Ingilizce Ceviri Yapabilen Baksin
#1
Arkadaslar şu yaziyi komple cevirebilecek ya da ozet gecebilecek olan bi arkadas var midir?

Livestrong Logo
Share on Facebook
How to Prevent Razor Bumps on Black Men
How to Prevent Razor Bumps on Black Men
By Kimbry Parker Jun 15, 2015
Razor bumps can occur on the face of any man who shaves, but if you throw curly hair into the mix, the likelihood of razor bumps popping up increases dramatically. African-American men typically have wiry and curly facial hair, which more readily coils back underneath the skin after shaving, causing these unsightly and often painful bumps. But if you shave correctly and treat your skin right prior to and after shaving, soft and bump-free skin is more likely to be yours when you step out of the bathroom.

Step 1
Shave with a sharp, single-edge razor blade. Avoid using razors with more than one blade, as they give a closer shave. Shaving too close to the skin will cut the hair at a level that lies beneath the surface of the skin, which will increase the possibility that curly hair will curl downwards and back into the skin before it has the chance to break the surface of the skin. You should only use a razor blade about four to five times before tossing it out. Dull blades force you to go over the same area repeatedly, which can lead to irritation and razor bumps.
Step 2
Exfoliate your skin with an exfoliating scrub and warm water prior to shaving. This will help to clear out the pores, remove dead skin and even the skin tone. After exfoliating, massage warm water into the hair you’ll be shaving to help soften the hairs.

Step 3
Apply a thick layer of moisturizing shaving cream to the wet hair. Leave the shaving cream to sit on your skin for about one minute before shaving to allow it to completely coat the hairs.

Step 4
Shave in the direction that the hair is growing, rather than in the opposite direction. Shaving in the opposite direction of the hair growth gives you a closer shave, but black men should be aiming for a clean shave over a close shave. Avoid pulling the skin taut while shaving, and don’t go over the same area more than a couple of times, as this, too, will shave the hair too closely. Rinse your skin with cool water and pat it dry with a soft towel.
Step 5
Apply a hydrating aftershave solution to your skin immediately after shaving. Look for products that contain ingredients like tea tree oil, witch hazel or aloe. These products will reduce discomfort and redness and help to prevent razor bumps. Stay away from alcohol-based products, which can dry out the skin and give it an ashy appearance.
Step 6
Keep yourself on a consistent shaving schedule. Shave every two days -- instead of every day -- so the skin has time to heal, but the hair doesn’t have time to curl back into the skin. The first day after shaving, gently massage the freshly shaven skin with a dry washcloth before bed to help loosen and remove dead skin, as this helps to prevent hairs from curling back into the skin.
Things You'll Need
Single-edge razor blade
Exfoliating scrub
Moisturizing shaving cream
Soft towel
Hydrating aftershave solution
Washcloth
Cevapla
#2
@interrr komşum burda yazan bilgilerin tamamı ve fazlası forumumuzda var..
Ayrıca Google translate kopyelereseniz bozuk Türkçede olsa temel konuların anlaşılabilecek kadarını size çevirir. Arzu ederseniz bu işlemi yapar özelden size gönderirim..

Cevapla
#3
(03/02/2017, Saat: 11:21)Tahir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @interrr komşum burda yazan bilgilerin tamamı ve fazlası forumumuzda var..
Ayrıca Google translate kopyelereseniz bozuk Türkçede olsa temel konuların anlaşılabilecek kadarını size çevirir. Arzu ederseniz bu işlemi yapar özelden size gönderirim..

Aynu yerden defalarca kucuk kucuk gecerek kesmek mi
Yoksa kopuklu yerden 1 kere gecmek mi iyidir
Cevapla
#4
(03/02/2017, Saat: 13:00)interrr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynu yerden defalarca kucuk kucuk gecerek kesmek mi
Yoksa kopuklu yerden 1 kere gecmek mi iyidir

Ben genelleme yapmadan kendi uygulamamı paylaşayım!
Cilt. sakal çıkış yönünü iyi tanımak ve tekniğinizle ilgili
- Yanak boyun bölgelerimde 1 kere geçmek
- Çene bölgemde küçük küçük kesmekteyim AMA aynı yerden DEFALARCA DEĞİL!
- Blade buffing / JHook teknikleri de aynı yerden defalarca geçmek uygulamaları değil..

Sizin ingilizce yazıda Step 4 de "and don’t go over the same area more than a couple of times, as this, too, will shave the hair too closely" diyede belirtmiş.

Sorunuzda "defalarca" kelimesi olmazsaydı farklı bölgelerde her ikisinin karışımını uygulamaktayım diye cevap veriridim. Dilerim açıklayıcı olmuşumdur komşum.

Cevapla
#5
İdeal olan köpüklü yerden bir kez geçmek. Bu nedenle ikinci geçişten önce tekrar sabunlama ve köpürtme yapıyoruz. Komşum sizin tıraş ile dolaylı çözebileceğiniz ve ancak dermatolojik tedaviye ihtiyaç duyan bir cilt yapınız var. Beslenme, uyku, sıvı tüketimi ile ilgili alışkanlıklarınızı da bir gözden geçirmeniz yerinde olur.
Koltuklanmış Kargı Vuruşu Yemiş Gibiyim
Cevapla
#6
Başlığı yeni gördüm, geç de olsa bir özet geçeyim istedim.

Metin genel olarak siyahi erkeklerin kıl dönmesi sorunundan nasıl kaçınması gerektiğinden bahsetmiş. Kıvırcık sakallı kişilerde kıl dönmesinin çok daha fazla oluştuğuna dikkat çekmiş. Bu kıvırcık sakallı insanlarda kesilen sakallar uzadıkça kılların deri altlarına gitme yöneliminde olduğundan bahsedip, bunun acı verici sonuçlar doğurduğuna dikkat çekmiş. Doğru tıraş tekniği ve cilde tıraş öncesi ve sonrası gerekli özen gösterilirse bu sorunun ortadan kalkacağı belirtilmiş.

1. Keskin ve tekli jiletlerle tıraş olunmalı. Fazla bıçaklı tıraş makinalarından sakalları deriye çok yakın aldıkları için kaçınılmalı. (Yakın kesilen sakalların derinin altında kalıp dışarı çıkamaması vs. gibi nedenlerden doayı.) Bir jilet 4 ya da 5 kereden fazla kullanılmamalı, kör bıçaklar aynı yerden defalarca geçmeye zorlar.

2. Exfoliate kremleri (Türkçe karşılığını tam bilemiyorum, peeling kremleri ile aynı şey mi değil mi emin değilim.) ile ölü deriyi, gözenekleri temizleyip ılık su ile tıraş öncesi yıkayın. Ilık su ile sakalları tekrar yıkayıp kılların yumuşamasını sağlayın.

3. Kalın ve nemli tıraş köpüğünü ıslak kıllara uygulayın. 1 Dakika kadar köpüğün yüzde kalıp kılları tamamen kaplamasını sağlayın. (Shaving cream derken hazır köpüklerden bahsedilmiş.)

4. Sakalları çıkış yönüne doğru kesin tersine değil. Sakalları tersten almak yakın tıraş sağlar fakat siyahi erkekler yakın tıraştan çok temiz tıraşı hedeflemelidirler. Tıraş olurken derinizi fazla çekiştirmeyin ve aynı bölgeden bir kaç kereden fazla geçmeyin. Bu da yakın tıraşa yol açar. Yüzünüzü soğuk su ile yıkayıp yumuşak bir havlu ile kurulayınız.

5.Tıraştan hemen sonra nemlendirci bir aftershave uygulayınız. İçeriğinde çay ağacı yağı, hamamelis ya da aloe olan ürünleri tercih edin. Bu ürünler rahatsızlığı ve kızarmaları düşürüp "razor bump" lardan kaçınmanıza yardımcı olur. Alkollü aftershave' lerden uzak durunuz, bunlar derinizi kurutup solgun hale getirir.

6. Kendinize sabit bir tıraş takvimi belirleyin. Her gün tıraş olmak yerine günertesi tıraş olunuz. Böylelikle cilt iyileşmek için biraz zaman bulurken kıllar tekrar deri altına girmek için zaman bulamazlar.Tıraş olunan gün yatmadan önce hem ölü derilerin atılması hem de sakalların deri altına gitmesini engellemek için kuru bir bez yardımı ile yüzünüze nazikce masaj yapın.

İhtiyacınız olanlar;

Tek jiletli tıraş makinası
Exfoliating kremi
Nemli tıraş köpüğü
Yumuşak bir havlu
Nemlendirici aftershave
Bez
15 Perdede Yakın ve Temiz Tıraş Uzmanı
Cevapla
#7
Ben deneme yanilma ile birsey daha kesfettim.soguk tirass..
Kil donme olayini cok cok azaltti.Tek sorunu de tikaniyor
Cevapla
#8
(15/08/2017, Saat: 19:26)interrr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben deneme yanilma ile birsey daha kesfettim.soguk tirass..
Kil donme olayini cok cok azaltti.Tek sorunu de tikaniyor

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=175
buraya da bakabilirsiniz komşumTapatalk kullanarak gönderildi
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi