RAZORUS
Geleneksel tıraş için gerçekten emek veren bir oluşum.
Bursa'ya geçerken eşim ve çocuklarımla @noyan beyin yanına uğradım ve ufak bir alışveriş yaptım. Eşi, kızları ve tatlı köpeğiyle oluşturduğu mutlu ailesine ve kendisine; güler yüzü, tatlı sohbeti ve misafirperverliği için sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Gerçekten çok samimi ve dostane yaklaşımı beni ve ailemi çok mutlu etti. Herşey için çok sağolun komşum.
Parker jiletli usturalardan getirme şansınız var mı ? Çok ilgimi çekiyor.
Google'a "extrashaving" yaziyorum...

"Razorus.com" reklami cikiyor.

Bu açıkça rahatsizlik verici bi yaklasim, reklam tarzı...
(29/09/2019, Saat: 17:46)rock83 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Google'a "extrashaving" yaziyorum...

Benzer bir durumu Mühle Türkiye'den verdiğim siparişin durumuna bakmak için Mühle Türkiye yazdığımda ben de yaşayıp şaşırdım.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
(29/09/2019, Saat: 17:54)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benzer bir durumu Mühle Türkiye'den verdiğim siparişin durumuna bakmak için Mühle Türkiye yazdığımda ben de yaşayıp şaşırdım.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...

İnternetin hayatımızdaki yeri; "Big Brother"
George Orwell'in 1984 romanı ve internet kullanıcılarının veya google'ı kullanan veya herhangi bir şekilde internet kullanan herkesin karşısına çıkacak bir durum; izleniyor, takip ediliyor, ve size ait alışkanlıklarınız detaylı bir şekilde incelenip size uygun şekilde istenilen "şey" gösteriliyor.
İnterneti kullanırken aradığınız kelimelere yönelik olarak yapılan analizlere göre karşınıza reklam çıkartılır, bunu insan yapmaz, kodlara göre çalışan yapay zeka gerçekleştirir: Razorus.com'dan Özgün Bey'in veya Noyan Bey'in bundan haberi bile olmaz, onlar sadece google'a reklam ücreti öderler, gerisi google'dadır. Çok basit, klavyenizde birkaç tuşa basın, google'da aratın, sonrası zaten çoktan analiz kapsamında size "sonuç" olarak geri dönecektir. Trump'ın Amerika'da nasıl seçim kazandığını, hangi eyalette nasıl seçmene nasıl google üzerinden reklamlar verildiğini ve bunun için facebook'un nasıl kullanıldığını ve facebook.com'un sahibinin nasıl mahkeme karşısında başkalarının bilgilerini analiz eden bir şirketi kullandığına dair hesap verdiğini izleyebilirsiniz. extrashaving.com'un bununla alakası bile yok, o sadece birkaç satır aşağıdadır.
Tüm bunların en kısa yolunu size göstereyim; siz kendi ellerinizle bunu gerçekleştirecek ve sonucunu göreceksiniz: Aliexpress'te bir ürün aratın (Örn. tıraş fırçası) . Bundan sonraki her ana sayfada ve güncel ürünlerde tıraş ile ilgili ürünler çıkacaktır karşınıza. Diğer bir örnek ise, google'a omo deterjan yazın, hepsiburada migros vb çıkacaktır karşınıza. TV'de yaz vakti karşınız çıkan soğuk meşrubat içecek reklamlarından hiç farkı yoktur.

Özetle, "big brother" sizden benden razorus.com'dan extrashaving.com'dan daha içimizde, ve dahası akıllı. Noyan Bey ile de Mustafa Bey ile de tanışıyorum: akıllarının ucundan bile geçmez böyle bir hinlik, tam tersine, onlar bu ülkede hepimiz için "big brother".
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
(29/09/2019, Saat: 17:46)rock83 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Google'a "extrashaving" yaziyorum...

Komşum standart Google reklam politikası olabilir. İlgi alanlarına göre veriyor. Ben telefondan her iki siteye de hiç girmedim. Şimdi denedim reklamsız en üstte çıkıyorlar.
Erkek bakım ve kozmetiği üzerine satış yapan bir firmanın reklamı herhalde internet üzerinden fantazi gecelik, oto lastiği vs. arayana gösterilmeyecektir.

Let's Encrypt - Free SSL/TLS Certificates

https://letsencrypt.org/
Mühle'nin reklam banneri olarak reklamlarını çok görüyorum. Ama razorus sitesini de reklam banneri olarak hiç görmüyorum. Bu reklamın veriliş şekliyle de alakalı olabilir. Mesela razorus reklam verirken arama motorları için önceliği kullanmıştır,  google da alakalı aramalarda en üst sırada gösterir. Bu tamamen google reklam politikaları ile alakalı bir durum.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: