Sakal Modası
Karabağlar Yunus Emre mah.den Hermes bisiklet kafeye kadar 27 km sürdü. Yaklaşık 1 saat 45 dakikada vardım çokta hızlı gitmeden. Sonuçta bildiğim bir yolda değil telefondaki harita uygulmasını kontrol etmekten hızlanmadım. Çok güzel manzarası gerçekten. Yaz tatili için gidersem aynı yoldan Çeşme'ye kadar gitmeyi düşünüyorum. Tıraş olarak düzelttim kızarlar diyeSmile

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(04/02/2017, Saat: 12:21)mgencer05 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geleneksel tıraş olanların beğenilerinin böyle keskin çizgilere ayrılmış olduğunu bilmiyordum gerçekten. Bence bu söyledikleriniz Bir özentiden ibaret. Profilini çizdiğiniz tarz sahibi centilmen yaşantısı gerçekten yaşamak istediğimiz hayatsa sıkıntı yok. Ama yabancı forumların instagram fotolarının bize dayatmasıysa kötü. Yoksa insan ister bira içer ister konyak ;dindar birisi ikisinide içmez. Bende bu aralar bisikletle tur olayına kafayı taktım. Pahalı bisiklet pahalı parçalar aldım. Sonra farkettim ki tur adına yaptığım tek şey internet başında tur bisikleti nasıl olmalı başlıklarını okumak ve tur bisikleti görsellerine bakmak. Yani sadece özenmek ve bu özentiye bağlı ihtiyacım olup olmadığına takılmadan yeni bir ilgi alanı keşfetmenin sarhoşluğuyla alışveriş yapmak.

+99999

Söylediklerinize harfiyen katılıyorum üstadım.
(04/02/2017, Saat: 11:18)interrr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Işyerinden 1 haftadir izinliyim .Sirf sakal uzasin diye
Cunku bugun nişanim var beyler
Degişik bi his.d.

Hayırlı olsun, allah tamamına erdirsin komşum. Dilerim herşey gönlünce olur.
(04/02/2017, Saat: 11:18)interrr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Işyerinden 1 haftadir izinliyim .Sirf sakal uzasin diye
Cunku bugun nişanim var beyler
Degişik bi his.d.

Allah mesut etsin...

Herkeze tesekkur ederim
(03/02/2017, Saat: 17:30)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu bir kişisel gustodur. Yaşama bakıştır. Geleneksel tıraş olanın pantalonu ütülü, ayakkabısı boyalıdır. Klasik veya semi casual tarz giyimi benimser. Tişört yerine uzun kollu gömlek tercih eder ve her sabah temiz ve ütülü gömlek giyer. Kalem seçiminde dolma kalemi, saat seçiminde otomatik mekanizmalı olanları tercih eder. Bütçesine göre sigara yerine puroyu, nescafe yerine espresso veya Türk kahvesini, bira yerine malt veya cognac tercih eder. Kitaplara düşkündür, sürekli okur, sürekli öğrenme çabası içindedir. Konuşurken ses tonunu kontrol eder ve düşünerek konuşur. Etrafına saygı duyar ve etrafının da kendisi gibi temiz ve düzenli olmasını ister. Her sabah duştan sonra tıraş olur, gerekli durumlarda akşam veya gece tekrar tıraş olur. Bu forumda böyle üyeler çoğunluktadır. Bilmem anlatabildim mi?

Mesajınız ve sakallı erkeklere olan algınız beni üzdü açıkçası, ilk mesaj da buraya kısmetmiş. Burayı okumaya başladığımdan beri ülkemizde bu kadar seviyeli, saygı dolu bir forum olması ne güzel diye düşünüyordum, bunları okuyunca çok şaşırdım. Sözleriniz biraz fazla sert ve hoşgörüsüz olmuş bence.

Geleneksel tıraş olan veya bu konuya ilgi duyan kişinin sakallı da olabileceği gibi temel bir noktanın mümkünatının yanı sıra, sakallı erkeklerin de oldukça gusto sahibi kişiler olabileceğine sizi temin ederim. Bahsettiğiniz şeyler fazlasıyla önyargı içeren varsayımlar. Bakımlı insan sakallı ya da sakalsız her durumda kendini belli eder diye düşünüyorum.
(14/02/2017, Saat: 04:38)techmr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mesajınız ve sakallı erkeklere olan algınız beni üzdü açıkçası, ilk mesaj da buraya kısmetmiş. Burayı okumaya başladığımdan beri ülkemizde bu kadar seviyeli, saygı dolu bir forum olması ne güzel diye düşünüyordum, bunları okuyunca çok şaşırdım. Sözleriniz biraz fazla sert ve hoşgörüsüz olmuş bence.

Geleneksel tıraş olan veya bu konuya ilgi duyan kişinin sakallı da olabileceği gibi temel bir noktanın mümkünatının yanı sıra, sakallı erkeklerin de oldukça gusto sahibi kişiler olabileceğine sizi temin ederim. Bahsettiğiniz şeyler fazlasıyla önyargı içeren varsayımlar. Bakımlı insan sakallı ya da sakalsız her durumda kendini belli eder diye düşünüyorum.

Hoş geldiniz. Hayırlı ve uğurlu olsun. Benim mesajım sadece beni bağlar. İlk cümlem ile bunu anlatmaya çalışmıştım. Ancak dediğiniz gibi bazı cümleler geneli de bağlayıcı olmuş. Kusura bakmayın, kimsenin saçı, sakalı beni ilgilendirmez, karışmak, yorum yapmak haddim de değildir. Lütfen yorumumu sadece benim kişisel manifestom olarak okuyunuz.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Sayın @techmr,
İlk mesajınızı polemiğe dönmüş, artık yorum bile yapılmayan bir konuya değil de, tanışma konusuna yazsaydınız daha şık olurdu, diye düşünüyorum. Zira hem forum kuralları gereği, hem de forumun genel yapısı olarak polemiği sevmeyen, oluştuğunda da fazla uzatmayan insanlarız.
Siz önce tanışma konu başlığı altında kendinizi bir tanıtınız, bizler de bir hoş geldiniz diyelim. Forumun genel tercihinin de bu yönde olduğunu bilmenizi isterim.
Saygılar.
Üye olup hiç mesaj yazmamış yada hiç üye olmadan Forumu dışarıdan takip eden,yüzlerce tıraş sever olduğunu düşünüyorum. Bu arkadaşlarımızın yorumları bizim için değerli ama önce tanışma başlıklarında kendilerine bir merhaba demek isteriz. Sonrası zaten kendiliğinden gelir diye düşünüyorum.
Aklıma yatmayan hususların üstüne gitmek gibi bi huyum var.@techmr Hocam,hoşgeldiniz.Gönül isterdi ki tanışma mesajınızın altına yorum yapabilseydim lakin kendinizi tanıtma ihtiyacı duymamışsınız ama bu mesaja yorum yapma ihtiyacı duymuşsunuz,onun için buraya yazıyorum.@korgunv Hocamı tanımam,sanırım o da beni tanımaz,amacım kendisini savunmakta değil.Bütün halinde dialog şeklinde yazılan,kuvvetle muhtemel kendisinden önceki mesaja gönderme yapılan alıntılı mesaja yorum yapma ihtiyacınız neden hasıl oldu?Neden bir yuma,neden başka bir konu ya da neden zaman çizelgesine göre en üstteki değil de bu konu?Farz edelim ki bu konu hakkında duyarlı ve hassasınız ki bence çok güzel bir özellik neden aynı duyarlılığı ilk mesajınızın tanışma mesajı olması konusunda göstermediniz?Sizi kırmak niyetinde değilim,düşünce şeklinizi anlamaya çalışıyorum.Kendi adıma tanışma mesajınızı beklediğimi belirtir,foruma üye olan kişi önce kendi tanıtır cümlesinin de kişisel manifestom olduğunu vurgulamak isterim.Bol köpüklü,tahrişsiz tıraşlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sakal dökülmesi ama sakalkıran değil..? Arkomani 4 2,883 04/12/2017, Saat: 23:48
Son Yorum: Arkomani
  Saç ve sakal kesme makinesi öneri.. alp_er 1 2,634 21/04/2017, Saat: 16:24
Son Yorum: harveyspecter
  Minoxidil-EEose Sakal Serumu Gibi Şeylerin Etkisi Varmı Sizce Aradaşlar? EtiCinGülsün 0 2,226 27/03/2017, Saat: 20:53
Son Yorum: EtiCinGülsün

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: