RAZORUS
Benim tek diyebileceğim de, müşteriyi anlayabilen ve ona doğru ürün satma, doğru hizmet verme düsturunu ön planda tutan işletmelerin yıllarca ayakta kaldığı ve faaliyetlerini sürdürebildiğidir. Tıraş harici benzer işletmelerle olan deneyimlerim de buna benzer. İlişkiyi ve hizmeti sürekli kılmak işletmeyi sürekli kılmaktır.

Noyan Bey bunu hem büyük titizlikle, hem de keyifle yapıyor. 30 saniye telefonda konuşup, “bunu vereyim abime” demiyor da, keyfinizi sizinle paylaşıyor.
Yaşadığım sorunu aşırı detaylı anlatmadığımdan sanırım ve de beni tanımayan komşularımdan, bilen bilmeyen sallamış. (Kimsenin kötü niyetli olmadığını, yurdum esnafını korumak istediğinin farkındayım, zira ben de esnafım)
Noyan bey’i zarara uğratmak gibi bir niyetim asla olamaz. Nitekim kendisine danışırken “başıma böyle bir olay geldi, sizin tecrübelerinize göre ne ile yapıştırsam uzun ömürlü olur” diye sordum. Kendiside semogue 1305 fırçaların düğüm kısmının kısa olduğu ve yapıştırmanın sağlıklı olmadığı, ileride tekrar çıkabileceğini hiç kurcalamadan hasarlı ürünü kendisine göndermemi istedi. Akabinde de yeni fırçayı tarafıma ulaştırdı. Ben de bu ilgisini ve alakasını, esnaflığını, yapıştır bir japonla geç git bişey olmaz demeden dürüstçe cevap vermesi benim çok hoşuma gitti. Bu sebeple bu tecrübeyi buradaki komşularınla paylaştım.
Başta dikdik_s ve diğer komşularımdan ricam insanları tanımadan yargılamamaları, böyle kavga ortamının çok yaşandığı mevcut ülke gündeminde çok daha hoşgörülü, anlayışlı olmak gerek diye düşünüyorum.
Herkese selamlar, saygılar, sevgiler.
@mimaras kırdıysak affola komşum. Burada kimsenin kimseyi yargılaması haddine değil. Şahsım adına sadece loft çıkmasına bir çözüm yolu ve alternatif söyledim. Gerekiyorsa değişimin de yapılabileceğini belirttim. Onun dışında değişim veya iade hakkı verilmişse, bunu kullanmak en doğal hakkınızdır ve bu da Razorus ile sizin aranızdadır.
Yeni fırçanız hayırlı olsun. Tekrar söylüyorum, kırdıysak affola komşum.
@mimaras
Komsum yazımda 2-3 kere tekrar etmeme ragmen, insanları tanımadan yargılamayın lafını ediyorsan, bilen bilmeyen sallamıs lafını ediyorsan, uzulurum ki yazım dusuncelerime tercuman olamamıs, kendimi ifade edememisim. Konu sizinle alakalı degil, mevzu sesli dusunerek dostlara alternatif ve daha kolay ve kısa bir yol gosterimiydi. 2 ay once cogunlugun hatırlamayacagı bir olaydan ornek vermekten daha kolay ve anlasılır oldugu icin sizin konunuzu ornek verdim, lutfen farklı algılamayın. Tum ictenligimle soyluyorum, sizin mevzunuzla alakalı en ufak bir olumsuz yorum veya dusuncesi ben dahil kimsenin yoktur. Sadece her zaman yaptıgımız gibi dostlara yol gosteriyoruz izah ediyoruz.
Saygılar.
@Starex ÜStadın incelemesini yaptığı ve almayı düşündüğüm Timor 1353 tıraş aletinin fiyatı 155 liradan 200 liraya fırlamış...
(07/09/2018, Saat: 21:47)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Starex ÜStadın incelemesini yaptığı ve almayı düşündüğüm Timor 1353 tıraş aletinin fiyatı 155 liradan 200 liraya fırlamış Sad
Komşum a4 kağıdına muhtaç bırakılan şu güzelim ülkede daha neler yaşayacağız, umudumuzu yitirmeyelim demek bile gelmiyor içimden, sadece öfkeleniyorum...
Jilet İh-tirastan sual olunmaz.
(07/09/2018, Saat: 21:47)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Starex ÜStadın incelemesini yaptığı ve almayı düşündüğüm Timor 1353 tıraş aletinin fiyatı 155 liradan 200 liraya fırlamış Sad

Benim de gözümü kestirdiğim bir ürün 155'ten 200'e yükselmiş. Tesadüf gülümsetti, gerçekler üzdü.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Merak ediyorum,kur yüzünden zam gelen ürünler.zamlardan bugune kur 70 kuruş düştü ,tekrar eski fiyatlarına çekilecek mi

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Akın var güneşe akın!
Güneşi zaptedeceğiz,
Güneşin zaptı yakın!
(13/09/2018, Saat: 17:19)AltKapalı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merak ediyorum,kur yüzünden zam gelen ürünler.zamlardan bugune kur 70 kuruş düştü ,tekrar eski fiyatlarına çekilecek mi

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ürün satıcı tarafından yüksek kurla sipariş verildiği takdirde böyle bir durum söz konusu olmaz bence.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.
(13/09/2018, Saat: 17:19)AltKapalı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merak ediyorum,kur yüzünden zam gelen ürünler.zamlardan bugune kur 70 kuruş düştü ,tekrar eski fiyatlarına çekilecek mi

Eğer sizinle aynı ülkede yaşıyorsak, o 70 kuruş düşen kur, 1 hafta veya en fazla 10 güne kalmaz düşmeden önceki rakamlara geri gelecektir. Daha öncede 3 kere faiz arttırımı oldu ve 1 haftaya kalmadan aynı seviyeyi tekrar yakaladı. Hatta birinde sabah arttırıldı akşam tekrar o seviyeyi yakaladı. Bu kadar kısa süreli bir düşüş için ürünlerin eski fiyatlarına çekilmesini istemek biraz tuhaf değil mi..? Ayrıca eski fiyatlara çekilmesi için 70 kuruş değil 2 TL düşmesi lazım ve o seviyeyi uzun bir süre (en az aylarca) koruması lazım.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: