RAZORUS
(10/03/2018, Saat: 23:40)Dragon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum bende İki tane yaqi 24 mm var. 26 mm  kalite fark eder mi diye merak ediyordum. Loft büyüyünce problem mi oluyor

He pardon ben ilk sentetik zannettiydim. Varsa 24 luk tabiki 26 deneyebilirsiniz. Hayırlısı olsun.
Hayırsever bir üstadımız çıksa da şu Yaqi'lerden birinin incelemesini yazsa diyorum Rolleyes Valla çok makbule geçer.
@Noyan Bey bu işi özenle yapan birisidir. En ufak bir olumsuzlukta kendi derdi bilir, çözer. Ayrıca e-ticaret etiğini ve düsturunu da benimsemiştir. Yaşadığınız bir sorunda başkaları gibi “sonraki siparişinize eklerim” demez.

Yaqi fırça danışacağız diye 25 dk sohbet ettik geçen gün. Kafanızdaki tüm soruları üşenmeden netleştirir, süper adamdır.
(11/03/2018, Saat: 00:24)Niko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırsever bir üstadımız çıksa da şu Yaqi'lerden birinin incelemesini yazsa diyorum Rolleyes Valla çok makbule geçer.

ben razorusa gelir gelmes kırmızı mermer 26 sentetik aldım zaten çinden sipariş veriyordum son anda razorusa geleceğini öğrendim ve sağolsunlar o hafta geldi ve bir günde elime ulaştı

Fırça ile ilgilide sapı, kılları görünüş tamamen kalite kokuyor bir tane kıl kopmadı diyebilirim kremde köpük yapmada (Kasede) bir tık daha zor porsuktan ama yüze sürdüğünüz zaman hissi yumuşak ve sıcaklık tam kıvamda şeklinde yakalıyor
bende gözü kapalı tavsiye edebilirim
Değerli Dostlar merhaba,

Öncelikle @ardanadam , @Mavibu , @astroid , güzel ifadeleriniz için çok teşekkür ederim. Böyle okuyunca sanki çok özel bir şey gibi hissediliyor ama bu yazılanların hepsi zaten bizim görevimiz. Kaldı ki üreticisi olmasak da sitemize aldığımız ürünleri gerçekten beğendiğimiz için seçiyoruz ve ürünlerden dolayı yaşanacak her türlü mağduriyeti gidermekle de yükümlüyüz. Çok şükür, bugüne kadar kimseyi kırmadık; umarım bundan sonra da böyle devam edecektir.

Sentetik fırçalarla ilgili, sitemizde bilgilendirici bir blog yazısı hazırlıyoruz. Ancak fırçaların davranışını kısaca özetlemek gerekirse, kendi deneyimime dayanarak şunları söyleyebilirim:
Sentetik kıllar, doğal kıllar gibi su tutabilen ve bu suyu kasedeki köpük harmanı içerisine kademeli olarak verebilen fırçalar değildir. Biliyorsunuz, porsuk bol miktarda su tutabilen, tuttuğu suyu kaseye yavaş yavaş bırakabilen, bırakırken kasedeki köpük harmanını da emip, geri bırakabilen ve bu sayede kremi, suyu ve havayı en hızlı ve ideal şekilde harmanlayabilen fırça türüdür. Ancak porsuk fırçaya alışmışsanız, sentetik fırçanızı ilk kullandığınızda hissedeceğiniz ilk şey fırçanın tuttuğu suyu, kasedeki kremin üzerine daha hızlı bırakması olacaktır. Bu da köpüğünüzü hazırlamaya başladığınız ilk 30 saniyede, köpüğünüz sanki fazla sulu olmuş izlenimi verebilir. Ancak kasede harekete devam ettikçe, köpüğünüz kalın ve kremsi bir kıvama kavuşacaktır. Bu nedenle, @Alp83 dostumuzun belirttiği gibi, köpük hazırlama süreniz porsuk fırçalara göre belki bir tık daha uzun sürebilir ama sonuçta yine zengin, kalın ve kremsi bir köpük elde etmeniz mümkündür.
Isının korunması bakımından, porsuğun eline su dökebilen bir fırça türü henüz keşfedilmedi tabii. Ancak bu ikinci nesil sentetik fırçaların bu konuda oldukça iyi olduklarını; ve domuz fırçalarla yarışır duruma geldiklerini söyleyebilirim.

Sizlerin de deneyimlerinizi keyifle ve heyecanla öğrenmek isterim. Zaman içerisinde, bu deneyimler biriktikçe, hem sohbet vesilemiz artacak, hem de sentetik fırça literatürümüz derinleşecektir.

Tıraş keyfiniz daim olsun
Noyan
"dostumuzun belirttiği gibi, köpük hazırlama süreniz porsuk fırçalara göre belki bir tık daha uzun sürebilir ama sonuçta yine zengin, kalın ve kremsi bir köpük elde etmeniz mümkündür."

Noyan baba guzel anlatımınız ve her zamanki gibi satıs oncesi ve sonrası 1ci sınıf ilginiz icin cok tesekkur ederiz. Valla entresan bu usteki cumleye katılmıyorum şoyle, sentetik fırca ile ben diger porsuk fırcalardan daha hızlı kopuk yapabiliyorum. Bu yanlıs anlasılmasın porsuk fırcalara her zaman sevgim ilgim daha fazla ama bu yeni sentetikler cidden cok guzel urunler. Ozellikle fırcayı acımayıp bastırarak kullanırsanız, kopuk patlaması yasatıyor kısa surede. Bunu kılllarının diger hayvan kıllarından daha ince oldugundan kopugu daha hızlı havalandırıyor herhalde ve dogal kıllar gibi suyu ve kopugu kılın icine hapsetmiyor herhalde diye kendi aklımca bir acıklamaya dayandırdım. Dostlar alısınca inanın sentetiklerle kopurtemeyeceginiz sabun yok.

Kopugunuz kurursa, damla ile su eklemek yerine, bir bardaktaki suya sentetik fırcanızın komple ucunu batırın, suyu daha iyi yukleyip hızlı kopuk olusumu yakalacaksınız diye dusunuyorum.

Tum dostlara yeni urunleri hayırlı olsun. Ozellikle seyehatlere koleksiyonda bir sentetik siddetle tavsiye olunur.
Ben de iki tane sentetik fırçaya sahibim. Özellikle sentetik Chubby 2'den çok memnunum. Burada benim tek ekleyeceğim şey sentetik fırçalarda yüzde köpürtme yapmanın zaman zaman zor olması. Kasede köpürtmede bence bir değişiklik yok. Azıcık zaman harcayınca köpük oluyor. Yüzde köpürtme yaparken en büyük sıkıntı başta sentetikler suyu tutmadığı için elinize şapır şapır suların akması. Bir de su tutmayı çözerlerse sentetikler harika olacak.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Değerli üstatlardan ne güzel yorumlar gelmiş…

@dikdik_s , bambaşka bir açıdan bakmışsınız. Katılıyorum; fırçalar suyu ve köpüğü fazla hapsetmediği için sizin tabirinizle “acımayıp” bir ton daha sert kullanınca gerçekten gayet güzel bir köpük harmanı oluyor. Sentetik kılların porsuk kadar narin olmadığını düşününce bir sorun olmaması gerekiyor ama sert kullanımın fırçaya olumsuz bir etkisi olabileceği hissini henüz üzerimden atamadım sanırım Smile

@cihankeskin , yüzde köpürtmede doğrusu ben de aynı deneyimi yaşadım. Çözümü şöyle buldum: Köpürtmeye başlarken fırçayı bir tık daha fazla silkeleyerek suyunu daha fazla atmak ve köpürtmeye daha az miktarda suyla başlamak iyi sonuç verdi. Köpük yüze tutundukça @dikdik_s üstadın dediği gibi fırça uçlarını batırarak suyu kademeli olarak eklemek, suyu kaçırmadan güzel bir köpük harmanı sağladı.
Razorus'tan ben de alışveriş yaptım. Hız, ambalaj, geri dönüş, bilgilendirme herşey çok güzel.
Bileme taşları da getirip satsa daha bir memnun olacağım. Ben ikna edemedim. Haklı sebeplerini de açıkladı sağolsun. Hep beraber ısrar edelim de getirsin.
(16/02/2018, Saat: 11:47)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Henüz tıraş olmadım ama Yaqi'den aldığım DOC üretim kalitesi olarak fena durmuyor. Akşama gidince PAA DOC ile yan yana koyup fotosunu gönderebilirim.

Umarım Razorus'ta bu tıraş aletlerini de görebiliriz. Uzun zamandır Çin tıraş aletleri arasında en farklı modeller Yaqi'de.

SeckinB

PAA DOC'u denemedim daha ama YAQI'nin DOC (Dual Open Comb - Mellon) modelini dün denedim. Agresif sayılmayan, kullanımı akıcı, geride köpük bıraktığı için gayet kaygan bir hissiyat veren bir alet. Açıyı tutturmak kolay. Rapira Swedish Steel jilet ile oldukça hızlı bir üç geçiş tıraş oldum. Sonuç tertemiz bir BBS oldu. Bir iki sivilceyi hissetmeden kanatmayı basarabildigime göre aslında etkin de bir alet olduğunu söyleyebilirim. Bana zevk verdi doğrusu.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: