RAZORUS
Değerli Dostlar,

Biraz da zaman darlığından olsa gerek; kampanyamızı duyurmuşum ama, burada kullanılan çok güzel ifadelere teşekkür etmeyi atlamışım; affınıza sığınırım.
@Ümit Bilgi , @Tahir , @Lorenzo , @ahraz , @Men-Sup , @erdsde , @nani kus , @kral arthur , @caki3000 , @chevalier , @serjames , @AKadir ve diğer değerli komşularım ve değerli admin @Lord Sparhawk ; yazdıklarınızla beni onurlandırmışsınız, çok teşekkürler.

Hele ki, Ümit Bey’e yanlış ürün gönderdiğimiz halde nezaket göstermiş, burada durumu nasıl düzelttiğimizi anlatmış ama biz aslında sadece görevimizi yaptık. @Men-Sup komşumun Simpsons fırçasıyla ilgili yaşadıklarımızı da bu fırçaların konu edildiği başka bir başlık altında yazmıştım. En ufacık bir zorluk, sıkıntı yaşamadan iade ettik.

Sonra @Lorenzo komşum; sizinle sohbet etmek benim için büyük keyiftir; zorlamak olur mu hiç. Keşke daha sık görüşsek de koyu sohbetler yapabilsek..

@chevalier komşum, bütün gayretimiz bahsettiğiniz tanıtımı yapabilmek için gerçekten. Reklam ve kampanyalarımız hep daha fazla insana ulaşıp onları da geleneksel tıraş dünyamıza kazandırmak için. Yukarıda bahsettiğim son kampanyamızda ise sitenin altyapısını düzenledik ve puan sistemimizle tam da söylediğinizi yapıyoruz aslında  Smile

Burada yazılanları zamanım elverdiğince takip etmeye gayret ediyorum ama bazen kaçırabiliyorum ve konuları bilhakkın cevaplayamamış oluyorum. Hatta zaman zaman “bir yorumda sizden bahsedildi” uyarısını alıyorum ama gelen bağlantıyı takip ederek nerede bahsedildiğini bulmakta zorlanıyorum. Kaçırdığım bir şeyler oluyorsa affedin lutfen.

Yolu Eskişehir'e düşen herkesi beklerim ve çok memnun olurum.
Saygı ve sevgilerimle
Noyan
(10/03/2017, Saat: 10:53)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ... En basitinden hükümet sadece amerika ve çinden gelen ithalat ürünlerine ek %25 vergi koymuş. Bundan kaçımızın haberi var meçhul. Yani ötv, kdv, gümrük vergisi, ek %25 vergi, e ne kaldı? 1 liralık mal 3 liralık oldu.. Malı üreten adam kadar, oturduğu yerden devlet de o kadar para kazanıyor sadece vergiyle. Hayır o vergiler de bize dönse ya neyse, siyasete dönmesin olay..

Ciddi riske girişerek başlamış bu projeye, oturmuş bir müşteri kitlesi olduğundan da bahsetti, umarım bu yolda emeklerinin karşılığını alır ve daha iyi yerlere gelir.

ben de geçen gün birkaç sipariş verdim. siparişlerim dün geldi. paketlemeden, kargonun hızına kadar herşey iyiydi.

devlet baba(!) ceberut gibi biniyor herkesin tepesine. kaçış yok. üretmeden, kafa patlatmadan en kolay yoldan üretip, kafa patlatan, geliştiren kadar kazanıyor. ne kadar kolay dimi ? satıcı kadar alıcı da el mahkum hatırı sayılır paralar döküyor bu işe. en çok kazanan hep devlet baba(!) her neyse siyasete fazla girmeyelim, ağzımızın tadı kaçmasın  Smile
@Noyan Bey,

(Özel mesajınız kapalı olduğu için buradan yazayım istedim)

Razorus'tan siparişini verdiğim 'Frank Shaving SI26-FH33 Silvertip Badger Tıraş Fırçası' 'özenli bir paketleme ve hediye jiletle' elime ulaştı. Süper görünüyor.

Teşekkürler.

İstanbul'dan sevgi ve selamlar.

Sent from my iPad using Tapatalk
Smile 
(25/04/2017, Saat: 19:38)SumNauta Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Noyan Bey,

(Özel mesajınız kapalı olduğu için buradan yazayım istedim)

Razorus'tan siparişini verdiğim 'Frank Shaving SI26-FH33 Silvertip Badger Tıraş Fırçası' 'özenli bir paketleme ve hediye jiletle' elime ulaştı. Süper görünüyor.

Teşekkürler.

İstanbul'dan sevgi ve selamlar.

Merhaba @SumNauta,
Rica ederim; memnun olmanıza çok sevindim. Nezaketiniz için de ayrıca teşekkür ederim. Fırçanızı kullandıkça memnuniyetinizin gün be gün artmasını ve çeşit çeşit mutluluklara vesile olmasını umarım Smile
Tıraş keyfiniz daim olsun.
Candan selamlar
Noyan

Not: Bu arada özel mesajın açık olduğunu sanıyordum ama bir şeyi doğru yapamadım sanırım.
Noyan beyle tesadüfen nette traş ürünleri ararken bi pazar günü açık mı diye şansımı deneyip ararken tanışmış oldum (özgün beyin formundan etkilenip scuttle ararken ve fırça askısı ) Smile kendisi mağaza kapalı olmasına rağmen telefon yönlendirmesi sonucu fakretmiş ve cep telinden döndü. 1 saate yakın sohbet ettik hatta ben kendisini soru yağmuruna tutarken acaba pazar pazar ayıp mı ettim diye düşünürken bunu hissettirdimki kendisi anlayıp bilakis geleneksel traş konusunda sohbeti çok sevdiğini söyleyince ben çok rahatladım. En önemlisi de hayatta eşine az rastlanır dürüst bir insan hiç bir şekilde mesleğimi öğrenmeden ekonomik durumumu sormadan bir dost arkadaş tavsiyesiyle geleneksel traşa yeni başlayan (uzun bir aradan sonra yeni Wink) birisi olarak benim bütün aç gözlüğümü terbiye etti pahalı ekibmanlar yerine benim sakal tipime göre uygun ürünleri tavsiye etmesi hatta özellikle traş askısı ve traş kabı konusunda eğer çok fazla estetik kaygı gütmezsem normal hafif derinliği olan bir toprak kap kuaför malzemeleri satan bir dükkandan metal kabın hayli iş göreceğinden bahsetmesi; ama estetik açıdan biraz da lüx olarak kendisinin ej kabı tavsiye etmesi beni çok etkiledi. Traş askısı ise ben Gentlimens Tonic fırça aldığımdan denemem için traş askısı gönderebileceğini ya da fırça ölçülerini alıp ona uygun bir askı bulabileceklerini ama fırçayı birşeyin içine dikey koyarsam ya da ucu aşağıda kalacak şekilde yatay koyarsam da fırçayı korumuş olacağımı söylemesi, Traş ekipmanlarının hiç birini Razorustan almama ma rağmen ürünleri çok beğendiğini söylemesi, bir esnaf tan, işadamından ziyade geleneksel traşa merak duyan, seven bir arakadaş olduğunu anladım; tek fark Noyan bey sevdiği işinden, hobisinden para kazanmaya çalışıyor. Allah yolunu bahtını açık etsin. Unutma dan kendisiyle ikinci görüşmemizde sakallarının benim ki gibi sert olduğun dan bahsetti Mühle jilet bıçağından konuşurken jiletin keskin olmadığını bana fiyatı da daha uygun perma sharp ı önermişti feather ile ise günlük traşın zor olduğunu söylemesine rağmen ben sitelerin den bu iki marka dahil bütün markaları sipariş ettim ayrıca Vulfiks original traş kasesi aldım.
Fazla uzattım ama belirtmeden geçemeyeceğim internet sitemizin eksiği nedir? dese bulamam gerçek anlamda ürünler hakkında bilgi, ödeme kolaylığı, taksit hatta konuyla ilgili ansiklopedik bilgi ne arasanız var. Keşke koca koca firmalar böyle siteler yapsalar örnek D&R Beymen vs hemen hiç bir konu hakkınında, hiç bir ürün hakkında ne bir bilgi ne bir açıklama kullandıkları fotolar dahi yalan yanlış. Razorusu örnek alacak bir sürü milyar dolarlık şirket var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Değerli Tıraş Severler,
Öncelikle herkese selamlar, sevgiler Eskişehir'den Smile
@Mavibu , ne kadar güzel yazmışsınız, çok teşekkür ederim. Sizinle sohbetimiz bir alışverişten çok bir tıraş sohbeti olmuştu, ben de çok keyif aldım gerçekten; sağolun.

Bu akşam, jiletli tıraş makinesi kullanımına yeni başlayanlar veya başlamayı düşünenler için hazırlanmış yazımızı sizinle paylaşmak istiyorum. Son dönemde sıklıkla aldığımız telefonlarda, bir çok yeni üyemizle, jiletli tıraş makinesi kullanımına geçince kendilerini nasıl bir sürecin beklediği ve konuya mekanik açıdan nasıl yaklaşılması gerektiği konusunda sohbet ediyoruz. Bazı sohbetlerimizin zaman zaman, vakit yetersizliğinden dolayı, yarım kaldığını görünce bu yazıyı hazırladık ve birebir görüşme imkanı bulamadığımız dostlarımıza en azından bazı temel bilgileri aktarmaya ve başlangıç sürecini daha keyifli hale getirmeye çalıştık.

Yazımızın başlığı: Korkma! Sen de yaparsın Smile
Beğenerek okumanız ümidiyle,

http://www.razorus.com/sayfa/korkma-sen-de-yaparsin

Noyan
@noyan

Çok güzel açıklamışsınız teşekkürler.

Gillette markasının çıkardığı son 5 bıçaklı modeli kaliteli bir makinedir. Bu makine ile tıraş olanlara tavsiyem makinenin bıçaklarına güvenip tıraş ön hazırlığını pas geçmemeleridir. İkinci tavsiyem ise her kartuş tahmini 10 tıraş için tasarlanmıştır. Ama sakalı sert olanlar 6-7 tıraşa, yumuşak olanlar 10-13 tıraşa kadar bu makine ile tıraş olabilirler.

Bu makineleri kullananların yaptığı yanlışlar:

1- Makine tıraştan sonra iyi temizlenmiyor. Siz üzerinde köpük kalmadığını görünce temizlendiğini düşünüyorsunuz ama sabun jiletin etkili yerlerinde sert şekilde katılaşıyor. Tıraşı etkileyebiliyor, üzerindeki kaplamaya zarar verip keskinliğini azaltabiliyor.
2-Tıraş esnasında da kıl/köpük artıklarından düzenli arındırılmıyor. Bu suretle tıraş esnasında kılları pas geçebiliyor. Diğer aletlere oranla kesim sistemi saat gibi çalışıyor, ince bir tıkanıklıkta tüm sistemi bloka edebiliyor.

3-Çok hızlı tıraş oluyorlar. Yani aletin jiletlerine güvenip çok hızlı bir şekilde sakalı kesiyorlar. Bu durumda hem jiletlere zarar verir hem de kılları çekerken batık oluşmasına sebebiyet verir.

4-Çok uzun kullanım yapıyorlar. Alet kaliteli ancak abartılmaması gerekiyor. İlk gün ki keskinliği biraz azaldığı zaman kaçıncı tıraş olursa olsun bırakılmalıdır.

5-Aleti açık alanda muhafaza ediyorlar. Aletin yapısı gereği çok hızlı mikrop üreyebileceği göz ardı ediliyor. Banyo gibi ortamda o aletin nasıl hızla kirlenebileceği göz ardı ediliyor. Aralıklarla bu aleti kullanıp 2-3 ay başlık değiştirmeyenler var, açık deride mikrop kapıp cilt rahatsızlıklarına sebebiyet verebilir. Mutlaka kapalı alan içerisinde bırakılmalı, çok az kullanılsa bile 1 aydan sonra kesinlikle değiştirilmelidir.

6-Tıraş usullerine yabancılar. Kıl çıkış istikametlerinin tam tersine tıraş oluyorlar. Bu basit ayrıntıyı muhakkak öğrenmeliler.

Yani benim kendi şahsi fikrimce Gillette'nin yaptığı jiletli ıslak tıraş aleti iyi bir makinedir. Bu aleti kullanan kalitesiz tıraş olur, gelenekselci iyi tıraş olur gibi bir dayanağım kesinlikle yok.

İnsanlara geleneksel tıraşı tavsiye ederken kartuşlu makineleri kötülemiyorum. Çünkü kartuşluların büyük bir bölümü kötü değildir. Gillette 5'e nasıl kötü diyebilirim. Geleneksel tıraş farklı bir konudur. Sabunuyla, fırçasıyla, tıraş sonrası / öncesi materyalleriyle, havlusuyla Smile çeşitli jilet türleriyle bambaşka bir dünyadır. Yani saatin kaç olduğunu doğru şekilde merak etmek için cep telefonunuza bakmanız yeterli, ama bazılarımız servet değerinde olan kolumuzdaki saatlerden öğrenmek ister, geri kaldığını bilsek bile yine yaparız, geleneksel tıraş da böyle bir şey.

Noyan bey sakın yanlış anlamayın bu yazıyı size dönük yazmadım. Kartuşlu tıraş aleti kullanan insanları geleneksel tıraşı çekmenin yöntemi daha iyi tıraş olacağını garanti etmek olmamalıdır. Amacı sadece suratındaki kıllardan temiz şekilde kurtulmak olan insanlara market ürünlerini kullanmalarını tavsiye ederim. Ama bizim dünyamıza girmek istiyorlarsa en az bir 6 ayını feda edeceğini gerçeğini gözden kaçırmamalıdır.

Saygılar

Murat
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Elinize sağlık Noyan Bey, yine önemli bir konuyu kaleme almışsınız. Emekleriniz için teşekkür ederiz.
@Noyan @rocnel Bilgilendirici paylaşımlarınız için çok teşekkürler, Ellerinize sağlık.

Merhaba Tıraş Dostları,
@msakalli , @SumNauta ve @rocnel , rica ederim. Hani bazı insanlar yemeği yerken de yedirirken de ayrı keyif alır ya; işte ben de yazarken de, okurken de, okuturken de öyle farklı keyif alıyorum. Çok teşekkürler.

Murat Bey @rocnel, aman bir yanlış anlamaya yol açmayalım üstadım; kartuşlu makineleri kötülemek ne demek, tam tersine sosyal medyamızda reklamını yapıyoruz, satıyoruz Smile.  Öyle bir anlam çıkmaması için gayret ettim ama yine de öyle anlaşılıyorsa düzeltmeliyim: Kartuşlu makine kullanılan tıraş yöntemlerine şu yazımızda “modern ıslak tıraş” ismini vermiştik:
http://www.razorus.com/sayfa/islak-tiras...e-gelisimi
Bu yönde birçok ürünümüz var ve cildi / sakalı uygun olan dostlarımızın kullanmasını da gayet makul karşılıyoruz ve destekliyoruz.

Fakat bir noktada sizden farklı düşünüyorum: Geleneksel tıraş dünyasına girmek için altı aylık bir “feda” bence çok uzun bir süre  Blush . Şöyle ki;  “0” noktasından başlayan çoğu üyemiz daha üçüncü gününde öyle bir mutluluk düzeyine ulaşıyor ve öyle keyifli sohbetler yapıyoruz ki “anlatılmaz, yaşanır” diye tabir edebilirim.

Hatta tam da bu sebeple, geleneksel tıraşın öyle çok zorlayıcı ve erişilmez bir şey olmadığını anlatabilmek için yazıyı “Korkma! Sen de yaparsın.” başlığıyla yayınladık. Çünkü gerçekten, kullanıcının el yatkınlığına bağlı olarak, olayı ilk tıraşında çözen üyemiz de var; 5 – 10 tıraşta alışan üyemiz de.. Ben “amacı sadece suratındaki kıllardan temiz şekilde kurtulmak olan” dostlarımıza da hitap etmek istiyorum. Sonuçta en basit ürünlerle bile doya doya tıraş keyfi yaşanabiliyor ve çok pahalı malzemeler almadığı sürece, kullanıcılar genel olarak orta vadede tasarruf ediyor.  Hazır fırsattan istifade bunu da anlattığımız yazıyı paylaşayım Smile :
http://www.razorus.com/sayfa/neden-gelen...slak-tiras

Hangi yöntemi ve hangi malzemeleri seçerse seçsin; kişinin kendisine özen göstermesi ve hayatında önemli bir yer tutan tıraş rutininden keyif alması gerektiği konusunda sanırım hepimiz birleşiyoruz.
Tıraş keyfiniz daim olsun.

Saygı ve sevgilerimle,
Noyan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: