RAZORUS
(08/02/2019, Saat: 10:36)ckeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş aleti olmasın o komşum. Big Grin

özlem, istek, heves ve üzüntü ile yazılmış bir yorum elbette tıraş aleti, tıraş makinesi Big Grin Big Grin Big Grin
Big Grin 
Geleneksel tıraşa başlarken, daha doğrusu yıllar sonra geri dönerken başlangıç ürünlerimi sipariş ettiğim razorus sitesinden bu kez de EJ89 aldım. Ürünleri özenle paketleyip adresime ulaştırdıkları ve siparişimle beraber gönderdikleri hediye için teşekkür ediyorum Smile

ed17f3cbaad309ba8aae00fe86e118ac.jpg
So far so good..
(01/02/2019, Saat: 09:14)zbilgen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Razorustan aldığım Semogue 1438 fırça geldi.çok güzel bşr fırça noyan beyin arko sabun hediyesi ayrıca güzel.bir sorum olcak fırçamda alt bölümde boya katmanı oluşmuş kırmızı bölgede bej tenkli bölgede de mevcut,acaba üretim hatası olabilir mi yoksa el işçiliği ile yapıldıysa normal mi?açıkçası sormak istedim noyan bey yardımcı olursanız sevinirim.fotoğrafı ekliyorum02bca7312c3dbbc3646de8e24408596c.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mesela razorustan aldığım semogue 1460 fırçada tipleri aynı olmasına rağmen alt siyah boyalı kısım üst beyaz boyalı kısım boya katmanı yada kırışıklık yok bu fabrikasyon üretim heralde anlayamadım 1438 deki boya katmanı ve kırışıklığı sorununuc3e7563dd12400073573dfd83781b0f7.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhaba Zafer Bey @zbilgen
Sizinle bu konuda telefon görüşmemiz olmuştu ama hem forumdaki sorunuzu açık bırakmamak adına hem de Semogue firmasıyla bugün yaptığımız değerlendirme toplantısında aldığım bilgileri aktarmak adına yazıyorum:

Bu sorunu kendileriyle önceki haftalarda da görüşmüştüm. O zaman tam emin olmamakla beraber bunun boyama sırasındaki daldırma işlemi esnasında makinenin ahşap üzerinde yarattığı bir doku bozulması sebebiyle olabileceği üzerinde duruyorlardı. Ancak araştırmaları devam etmiş ve daha farklı bir sonuca ulaşmışlar. Şöyle ki:

Biliyorsunuz, Semogue firması günümüzde fırçalarını tam boyalı saplarla üreten tek firma olarak kaldı. Boyalı sapların estetik görüntülerine karşın en büyük sorunu, boyaya su sızması durumunda boyanın zamanla bozulması ve atması idi. Bunu önleyebilmek için Semogue, saplar boyandıktan sonra üzerine özel bir sızdırmaz vernik uygulamaya başlamış. Bu vernik, boya tam anlamıyla kuruduktan sonra uygulanırmış. Bir seri sapta boyanın kuruduğunu düşünerek vernik uygulanmış; ancak (sanırım ahşabından dolayı) boya uygulamadan sonra kurumaya (yani buharlaşarak su kaybetmeye) devam etmiş. İşte bu kırışıklıklar da boyadan ayrılan, ancak vernikten dışarı çıkamayan su buharının vernikte yarattığı yüzey kırışmasıymış.
Semogue, bunun sadece optik bir husus olduğu; fırçanın ömrünü ya da kullanımını etkileyecek bir husus olmadığı konusunda garanti verdi. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Tıraş keyfiniz daim olsun
Noyan
Tekrar merhaba kıymetli dostlar,
Öncelikle ürünlerinizi mutlu günlerde, sağlıkla kullanmanızı dilerim @ahbap Smile

Biliyorsunuz yıllardır sitemizde Dovo çelik ustura satışı yapıyor; ancak usturaların servisini, ürünleri Almanya’ya gönderek yine Dovo’nun kendisinden alıyorduk. Dovo firması, usturalarını “tıraşa hazırlık” garantisiyle, mühürlü kutular içerisinde gönderir ve bu mührün kullanıcı tarafından açılmasını ister. Mühür kullanıcı tarafından açılmamışsa, veya ustura kayışlama dışında bir işleme tabi tutulmuşsa ürünü garanti kapsamından çıkarır. Biz de bu nedenle usturalarla ilgili bir sorun yaşadığımızda veya bileme / honlama gerektiğinde usturaları yine firmaya gönderiyorduk.

Bu süreçte bir çok farklı durumu da deneyimlemiş olduk. Usturalar bazı üyelerimiz için yeterince keskinken, bazı üyelerimiz bu keskinliği yeterli bulmuyordu. Keskinliği yeterli bulunmayan ürünlerin Almanya’ya gidip gelmesi zaman aldığından, bekleyen üyemiz mağdur olabiliyordu. Buna bir de ağzın kullanıcı tarafından mı bozulduğu, yoksa fabrikadan mı yetersiz çıktığı tartışması eklendiğinde, süreç oldukça yorucu bir hal alabiliyordu. Veya eskaza bir usturanın ağzı bozulduğunda bunun gönderilmesi ve hazırlanıp geri gelmesi hem masraflı, hem de zaman alıcı olabiliyordu.
İşte bu nedenle “Ustura Bileme & Honlama” servisimizi açtık ve şu anda büyük hasarlar dışında pek çok konuda hizmet verebiliyoruz. Ancak ustura konusu, net kurallara bağlanması zor, gri alanı fazla, hassasiyeti yüksek ve çok bileşenli bir konu olduğu için, hem bu servisimizin ne olduğunu (ve ne olmadığını) tanımlamak adına, hem de ustura kullanıcısı veya kullanıcı adayı dostlarımıza faydalı bir kaynak oluşturabilmek adına sitemizde şu sayfayı hazırladık:

https://www.razorus.com/ustura-bileme-hizmeti

Bu güzel tıraş kültürünün derinleşmesi dileklerimle,
Noyan
Sağolsun @niko razorus'tan aldığım barley bugün yanında permasharp jilet hediyesiyle elime ulaştı. Özenli paketleme ve hediye için noyan beye çok teşekkürler.
@noyan beye teşekkür ederim. Edwin jagger traş aleti, yuqi sentetik fırça ve proraso traş sabununu indirimde iken aldım. Paketleme gayet özenli ve kargolama çok hızlıydı. Traş aleti oldukça güzel, işçiliği çok iyi, fırça zaten başlı başına bir efsane,yumuşacık resmen masaj yaptım yüzüme. Sabunu pek beğenmedim, aslında güzel ama o fiyatı hak etmiyor.

Ayrıca, hediye olarak yolladığınız jilet için de teşekkür ederim. Ilk olarak o jiletle traş oldum. Jilet mi çok keskin makine mi çok iyi anlayamadım. Normalde derby ile traş oluyordum ama bunda sanki sakalların kesilme sesini duymadım bile. Smile
(09/02/2019, Saat: 01:11)Noyan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tekrar merhaba kıymetli dostlar,
Öncelikle ürünlerinizi mutlu günlerde, sağlıkla kullanmanızı dilerim @ahbap Smile

Biliyorsunuz yıllardır sitemizde Dovo çelik ustura satışı yapıyor; ancak usturaların servisini, ürünleri Almanya’ya gönderek yine Dovo’nun kendisinden alıyorduk. Dovo firması, usturalarını “tıraşa hazırlık” garantisiyle, mühürlü kutular içerisinde gönderir ve bu mührün kullanıcı tarafından açılmasını ister. Mühür kullanıcı tarafından açılmamışsa, veya ustura kayışlama dışında bir işleme tabi tutulmuşsa ürünü garanti kapsamından çıkarır. Biz de bu nedenle usturalarla ilgili bir sorun yaşadığımızda veya bileme / honlama gerektiğinde usturaları yine firmaya gönderiyorduk.

Bu süreçte bir çok farklı durumu da deneyimlemiş olduk. Usturalar bazı üyelerimiz için yeterince keskinken, bazı üyelerimiz bu keskinliği yeterli bulmuyordu. Keskinliği yeterli bulunmayan ürünlerin Almanya’ya gidip gelmesi zaman aldığından, bekleyen üyemiz mağdur olabiliyordu. Buna bir de ağzın kullanıcı tarafından mı bozulduğu, yoksa fabrikadan mı yetersiz çıktığı tartışması eklendiğinde, süreç oldukça yorucu bir hal alabiliyordu. Veya eskaza bir usturanın ağzı bozulduğunda bunun gönderilmesi ve hazırlanıp geri gelmesi hem masraflı, hem de zaman alıcı olabiliyordu.
İşte bu nedenle “Ustura Bileme & Honlama” servisimizi açtık ve şu anda büyük hasarlar dışında pek çok konuda hizmet verebiliyoruz. Ancak ustura konusu, net kurallara bağlanması zor, gri alanı fazla, hassasiyeti yüksek ve çok bileşenli bir konu olduğu için, hem bu servisimizin ne olduğunu (ve ne olmadığını) tanımlamak adına, hem de ustura kullanıcısı veya kullanıcı adayı dostlarımıza faydalı bir kaynak oluşturabilmek adına sitemizde şu sayfayı hazırladık:

https://www.razorus.com/ustura-bileme-hizmeti

Bu güzel tıraş kültürünün derinleşmesi dileklerimle,
Noyan

@Noyan bey,
Ustura bilem hizmetiyle ilgili verdiğiniz web adresindeki bilgiler için de teşekkür ederim.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Fırça beklediğimden de çok iyi çıktı.
Makina beni biraz üzdü açıkcası. Jileti çok fazla yamuk tutuyor elle düzelttiğimde ise bir taraf çok dışarıda kalıp diğer taraf çok içerde kalıyor. Noyan bey ile bir irtibata geçmeyi düşünüyorum.
Hediye Proraso sample için teşekkür ederim.

eq5szq.jpg
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Razorus sitesi bakıma girmis. Acaba Noyan Bey yahut bilgisi olan başka komşumuz varsa site ne zaman tekrar aktif olur bizi bilgilendirebilir mi ?
Site yakın bir geçmişte zaten yenilenmişti. Sanırım bu sefer nihai tasarım ile yapılmış site geliyor??? Hayırlısı olsun.
"A Samurai always wears two swords."

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: