuç alırsınız.
Tek perdede, düzgün hazırlık yaparsanız ve bütün yüzünüzde sakalların çıkış yönüne göre davranıp WTG kesim yaparsanız o alet mild da olsa agresif de olsa ustura da olsa iyi bilenmiş rambo bıçağı da olsa tahriş yapması mümkün değildir. Eğer söz konusu bir tahriş varsa olası sebebi de muhtemelen:
-Cildin tıraş öncesi iyi nemlendirilmemiş olması ( kuru ciltler için )
-Cildin tıraş öncesi kayganlaştırılmamış olması ( herkese gerekmez ancak kimisi için şarttır)
-Cildin tıraş öncesi iyi temizlenmemiş olması
-Köpüğün kıvamında yapılmaması ( çok sulu ya da çok kuru kalması )
-Köpüğün/ Sabunun cilt tipine uygun olmaması (cildim kuru, kuru bir sabunun köpüğü yüzümde aleti kaydırmıyor )
-Kullanılan jiletin iyi jilet olmaması ( kastım taşlaması, bileğlemesi tam yapılmamış bir jilet denk gelmesi )
-Aletin açısının iyi ayarlanmamış olması ( bununla ilgili ayrı konu mevcut)
-Tıraş sırasında çok bastırılması ( çok önemli bu, çoğu kişi fark etmez )
-Son olarak da jilet kaplamasının, sabunun ya da pre-shave ürünün cilde allerji yapması ama bunu tahriş zannetmemiz.
Şahsi fikrim daha az sinekkaydı alan alet daha az tahriş yapar önermesinin de bu koşullar altında ( tek perde kesim / wtg kesim / bastırmama ) doğru olmadığı yönündedir. Hatta koşulları değiştirirsek iki perde / wtg + xtg kesim için agresif olduğu söylenen, sinekkaydıya daha yakın tıraş yapan aletler bende daha az kaşıntı yapmaktadır. Tahriş yaşadığımda da sebebi çoğunlukla EJ de89 aletin 3. perde sonunda adam akıllı almadığı yerleri sinirlenip bastıra bastıra almam oluyor. Agresif aletlerde ise bu sorunu yaşamıyorum.
(03/02/2017, Saat: 12:15)Zeman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En iyi kesimi DE yapar, R41 ve feather jiletle deneyin sonuç alırsınız.

+1

Ama kesinlikle günlük değil Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Aklıma Takılan Bir Soru whatever 10 18,512 22/05/2012, Saat: 20:57
Son Yorum: staggerlee

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: