sert sakala tavsiye
Niko komsum sagolsun guzel oneriler vermis. Sizin gibi cok sert sakal icin de89 pek size performans olarak yeterli gelmeyebilir. Ben slantlari oneririm oncelikle merkur 39 veya ikinci olarak 37yi. Jilet olarak sizin keskin jilet kullanmaniz lazim. Basta feather, sari gilette 7oclock, permasharp denemek icin alabileceginiz jiletler.
Hic olumsuz yaklasmayin. Hicbirimiz superman degiliz. Dunyada bir yerde inanin sizdende daha sert sakalli birisi, islak tirasla senelerdir zevkle tiras oluyordur. Ben ozelim en sert benim diye hic dusunmeyin.
Yuzunuzu inceleyip sakal cikis yonlerinizi ogrenin. Forumdq wtg,xtg,atg terimlerini arastirin. Forumda yeni baslayanlar bolumunde ve diger merak ettiginiz konularda biraz vakit gecirin.
Simdiren keyifli tiraslar
Jileti unutmuşuz sağ olasın dikdik_s komşum. Feather ve Gillette Sharp Edge (sarı) listeye mutlaka ekleyin. Sizin sakalın hakkından onlar gelir. Edwin Jagger De89 için ben de biraz muallakta kalmıştım. Geleneksel ilk tıraşınız olacağı için mild alet-çok keskin jilet (Feather) sizin sakal tipiniz için tahrişsiz sonuca götürür. De89 tıraş tekniğinizin tecrübe seviyesini çok iyi gözlemleyebileceğiniz bir alettir. Tekniğiniz oturmamışsa yakın tıraş yapmaz. De89'u erken bırakanların atladığı şey budur. Zamanla teknik düzeldikçe, tek perdede üst sınıf keskin jiletle çok yakın ve konforlu tıraş sunar. Tam bu noktada artık kullanamayacağınız De alet yoktur. Yani amacımız ilk etapta bir an önce temiz tıraş değil, mild bir aletle kendimize zarar vermeden tıraş tekniğimizi geliştirmektir. Benim ve dikdik_s komşumun önerdiği slant aletler de, Edwin Jagger De89 kadar olmasa da, bu tecrübeyi kazanmak için iyi aletlerdir. Ama bana göre, bir aceminin ilk kullanacağı alet De89 ve hatta Gillette Slim Adjustable olmalıdır. Sonrasında, teknik oturunca Slant, R41 gibi aletlere zevk için geçilebilir.

İlk tıraş aletim De89'du ve bir süre yakın tıraş olamamıştım. Sinir oldum; Slant, R41, Slim, ustura derken birgün De89'a elim gitti ve Sharp Edge ile harika bir tıraş oldum. O zaman anladım ki kusurlu veya yetersiz olan alet değil, benim tekniğimmiş. Şimdi tek alet deseniz Gillette Slim Adjustable veya Edwin Jagger De89 derim.
Selamlar,
Bende komşumuza progress ,kai jilet,sert sakal yapısından dolayıda jaguar veya muadili fırça önermek istiyorum.Semogue uzun bir rodaj istediği ve genel olarak yüzde yayılma eğilimi gösterdiğinden ilk etapta komşumuzu memnun etmeyebilir.İleriki dönemde hemen çoğumuz gibi porsuklara eli gidecektir.
Herkese keyifli tıraşlar dilerim...
Hem seçenek hemde f/k yönünden Omega larada bir bakın derim komşum..

Önceki yorumlara katılmakla birlikte Merkur Futur da sert sakaliniza uygun bir DE alet seçimi olabilir.
(12/08/2017, Saat: 22:01)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Önceki yorumlara katılmakla birlikte Merkur Futur da sert sakaliniza uygun bir DE alet seçimi olabilir.

Futur u unuttuk, sagıolsun komsum iyiki hatırlattı, Cok guzel seceneklerden biridir sizin icin. Nani Kus abimizde aynı sekilde sert sakallıdır ve futuru her daim rotasyonunda tutar.
Komsum hosgeldiniz. Ustadlar cok guzel ve yerinde onerilerde bulunmuslar.

Ben de sert sakalli birisi olarak Merkur 34C ile baslamistim islak tiras olmaya ama fazla mild gelmisti. Sonra tavsiyeler uzerine aldigim Merkur Progress ile mutlulugu yakaladim diyebilirim. Ilk perdeyi daha agresif ikinci perdeyi daha mild ayarda aldigimda ve Progressi Feather gibi cok keskin bir jilet ile kombine ettigimde hic tahrissiz olabildigince sinekkaydiya yakin bir sonuc elde ediyorum. Bu acidan Progress oneren komsularima katildigimi belirtmek isterim.
@suleyman komşum benim tavsiyem
1. Futur (ayrıca yatık sakalınız varsa )
2- Yatık sakalınız yoksa progress

3- ikon x3 slant

4 - jilet konusunda tüm jilet çeşitlerinden 1 paket almanızı tavsiye ederim jilet sadece cild seçmiyor ayrıca makina seçiyor bu şekilde en doğrusunu bulabilirsiniz

4- sabun olarak haslinger honig- schamilk ve saponificoverasino özelikle 70 yıl olanı

5- fırça olarak domuz firçadan ziyade Porsuk fırça tavsiye ederim özellikle thater fırçayı

Tıraş hazırlık aşmasına önem veriniz . Sakal çıkış yönlerinizi öğrenin . İlk etapta kesinlikle sakallarınız ters (atg) almayınız .

Son olarak forumun ikinci el bölümünü inceleyiniz .
Benim tavsiyem
1-preshave :yves rocher sebo vegetal yeşil cilt temizleyici
2-makina:progress veya future
3-fırça: silver type bir porsuk fırça
4-jilet:feather,astra platinium
5-post shave: cilt yağlıysa nivea losyon,kuruysa krem
Aceleniz varsa tıraş olmayınız. Amaç türk kahvesi içer gibi keyfini çıkarmak.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sabun gözden kaçmış.tobs peppermint cream.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sakala dokunmadan burun ve yanak düzeltmek için alet tavsiyesi Emre.bag 7 2,443 09/06/2022, Saat: 14:16
Son Yorum: Emre.bag
  Tıraş Aleti Tavsiye winterdrops 127 67,414 28/01/2022, Saat: 23:33
Son Yorum: marv
  Jiletin Sakala Takılması BurakKaner 35 21,727 13/05/2021, Saat: 13:35
Son Yorum: italyanmaz
  Acemilikten geçiş alet tavsiye. Mesir45 16 9,101 12/09/2017, Saat: 22:15
Son Yorum: Bruce
  Yeni Başlayan Birisi İçin Tavsiye. thedeparted 31 23,418 14/03/2017, Saat: 15:34
Son Yorum: KlasikTıras
  sert, sık ve kalın sakal advocat35 3 8,563 30/11/2014, Saat: 22:18
Son Yorum: ckeskin
  Eksikler İçin Tavsiye ? sertaç 29 34,809 24/05/2013, Saat: 21:00
Son Yorum: sertaç

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: