Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT
(07/07/2017, Saat: 23:31)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar komşum,
Peki bu ödeme kargo adrese geldiğindemi ödeniyor yoksa gümrük vs. biryere mi gitmek gerekiyor sizi yoruyorum ama kusura bakmayın.

Komşum iyi akşamlar,

Kusura bakmak ne demek, rica ederim.

Sizin yaşadığınız şehir de PTT Gümrüğü var mı? Varsa sorun yok. Yoksa, o zaman nasıl bir yol izlenir bilemiyorum. Bu durumda bulunduğunuz şehir deki PTT Merkezi'ne danışın. Ayrıca İstanbul'daki PTT Gümrüğü'nüde arayın.

Yurtdışından alacağınız herşey için kargo yolunu mutlaka PTT olarak seçiniz. Mesela USA'dan birşey alacaksanız USPS (United States Postal Service) veya İngilere Royalmail seçmelisiniz. Özel kargo firmalarını seçerseniz, örnek UPS, DHL vb. çok yüksek miktarda vergi ödemek zorunda kalabilir ve bir gümrük şirketi aracılığı ile malınızı alabilirsiniz. Eskiden 4,5 yıl önce bu şekilde idi, son durumu bilmiyorum.
(07/07/2017, Saat: 23:37)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @laktik komşum Kozmetik ürünlerin getirilmesi hala yasak kapsamında .

Teşekkur ederim. Sagolsun impa ticaret, razorus.com, organizasyon duzenleyen komsular ,yurtdisi seyahatlerinden urun getiren komsular bizlere bu konuda yardimci oluyorlar ama bazen gidip ulkede olmayan urunleri merak edebiliyor insan. Kapsamin degismediginini ogrenmis olduk.
Kainatın aynasıyım, mademki ben bir insanım.
(08/07/2017, Saat: 00:02)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar naçizane bilgilerimle ben şöyle bir toparlayayım;

- Yurtdışından 30 Avroyu geçmeyen ürünler, eğer yasaklı değilse, sorunsuz kapınıza ulaşır.
- Eğer 30 Avroyu geçiyorsa, ürün yasaklı ürün değilse, tüm ürün tutarına, AB üyesi ülkeden gelmişse %18, AB dışı ülkelerden gelmişse %20 vergi kesilir.
- 60 Kuruş Damga Vergisi, 4TL Gümrüğe Sunma Ücreti bu vergiye eklenir.
- Posta ücretine vergi ödenmez. Postanın üzerindeki etikette ürünün bedeli yazar, o bedele vergi kesilir.
- Kesilen vergi, kapıda postacıya ödenir.
- Eğer postacı geldi sizi evde bulamadıysa, postayı en yakın PTT şubesine bırakır, hangi şube olduğu takip kodundan görünür. (Kesin bilgi değil, kişisel tecrübem.)

Bilgilendirme için teşekkürler üstadım.
Hocalar ben aliexpressten bir ürün aldım ama ürün ukimde zimmet alındı.Akibeti ne olur?
@murataltn58
hangi kargo ile gelmisti sefim. Su yuzden soruyorum. Turkey post ile geldiyse, 6 ay falan suruyor donmesi yada hic donmuyor kalıveriyor ukimde.
Chinapost gibi biseyse, biraz bekleyin 3-5 gun icinde "forwarded to destination country" gibi bir yazı yazacak ptt takipte. Donuse gecmis demek, 1 ay icinde satıcıya ulasır.

Geri yola cıktı yazısı cıktıktan 3-4 gun sonra ali express de dispute acıp para iadenizi alabilirsiniz.
(08/07/2017, Saat: 10:09)murataltn58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocalar ben aliexpressten bir ürün aldım ama ürün ukimde zimmet alındı.Akibeti ne olur?

Zimmet almış olmaları UKİM de takıldığı anlamına gelmiyor. Belki muayene için oradadır. Ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz?
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Demekki hocam şimdi o yazı gitti bu geldi
Sıkıntı yok değil mi?
Edit: ksuura bakmayın foto yüklemeyi beceremedim.
https://i.hizliresim.com/YNNNp6.png
Burada
Şuan haftasonu olduğu için güncelleme gelmez. İşyerinde bekler yazar. Pazartesi değişecektir.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Royal Mail ile İngiltere'den 1 günde TR'ye ulaşan kargom, ilçe PTT den postacıya verilmiş sonra da UPİM merkeze geri dönmüş. Evde insan olduğu halde postacı uğramamış bile. 15 Temmuz olduğu için UPİM de çalışmıyor, telefona cevap veren de yok. Göz göre göre kargo iade olacak. Mail attım ama hiç umutlu değilim.
Yarın sabah, -Cumartesi belki açık olabilir- size en yakın PTT dağıtım merkezini arayın. Bir iki gün de geri gitmemesi lazım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yurtdışında bedava kargo seçeneği olan mağazalar? badgergagaci 0 536 16/01/2024, Saat: 01:15
Son Yorum: badgergagaci
  Kargo Kampanyaları pilotic 2 5,270 21/07/2022, Saat: 18:36
Son Yorum: memur603
Information Yurtdışı Sitelerinden Alışveriş - Soru&Cevap onurcakmak 159 103,213 29/03/2022, Saat: 02:25
Son Yorum: Burhan791
  Gümrükler Genel Müdürlüğü - Posta ve Hızlı Kargo Muafiyetleri izbe 43 29,158 26/09/2020, Saat: 13:27
Son Yorum: biryantin
  Yerli Sitelerden Yurtdışı Alışverişi mustbe 5 4,390 03/12/2019, Saat: 11:29
Son Yorum: 3RD1
  Yurtdışı Alışverişlerde %18 KDV Geliyor vintage 32 15,885 15/05/2018, Saat: 18:29
Son Yorum: kokopelli
  Uluslararası Kargo Seçenekleri ihtilaf 12 21,553 01/08/2014, Saat: 13:36
Son Yorum: onur98
  www.lookfantastic.com - Kargo Bedava theunnamed 79 99,864 29/12/2013, Saat: 14:25
Son Yorum: korhan
  Yurtdışı alışveriş gorkem2020 10 20,284 12/12/2013, Saat: 22:22
Son Yorum: onur98
  usps kargo takip sorunu mimaradam 4 12,137 25/06/2013, Saat: 16:23
Son Yorum: mimaradam

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: