RAZORUS
(20/02/2017, Saat: 22:34)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @serjames komşum hayırlı olsun, güle güle kullanın. Güzel bir takım kurmuşsunuz.

Teşekkür ederim komşum Wink daha iyisi sizlerin olsun .
Arkadaşlarım bu siteden bana Simpson fırça hediye almıştı. Beklediğimden daha çizici olduğu ve her tıraşta 5-6 kıl döktüğü için bir iki hafta kullanıp kenara koymuştum. Hediye olduğu için de arkadaşlarıma bir şey diyememiştim. Geçenlerde porsuk fırçalarla ilgili bir konu başlığında Simpson tecrübemden biraz bahsedince razorus'un sahibi Noyan Bey beni aradı. Yazdığımı görünce hediye alan arkadaştan telefonumu almış. Fırçayı nasıl kullandığımı sorup bilgiler verdi. Fırçayı kullanmamı ve dökülme devam ederse üretici firmaya geri gönderilmek üzere fırçayı kendilerine ulaştırabileceğimi aktardı. Alakası ve iş ahlakı için @Noyan Bey'e buradan teşekkür ediyorum.
@Men-Sup  komşum, öncelikle yaşamış olduğunuz talihsizliğe üzüldüm. Umarım sorununuz  en kısa süre içerisinde çözüm bulur.

Noyan Bey'in anlayış sınırları tahmin edebileceğimizin çok ötesindedir. Şahsi tecrübeyle sabit. Kendisini benim kadar zorlayan yoktur. Hiçbir zaman en ufak bir bıkkınlık belirtisi hissetmedim. Şahsi görüşmemizin yanı sıra, saatlerce süren telefon konuşmalarımızdan da büyük keyif alırım.  Noyan Bey ve Mustafa Bey'in varlıkları bizler için büyük şanstır. Kendilerini, hak ettikleri şekilde onore etmeyi borç bilirim. "Tüccar" olmak kolaydır; "esnaf" olmak çok zordur. Aradaki farkı ise şimdilerde bilen yoktur. Bunlar gerçek esnaftır. Örnek alınası ve ne yazık ki nesli tükenmek üzere olan küçücük bir kitlenin son değerleridir. Kıymetlerini bilelim. Selamlar.
(10/03/2017, Saat: 00:44)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Men-Sup  komşum, öncelikle yaşamış olduğunuz talihsizliğe üzüldüm. Umarım sorununuz  en kısa süre içerisinde çözüm bulur.

Noyan Bey'in anlayış sınırları tahmin edebileceğimizin çok ötesindedir. Şahsi tecrübeyle sabit. Kendisini benim kadar zorlayan yoktur. Hiçbir zaman en ufak bir bıkkınlık belirtisi hissetmedim. Şahsi görüşmemizin yanı sıra, saatlerce süren telefon konuşmalarımızdan da büyük keyif alırım.  Noyan Bey ve Mustafa Bey'in varlıkları bizler için büyük şanstır. Kendilerini, hak ettikleri şekilde onore etmeyi borç bilirim. "Tüccar" olmak kolaydır; "esnaf" olmak çok zordur. Aradaki farkı ise şimdilerde bilen yoktur. Bunlar gerçek esnaftır. Örnek alınası ve ne yazık ki nesli tükenmek üzere olan küçücük bir kitlenin son değerleridir. Kıymetlerini bilelim. Selamlar.

+1 Wink Çok haklısınız komşum

Geçen hafta sonu Noyan beyle birlikteydik, birkaç saat sohbet ettik. Çok özverili, çalışkan ve iyi niyetli bir insan, ayrıca tam bir hayvansever. Razorus'u tam anlamıyla müşteri odaklı yönetiyor, tüccar kafasıyla değil. Fiyatlar, çeşitlilik, önemli bazı markaların eksikliği meselelerini detaylıca konuştuk, dinleyince ticaretin ne kadar zor olduğunu anlıyorsunuz. Açıkcası ben onun yaptığını yapamazdım, o kadar uğraşamazdım. Sattığı her mal için her marka ile ayrı ayrı muhatap olmak, her ülkenin adamının ayrı ayrı kaprisini çekmek zorunda. Herşeyi tamamen yasal ve kitabına uygun yaptığı için süreç hiç kolay olmuyor.

Biz tüketici olarak "yav şu da gelsin dükkana" diyoruz, onu demek kolay ama o tek kalem malı getirene kadar kırk takla atıyorlar. Bir mala indirim yapmak için bile reseller olduğu için önce markadan izin almak durumunda. Fiyatları dünya standartına olabildiğince dengelemek için elinden geleni yapıyor, alayım şu kadar karla satayım değil, dünya fiyatlarının % şu kadar üstünde olmasın yaklaşımıyla bir tüketici gibi hareket ediyor. En basitinden hükümet sadece amerika ve çinden gelen ithalat ürünlerine ek %25 vergi koymuş. Bundan kaçımızın haberi var meçhul. Yani ötv, kdv, gümrük vergisi, ek %25 vergi, e ne kaldı? 1 liralık mal 3 liralık oldu.. Malı üreten adam kadar, oturduğu yerden devlet de o kadar para kazanıyor sadece vergiyle. Hayır o vergiler de bize dönse ya neyse, siyasete dönmesin olay..

Ciddi riske girişerek başlamış bu projeye, oturmuş bir müşteri kitlesi olduğundan da bahsetti, umarım bu yolda emeklerinin karşılığını alır ve daha iyi yerlere gelir.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Hayirli ve ugurlu olsun. Severek yapilan islerde basari sansi yuksek olur, sevilmeden yapilan ise hem tatmin etmez, hem de surekli olmaz. Komsunuza ustun basarilar; hayirli kazanclar diliyorum.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
@Lord Sparhawk in yazdiklarina istinaden yazmak istedim.

Diger ulkelerde geleneksel tiras trendi yerel uretimin artmasi onunde. Burada Noyan Bey e Mustafa Bey e ve diger dogrudan musteri dokunanlara bir is dustugunu dusunuyorum. O da, geleneksel tirasin tanitimini bikmadan sikilmadan yapmak. Hepimizin bildigi gibi, Musteri ve talep artisi, yerel (ozellikle artisan) ureticilerinde cogalmasini saglar. Yerel, hem buradaki ureticiye, hem saticiya hem da aliciya daha fazla katki saglar.

Diger konu da Noyan Bey'in yaklasimina hayranligim. Dogru isler yapan firmalarin hepsinin ilk onceligi Musteri memnuniyeti, kazanc zamanla kendini gostermeye baslar. Bu surecte isletme muhtemelen sifir veya cok az karla calisacaktir (Vegi sonrasi kar). Rekabet gucu ve donen musterinin artisi ile kar yukselmeye baslar umarim, ki boyle olduguna inaniyorum.

Sonuncusu da, sadakat. Bazi yabanci siteler donen musteriyi artirmak icin cesitli puanlar veya cashback denen sadakat odulu veriyor alisveris ve yorum bazli. Buna odaklanacaklar mi, sitenin altyapisi izin veriyor mu bilmiyorum. Ama olumlu etki yaratacagi kesin.
Herkese merhaba, ben forumda yeniyim. Razorus sitesinden Edwin Jagger tıraş makinesi ve birkaç çeşit jilet aldım. Gayet güzel paketlenmiş olarak hızlı bir şekilde teslim aldım, tavsiye ederim.Dün de extrashaving sitesinden bazı jiletler aldım fakat bu sitede kredi kartı ile ödeme yok ve maalesef kargo takibi de yok. bakalım ürünler ne zaman elime geçecek.
(10/03/2017, Saat: 16:28)tyrant1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese merhaba, ben forumda yeniyim. Razorus sitesinden Edwin Jagger tıraş makinesi ve birkaç çeşit jilet aldım. Gayet güzel paketlenmiş olarak hızlı bir şekilde teslim aldım, tavsiye ederim.Dün de extrashaving sitesinden bazı jiletler aldım fakat bu sitede kredi kartı ile ödeme yok ve malesef largo takibi de yok. bakalım ürünler ne zaman elime geçecek.

Hem razorus hem de impaticaret forumumuzda sevilen sayılan değerli esnaflardır. İçiniz rahat olsun.
(10/03/2017, Saat: 16:33)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hem razorus hem de impaticaret forumumuzda sevilen sayılan değerli esnaflardır. İçiniz rahat olsun.

+1
Tek Sabun, Tek Fırça, Tek Alet, Tek Jilet...

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: