Tabac Orijinal Tıraş Sabunu (Stick)
Tabac sabun ile ilgili bir başlık var ama stick formatında olan ürüne ait bir başlık bulamadım. Bence ayrı başlığı hak eden bir ürün. Nasıl olmuş da gözden kaçmış  Confused Zaten bu sabunla ilgili soracağım bir husus vardı, benim için de vesile oldu. Bu ürün hem plastik kutuda hem de refill (yedek) olarak satılıyor. Ben bir süre önce İmpa'dan refill olanını almıştım. Daha önce rotasyonla kullandığım için çok üzerinde durmamıştım. Geçen hafta hep bu sabunu kullandım. Öncelikle şunu belirteyim. Cildi koruması ve kayganlığı bence gayet başarılı, nemlendirme de güzel. Kokusuna ilk zamanlar alışamamıştım ama şimdi beğenerek kullanıyorum. Ancak kafama takılan bir husus var: Köpük performansı. Yanlış anlaşılmasın diye bir kez daha belirteyim. Bence genel özellikleri itibariyle gayet başarılı bir sabun ama ben her nedense şöyle bulut gibi, pamuk gibi ne bileyim anladınız siz, katman katman köpük elde edemiyorum. Kaliteli ve kıvamlı ama ince veya normal bir tabaka köpük elde edebiliyorum. Yani, sorunum (eğer bu sorunsa) sadece hacimsel. Islak yüze sabunu sürüyorum, fırçayı sabun üzerinde yüklüyorum, sonra bazen yüzde bazen de kapta devam ediyorum (kaba basarak hiç denemedim) ama hacimli köpük elde edemiyorum. Hacim önemli değil işlev önemli  Big Grin derseniz sorun yok, sabundan memnunum. Ancak, geleneksel tıraşta yeni değilim  Smile Şimdiye kadar kullandığım tüm sabunlarda belirttiğim gibi coşkulu köpükler elde edebildim. O nedenle bu hususu merak ediyorum. Tabac stick kullanan arkadaşlar, sabunun özelliği mi böyle yoksa ben mi beceremiyorum?

Fotoğraf internetten alınmıştır.
zyd9q0.jpg

Not: Bu sabunu kullanan arkadaşlar da detaylı görüşlerini köpük fotoğraflarıyla destekleyerek koyarlarsa ileride şöyle inceleme tadında bir yazı olur sanırım. Ben de ileride eğer unutmazsam köpük fotoğrafları paylaşırım. Teşekkür ederim.
@msakalli komşum seramik kasede olanı kullandım ve bitirdim Smile bu sabun benim pek sevmediğim bir sabun bunu belirteyim . Fakat sabun çok kolay kıvama geliyor yoğurt gibi krema gibi köpük elde ettim herseferinde hem yüzde hemde kasede . Yüze dediğiniz gibi yüze sürerek suyu akıltılmılş fırça ile kısa bir an 5-10 saniye diyeyim sonrasında badana yöntemi ile ( stick olarak Arko - speick- Wilkinson kullandım ) . Kasede olanı daha önce @onurcakmak komşumda belirtmişti bende bilmeden aynı yöntemi yapıyorum saniye değil sayma yöntemi ile 50 ye kadar sayıp yükleme yapıyorum sonrasında yüze ilk 5-10 saniye dairesel hareket ile sonrası badana yöntemi. Direk kasede yapmak istediğimde ( genel olarak tüm sabunlara ) bu sefer fırçanın suyunu hafifçe silkeleyip 50 kadar sayıp direk kasenin içine aktarıyorum burada ki suyu sizin temel köpüğü yapmanızı sağlayacak ikinci turda kuru olarak yükleme yapıp kaseye aktarıyorum üçüncü turda sabun üzerine damla damla su ekleyip fırçaya yüklenen sabun ile kasede köpürtme işlemine başlıyorum bu sefer tahmin edeceğiniz gibi köpük tam krem şanti kıvamında oluyor oluşan köpük ile bütün apartman tıraş olabilir Smile
Eğer buna rağmen köpük oluşmuyorsa ya sabun arızalı yada Sudan kaynaklı eğer Çeşme suyu sodalı ise imkanı Yok köpürmez. Şaşal su ile bir deneyin diyorum. Biraz uzun oldu umarım yardımcı olabilmişimdir .
(06/02/2017, Saat: 16:34)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: oluşan köpük ile bütün apartman tıraş olabilir Smile

Buna çok güldüm  Big Grin  Big Grin  Big Grin  İşte benim de anlatmaya çalıştığım buydu. Diğer tüm sabunlarda ve kremlerde bu sonucu alıyorum ama Tabac stick'le ilgili hacim problemim var. Biraz daha özen göstereyim bakalım ne olacak? Dediğim gibi kıvamda, performansta bir sorun yok, gayet başarılı. Teşekkür ederim komşum, tavsiyelerinizi deneyeceğim.
@msakalli komşum merhaba. Bir Tabac fanatiği olarak, yaşadığınız duruma şaşırdım. Bir süre önce Stick bitirdim ve müthiş memnun kaldım. Köpük olayı Tabac'ta zirve. Hatta yüze sürerken azıcık bir abartmayla bile gelmiyor, dağlar gibi köpük oluyor. Sadece bir kez, bir bölgeden geçmek yeterli oluyor. Şimdi kase kullanıyorum, sırada refill var. Kaseyi ise en fazla 10 saniye yüklüyorum. Hafif vıcık kıvamda yüzde 30 saniye kadar çalıştığımda su istemeye başlıyor. Su verdikçe coşuyor. Birinci dakikanın sonunda tıraşa hazır oluyor. Sanıyorum ne yazık ki sizin sabununuzda bir sıkıntı var komşum. Arzu ederseniz, coşkulu köpük için bir de sanki Arko köpürtür gibi, suya doyurarak deneyin. Çünkü Tabac da suya doymayan, suyu seven bir sabun.
Merhaba @Lorenzo komşum. Siz ve Nani Kuş üstat öyle dediğine göre ya bende ya da sabunda bir sorun var gerçekten (Muhtemelen bende) Zaten benim de tuhafıma gidiyordu bu durum. Belki de stick bana göre değil. Bir de bir miktar kaba rendeleyip deneme yapayım, söylediğiniz gibi suya da doyurarak. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
@msakallı komşum, bu tip stick sabunları doğrudan yüze uygulayıp ardından fırça ile köpük yapabilirsiniz.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
(06/02/2017, Saat: 18:48)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @msakallı komşum, bu tip stick sabunları doğrudan yüze uygulayıp ardından fırça ile köpük yapabilirsiniz.

Yukarıda da yazmıştım komşum, zaten öyle yapıyorum ama coşku yok Smile Teşekkür ederim.
(06/02/2017, Saat: 18:54)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yukarıda da yazmıştım komşum, zaten öyle yapıyorum ama coşku yok Smile Teşekkür ederim.

Komşu maça başlamadan önce pardon tıraşa başlamadan önce hop bir iki tabac tabac buraya yumruk havaya diye bir üçlü bir de tezahürat çekin çoşmazsa pencereyi gösterin Smile
(06/02/2017, Saat: 18:58)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşu maça başlamadan önce pardon tıraşa başlamadan önce hop bir iki tabac tabac buraya yumruk havaya diye bir üçlü bir de tezahürat çekin çoşmazsa pencereyi gösterin Smile

Big Grin    Big Grin   Big Grin
Üstad ben ıslak yüze uygulayıp köpürtüyorum. Biraz bol kullanılırsa inanılmaz hacimli köpük elde ediliyor. Yastıklama ve kayganlık üst seviye. Biraz fazlaca kullanın. Çözüm olmazsa elinizdeki sabun kaynaklı olabilir diye düşünüyorum.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,271 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 634 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 949 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,394 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,410 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,232 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 924 1,049,833 23/04/2023, Saat: 21:44
Son Yorum: ferencpuskas
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,331 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,972 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 45,717 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: