WTG, XTG, ATG ve Sakal Yönüne Göre Tıraş Teknikleri
@mustaphaturk:
Şanslısınız o halde. Benim de yüzümün sağ tarafı çapraz aşağıya doğru. Resimde yana dogru gibi görünüyor ama öyle değil. Sol taraf düz aşağıya dogru, sağ taraf çapraz olarak yonlenmis durumda.

@McOrco:
Rica ederim sayin adminim. Konuyu sabitlemissiniz ben tesekkur ederim.
Ben ilk başlarda tahriş yaşamamam nedniyle sinek kaydı için dik çapraz, sağ sol, kontrolsüz davrandımBig Grin kıl dönmeleri oldu. yüzümün haritasını çıkardım psycho'nun aynısı neredeyse, ben kıl dönmesi yaşamamak için hangi teknikle, ne kadar devam etmeliyim acaba.
çok güzel ve faydalı paylaşım.
(31/05/2012, Saat: 02:46)yaralıavcı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben ilk başlarda tahriş yaşamamam nedniyle sinek kaydı için dik çapraz, sağ sol, kontrolsüz davrandımBig Grin kıl dönmeleri oldu. yüzümün haritasını çıkardım psycho'nun aynısı neredeyse, ben kıl dönmesi yaşamamak için hangi teknikle, ne kadar devam etmeliyim acaba.

Yazida da belirttigim gibi once WTG ardindan iki ters yonlu XTG ile ATG ye gerek duymadan sinekkaydi ayarında tıraş olabilirsiniz. Ben su ana kadar hiç kildonmesi yaşamadım.
Derim ince cildim hassas olduğundan bu yukardan aşağı dışında WTG dışında diğerlerini denemedim ama suratımı kırmızı hale getireceğinden eminim.
Günlük tek perde progress şimdilik en iyi sonucu veriyor.
Bende sakalı WTG kesiyorum ilk perde de yanma ve kızarıklık ve lokal kanamalar yok ama ne zaman XTG ye geçsem lokal kanamalar oluyor 2. perde de. Ama sadece WTG ile de tıraş olmuş gibi olmuyorum..Tıraştan sonrada cildim bir,iki saat kadar yanıyor.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(21/10/2014, Saat: 09:37)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende sakalı WTG kesiyorum ilk perde de yanma ve kızarıklık ve lokal kanamalar yok ama ne zaman XTG ye geçsem lokal kanamalar oluyor 2. perde de. Ama sadece WTG ile de tıraş olmuş gibi olmuyorum..Tıraştan sonrada cildim bir,iki saat kadar yanıyor.
Sakal çıkış yönlerini iyi gözlemleyin, XTG olarak düşündüğünüzde ATG olmuş olabilir. Ve ya acıyı daha düşürmeniz kanama ve tahrişi azaltabilir.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Aslında bu 6. tıraşım,daha iyi gibi diğerlerine göre, ilk 4 tıraşım işkence oldu. dediğiniz şeylere dikkat ediyorum ama boyun altı o kadar karışık ki...bugün sadece boyun altında 2 yere kan taşı sürdüm. Yavaş oldum tıraşı da..yarım saatlik güzel bir keyif ..sanırım kendime ait tekniği bulmam zaman alacak gibi..
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Çoğunlukla WTG + XTG olmak üzere iki perde tıraş oluyorum. Çok yakın tıraş istediğimde ise WTG + XTG + XTG yeterli oluyor. XTG ler farklı yönlerde tabi.
ATG ise hiç tercih etmiyorum.
I am against the against the grain pass.. Wink
Yakın tıraş gibisi yoktur..
(21/10/2014, Saat: 10:15)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında bu 6. tıraşım,daha iyi gibi diğerlerine göre, ilk 4 tıraşım işkence oldu. dediğiniz şeylere dikkat ediyorum ama boyun altı o kadar karışık ki...bugün sadece boyun altında 2 yere kan taşı sürdüm. Yavaş oldum tıraşı da..yarım saatlik güzel bir keyif ..sanırım kendime ait tekniği bulmam zaman alacak gibi..

Komşum biraz daha sık kullanınca daha rahat alışılır aslında. Haftada iki-üç kullansanız eliniz ve tekniğiniz daha hızlı oturur. Bir de her bölgeyi ayrı tıraş edeyim diye ayrıca tahriş yaşamış olmayın? Sakal yönü kadar cildin kıvrımları da önemlidir. Benim boynun alt tarafı üst-çapraz yonde çıkıyor ve iki perdede(XTG+XTG) temizliyorum. Düz ve ya ters alabilmem mümkün değil çünkü boyun yapım buna müsait değil. Sizde hatlarınıza dikkat edin mutlaka komşum. Zamanla olacak inşallah.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Lightbulb Tıraş. Duştan önce mi, sonra mı? mancho 75 58,209 28/09/2022, Saat: 21:22
Son Yorum: Can Çelik
  Eski Tıraş Jiletleri Nasıl Keskinleştirilir? MerkurFutur 9 8,465 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: MerkurFutur
  DE Tıraş Makinasında İki Eli Aynı Etkinlikle Kullanma MerkurFutur 11 6,681 31/08/2020, Saat: 00:00
Son Yorum: krub
  Yazın kullanmaktan en çok keyif aldığınız tıraş ürünleri nelerdir? btoprak 62 63,225 16/04/2020, Saat: 22:40
Son Yorum: Jonas
  Yatik sakal seiko 98 79,988 17/11/2019, Saat: 00:04
Son Yorum: TheCurseOfCurl
  Tıraş Olmak Saçları ve Sakalları Daha Hızlı ve Gür Mü Çıkarır? Delidumrul 9 5,923 26/01/2019, Saat: 19:32
Son Yorum: gr00v3r
  İleri tıraş denemeleri Lord Sparhawk 45 63,198 22/10/2016, Saat: 19:07
Son Yorum: Raskolnikov
  Sakal kökleri mi suçlu ben mi? Men-Sup 31 27,300 20/09/2016, Saat: 15:52
Son Yorum: Tahir
  Geleneksel Tıraşa Nasıl Başladım ? - Kendi Tıraş Tekniklerim Xo-oX 14 12,734 14/05/2016, Saat: 11:02
Son Yorum: rating
  Tıraş kremi-sabunu vs tıraş jeli mustafayazar 18 16,843 12/04/2016, Saat: 23:42
Son Yorum: mustafayazar

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: