T.P.S (Temizleme-Parlatma-Sterilize)
@Ümit Bilgi Komşum elinize sağlık, güzel paylaşımınız için teşekkürler tebrik ederim, sonuç harika olmuş..
Değere değer katmışsınız, olurmu bilmem ama birde platin kaplama yaparsanız müthiş bir klasiğiniz olurWink
Güzel günlerde keyifle kullanın.

Elinize, klavyenize sağlık. Derin bir temizlik ve ardından sizin sayenizde güzel bir bakım görmüş. Umarım uzun yıllar keyifle kullanırsınız.
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
Hocam, tebrik ederim bir antikayı canlandırmışsınız.
Yalnız bir yanlışı düzeltmek isterim.
Slim fatboy ve diğer eski gillette aletlerin çoğu bakir üstüne nikel kaplamadır zamak değildir.
Merkür'ün ve diğer nispeten uygun fiyatlı modern ürettiği aletler zamak üstü nikel kaplamadır
Kaplamalarının yenilenmesi çok zor/imkansizdir
Bakir üstü nikel kaplama aletler nikel veya başka (rodyum, altın, vb) kaplamalarla kaplanabilirler
Hocam elinize sağlık.Hemen göndereyim mi aletleri?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Komşum harika bir iş olmuş, ben de kayınpeder'in hediye ettiği Gilette Knack'ı temizliyorum komşularımın yardımları ile. Sizin formülasyonunuz çok faydalı olacak vintage ürün alacaklar için.
Çok temiz bir ürün ortaya çıkarmışsınız tebrik ederim Smile

Yalnız, aletinizin pirinç(%60-70 bakır, %30-40 çinko alaşım) olduğunu size söylemiştim, bu alet zamak değil, zamakla ilgili ayrıca bilgi verdim.

Bu alete krom, nikel vb kaplamalar çok yakışır. Ancak bu tip kaplamadan önce tamamen sökülmesi gerekiyor.

Saygılar
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Murat Hocam merhaba, zamak olan aletler nasıl kaplanır bilgi verirseniz sevinirim.
(12/02/2017, Saat: 22:58)KAYHAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Murat Hocam merhaba, zamak olan aletler nasıl kaplanır bilgi verirseniz sevinirim.

Zamak malzemede, kalitesine göre kaplama işlemleri değişebilir.

Yüzey pürüzsüzlüğü iyi olan, kaliteli ham maddeden imal edilmiş zamak ürünler, öncelikle nikel sonrasında krom kaplanabilir. Yanılmıyorsam merkür firması başlıklarını bu şekilde yapıp kaplıyor.

Malzemenin geometrik yapısına göre kaplama işleminin kalitesi de değişebilir. Kısacası malzemeyi görmeden de hazır cevap vermek yersiz olur.

Saygılar.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

(12/02/2017, Saat: 00:03)Dackir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam, tebrik ederim bir antikayı canlandırmışsınız.
Yalnız bir yanlışı düzeltmek isterim.
Slim fatboy ve diğer eski gillette aletlerin çoğu  bakir üstüne nikel kaplamadır zeymak değildir.
Merkür'ün ve diğer nispeten uygun fiyatlı modern ürettiği aletler zeymak üstü nikel kaplamadır
Kaplamalarının yenilenmesi çok zor/imkansizdir
Bakir üstü nikel kaplama aletler nikel veya başka (rodyum, altın, vb) kaplamalarla kaplanabilirler

(12/02/2017, Saat: 22:22)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok temiz bir ürün ortaya çıkarmışsınız tebrik ederim Smile

Yalnız, aletinizin pirinç(%60-70 bakır, %30-40 çinko alaşım) olduğunu size söylemiştim, bu alet zamak değil, zamakla ilgili ayrıca bilgi verdim.

Bu alete krom, nikel vb kaplamalar çok yakışır. Ancak bu tip kaplamadan önce tamamen sökülmesi gerekiyor.

Saygılar

Kesinlikle haklısınız Dackir ve Murat hocam, ben karıştırmışım.
Metaller ile bilgim altın, gümüş, teneke, demir ve çelik ile sınırlı olunca böyle bilgi kirliliği yaratmış oldum Undecided  Blush  kusuruma bakmayın Confused .
İnşallah en kısa sürede bu materyaller ile ilgili de bir formül üretirsiniz.
Bu arada yorumlar için herkese teşekkür ederim Smile .
"En iyi makine en iyi fotoğrafı çekseydi en iyi daktiloya sahip olan da en iyi romanı yazardı."        
                                                                                                   Ara Güler.
(12/02/2017, Saat: 00:52)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam elinize sağlık.Hemen göndereyim mi aletleri?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Komşum sizin teklifinizden sonra reddetmek mümkün mü? Wink  kaç tane varsa temizleriz Big Grin  Big Grin  Big Grin
"En iyi makine en iyi fotoğrafı çekseydi en iyi daktiloya sahip olan da en iyi romanı yazardı."        
                                                                                                   Ara Güler.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kararmış veya eskimiş aletleri parlatma Capellas 9 7,226 07/09/2017, Saat: 12:25
Son Yorum: kokopelli
  gilette slim twist temizleme fettah304 14 13,617 29/11/2015, Saat: 00:08
Son Yorum: fettah304

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: