RAZORUS
Yaqi fırçalardaki indirim fena değil gibi
11.11 alia fiyatları değil tabi ki ama iyi
Özellikle bekleme ve gümrük düşünülmediğinde

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
İçimi seninle ısıtıyorum.
Valla ister taşlama denilsin ister aşırı koruma. Ben de her iki tedarikçiden de, bunların haricinde internette başka firmalardan da, bulunduğum ilde berber malzemesi satan yerlerden de alış veriş yaptım. Hepsinde acaba sahte mi, ürün nasıl çıkacak gibi soru işaretleri varken, gerek mustafa bey gerekse noyan bey de kesinlikle böyle bir tereddüt yaşamıyorum. Ben garantici insanım herkesin görüşü kendine göre değişir, üç kuruş fazla olsun ama sağlam olsun. İki ana tedarikçiye bakıp alacağım malzemeye ona göre karar veriyorum.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Dostlar tam dısarı cıkıyordum, ucundan gordum. Kısa yazabiliriyorum;
Serbest piyasadır, daha ucuzunu bulursanız almanız en dogal hakkınızdır, ama zaten surada toplasan 2-3 tane isini duzgun yapmaya calısan tedarikcimiz var ve inanın masrafı ithalatı, stoklaması, kur'u, tabela vergisi, firma maliyeti vs. derken aslında dusuk kar marjlarıyla cok kucuk bir sektore hitap ediyorlar. Hani burada kendi konusunda bir firmaya su pahalı bu pahalı yazmak bizlere yakısmaz be dostlar. İsin icinde olsanız, oteki satıcı tarafından olaya baksanız sizde hak verirsiniz.
Bizler 2ci elde nasıl mudahale yapmayıp, serbest piyasa benim komsum zaten isini bilir, pahalı gordugunu almaz mantıgı ile yaklasıp, kimseye zorunlu bir fiyat mudahalesi yapmıyorsak, sıfır urun satısı da aynı sey. Bakın arastırın ama guvenilir malının arkasında duran bir tedarikciden alısveris yapmanız her zaman tercihiniz olsun.
Bizlere yakısık almaz diye bir iki yorumu gizledim.
Bu tarz tedarikciye ozel konularda yeni gelen urunu bildirelim, indirim varsa haber vererim, aldıgımız memnun kaldıgımız paketi urunu vs. neyse paylasalım ama surası daha ucuz, ben surdan cakmasını aldım bedavaya vs. gibi hem tedarikci uzecek hem bizler arasında tartısmaya donusebilecek konulara cok girmeyelim derim anlayısınıza sıgınarak.
Saygılar
Tişikkirlir Sipirmin.
razorustan ilk siparis bugune kismetmis...
forum sayesinde tanidigim iki guzel turunun son orneklerinden esnaflar noyan bey ve mustafa bey ikiside ayri ayri guzel insanlar saygilar...
Sevgili dostlar eleştiri ayrı bir şey saldırı ayrı bir şey. Kazıklandım hoş bir ifade olmamis. Haksızca olmuş. İki tedarikçiden de alışveriş yapıyorum, ikisinden de memnunum. Birinde olan diğerinde olmuyor birimde ucuz olan diğerinde pahalı olabiliyor. Böyle şeyler icin kırgınlığa da gerek yok.
2016'dan 2019'a
http://www.geltir.com/showthread.php?tid...4%B1m+dili
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Sevgili dostlar.
Bazı üyelerimizin gerek fiyatlar gerekse tedarikçiler hakkındaki eleştirilerini okudum. Eleştirilemez diye birşey asla yoktur ancak şu açıdan da bakılabiliyor mu?
Mesela bir tedarikçi bir ürün ithal edeceği zaman ne kadar gümrük vergisi veriyor ya da kozmetik ürünlerine tüm vergilerin haricinde başkaca vergiler ödendiğini bliyor mu?
Noyan Bey'in pahalılığından şikayet edilmiş. Ali express te 200 tl ye olan fırçanın aynısını kargo dahil 190 tl ye satıyor bizlere çin yolu gözetmiyor.
Sitesinden bir ürün satın aldığınız zaman çoğu zaman 24 saat olmadan ürün kapımıza geliyor. Ürünle ilgili bir probleminiz olduğu zaman saatlerce size bilgi veriyor neden bunları hesaba katmıyoruz. Mustafa Bey'in bir sabunu ithal edebilmek için ne cenderelerden geçtiğini biliyor muyuz?
Zaten bizim milletimize ucuz ver de ne verirsen ver çakma ürün ver sahe ver kırık ver tarihi geçmiş ver ama ucuz ver. Bu arada belirteyim Mustafa Bey'i yalnızca bir kere gördüm. Noyan Bey'i de yolda görsem tanımam. Kimsenin sponsoru da değilim savunucusu da.
(16/12/2019, Saat: 17:44)Mustafa40 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sevgili dostlar.
Bazı üyelerimizin gerek fiyatlar gerekse tedarikçiler hakkındaki eleştirilerini okudum. Eleştirilemez diye birşey asla yoktur ancak şu açıdan da bakılabiliyor mu?
Mesela bir tedarikçi bir ürün ithal edeceği zaman ne kadar gümrük vergisi veriyor  ya da kozmetik ürünlerine tüm vergilerin haricinde başkaca vergiler ödendiğini bliyor mu?
Noyan Bey'in pahalılığından şikayet edilmiş. Ali express te 200 tl ye olan fırçanın aynısını kargo dahil 190 tl ye satıyor bizlere çin yolu gözetmiyor.
Sitesinden bir ürün satın aldığınız zaman çoğu zaman 24 saat olmadan ürün kapımıza geliyor. Ürünle ilgili bir probleminiz olduğu zaman saatlerce size bilgi veriyor neden bunları hesaba katmıyoruz. Mustafa Bey'in bir sabunu ithal edebilmek için ne cenderelerden geçtiğini biliyor muyuz?
Zaten bizim milletimize ucuz ver de ne verirsen ver çakma ürün ver sahe ver kırık ver tarihi geçmiş ver ama ucuz ver.  Bu arada belirteyim Mustafa Bey'i yalnızca bir kere gördüm. Noyan Bey'i de yolda görsem tanımam. Kimsenin sponsoru da değilim savunucusu da.

Bu dediklerinize kesinlikle katılıyorum hem Noyan Beyle hemde Mustafa Beyle telefonda da olsa dahi gümrük işlemleri ödenen vergiler ve çıkan sorunlar hakkında konuşmuşluğum vardır. Ne yazıkki Türkiyede kozmetik bir ürünü getirmek kolay değil. Bende bu iki firma arasındaki ürünleri inceleyip kararımı bu doğrultuda veriyorum.

Şükürki bir elin parmağı kadar olmasada tedarikçimiz var. Zaten işini bilen yada imkanı olan diyelim yurt dışından ürün getirtiyor.
Komşum fiyat eleştirisi müşterinin hakkıdır, dünyanın her yerinde bu böyle yürür. Kimin ne zorluklarla ithalat yaptığı ödediği vergiler müşteriyi bağlamaz. Müşteri her zaman en ucuza en iyi ürünü ister :) Bu yaz kamyona K belgesi icin 12000 TL nakit ödedik. Git müşteriye anlat vergi veriyoruz fiyatlar böyle oldu diye.Burada komşularımızın fiyat itirazlarına saygı duymak zorundayız, ama kazık atma gibi bir yakıştırma olmamış. Tartışma büyümesin lütfen.
Kesinlikle katılıyorum
Fiyat eleştirilir ama düzgün bir dille

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
İçimi seninle ısıtıyorum.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: