Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT
(19/09/2019, Saat: 23:30)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Anladım komşum çok sağolun. Daha önce gümrük sınırı 75 euroyken 1 2 basit şey almıştım ebaydan çok yurtdışı alışveriş tecrübem yok o yüzden geriliyorum. Smile

Rica ederim komşum.
Sıkıntı olmaz komşum.Gümrük vergisini peşin aldıklarından birşey olmaz.
19 eylülde verdiğim sipariş 20 eylülde kargoya verilmiş görünüyor aramex diye bi şirket. (İlk defa duydum. Dubai kökenliymiş.) İlk etapta bana bi mail geldi gümrükten çekmek için ihtiyaç duyulan bilgiler diye adım soyadım tc mi falan istediler doldurdum. Takip numarasından sitelerine girip kontrol edeyim dedim hiç bi hareket görünmüyordu. Bir de müşterinin adres bilgilerini güncellemesi gerekiyor diye not vardı. Bazen amerikada sadece posta kodunu yapıştırıp yolluyorlarmış ürüne o yüzden bu firma tr adresini tekrar istiyomuş internet yorumlarında öyle şeyler vardı. Ben de bugün aradım kız takip numarasından baktı gümrük için gerekli belgeleri doldurmuşsunuz adresiniz de görünüyo sorun yok dedi. Ama amazonun amerikadaki aramex ofisine ürünü ulaştırması bekleniyomuş ama amazon ulaştırmamiş henüz yani hiç bi hareket yok siparişimde. Pek bişey anlamadım açıkçası ben bu sistemden. Eskiden national post kullanılıyodu hem abd de hem burda şimdi çok karıştırmışlar sanki.
22 temmuz da aliexpress siparişi vermiştim 21 eylülde dağıtıma çıktı, adreste olmadığımdan bugün gidip şubeden teslim aldım komşular, bu işler sabır istiyormuş bunu öğrendim
(23/09/2019, Saat: 14:30)00serkan4300 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 22 temmuz da aliexpress siparişi vermiştim 21 eylülde dağıtıma çıktı, adreste olmadığımdan bugün gidip şubeden teslim aldım komşular, bu işler sabır istiyormuş bunu öğrendim

Sabrın sonu selamettir Smile
Ürünü teslim almış olmana çok sevindim @00serkan4300 Serkan, hayırlı olsun. Bir sonraki aşama Baili BD176'yı beğenip beğenmemen Smile
(23/09/2019, Saat: 12:40)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 19 eylülde verdiğim sipariş 20 eylülde kargoya verilmiş görünüyor aramex diye bi şirket. (İlk defa duydum. Dubai kökenliymiş.) İlk etapta bana bi mail geldi gümrükten çekmek için ihtiyaç duyulan bilgiler diye adım soyadım tc mi falan istediler doldurdum. Takip numarasından sitelerine girip kontrol edeyim dedim hiç bi hareket görünmüyordu. Bir de müşterinin adres bilgilerini güncellemesi gerekiyor diye not vardı. Bazen amerikada sadece posta kodunu yapıştırıp yolluyorlarmış ürüne o yüzden bu firma tr adresini tekrar istiyomuş internet yorumlarında öyle şeyler vardı. Ben de bugün aradım kız takip numarasından baktı gümrük için gerekli belgeleri doldurmuşsunuz adresiniz de görünüyo sorun yok dedi. Ama amazonun amerikadaki aramex ofisine ürünü ulaştırması bekleniyomuş ama amazon ulaştırmamiş henüz yani hiç bi hareket yok siparişimde. Pek bişey anlamadım açıkçası ben bu sistemden. Eskiden national post kullanılıyodu hem abd de hem burda şimdi çok karıştırmışlar sanki.
Geçen ay amazon dan bir sipariş verdim amerikadan
aramex aracılığı ile bir haftada teslim edildi herhangi
bir sorun yaşamadım.
(23/09/2019, Saat: 15:30)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sabrın sonu selamettir Smile
Ürünü teslim almış olmana çok sevindim @00serkan4300 Serkan, hayırlı olsun. Bir sonraki aşama Baili BD176'yı beğenip beğenmemen Smile
Teşekkur ederim @batmanforever volkan abi, test sürüşünü bugün yapacağım inşallah

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(23/09/2019, Saat: 19:09)00serkan4300 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkur ederim @batmanforever volkan abi, test sürüşünü bugün yapacağım inşallah

Vira bismillah o zaman Serkan hocam. Gillette sharp edge ile dene bence
(23/09/2019, Saat: 16:47)ayçiçeği Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçen ay amazon dan bir sipariş verdim amerikadan
aramex aracılığı ile bir haftada teslim edildi herhangi
bir sorun yaşamadım.

1 hafta değil 2 haftada gelsin komşum da gelsin yeter ki. Acelem yok da sistem biraz farklı geldi. Ama yorumunuz içime su serpti. Teşekkür ederim. Smile
(23/09/2019, Saat: 19:34)turkoglum13 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vira bismillah o zaman Serkan hocam. Gillette sharp edge ile dene bence
Sagol komsum, superspeed ile denemistim sharp edge i ancak tırmalama yapmıstı, yesil 7 oclock u ise hic kullanmadim. sıra sıra deneyeyim diyorum keskin jiletleri

(23/09/2019, Saat: 12:40)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 19 eylülde verdiğim sipariş 20 eylülde kargoya verilmiş görünüyor aramex diye bi şirket. (İlk defa duydum. Dubai kökenliymiş.) İlk etapta bana bi mail geldi gümrükten çekmek için ihtiyaç duyulan bilgiler diye adım soyadım tc mi falan istediler doldurdum. Takip numarasından sitelerine girip kontrol edeyim dedim hiç bi hareket görünmüyordu. Bir de müşterinin adres bilgilerini güncellemesi gerekiyor diye not vardı. Bazen amerikada sadece posta kodunu yapıştırıp yolluyorlarmış ürüne o yüzden bu firma tr adresini tekrar istiyomuş internet yorumlarında öyle şeyler vardı. Ben de bugün aradım kız takip numarasından baktı gümrük için gerekli belgeleri doldurmuşsunuz adresiniz de görünüyo sorun yok dedi. Ama amazonun amerikadaki aramex ofisine ürünü ulaştırması bekleniyomuş ama amazon ulaştırmamiş henüz yani hiç bi hareket yok siparişimde. Pek bişey anlamadım açıkçası ben bu sistemden. Eskiden national post kullanılıyodu hem abd de hem burda şimdi çok karıştırmışlar sanki.

Selamlar komşum,
Bende yakın zamanda amazondan 5-6 sipariş verdim.10-12 günde sorunsuz geldiler.Yaprak jilette aldım.Ama sizden neden TC no vs. istediler onu anlamadım.
Benden son siparişte adres güncelleme istedi aynı adresimi güncel olarak kaydettim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yurtdışında bedava kargo seçeneği olan mağazalar? badgergagaci 0 428 16/01/2024, Saat: 01:15
Son Yorum: badgergagaci
  Kargo Kampanyaları pilotic 2 5,169 21/07/2022, Saat: 18:36
Son Yorum: memur603
Information Yurtdışı Sitelerinden Alışveriş - Soru&Cevap onurcakmak 159 101,595 29/03/2022, Saat: 02:25
Son Yorum: Burhan791
  Gümrükler Genel Müdürlüğü - Posta ve Hızlı Kargo Muafiyetleri izbe 43 28,768 26/09/2020, Saat: 13:27
Son Yorum: biryantin
  Yerli Sitelerden Yurtdışı Alışverişi mustbe 5 4,307 03/12/2019, Saat: 11:29
Son Yorum: 3RD1
  Yurtdışı Alışverişlerde %18 KDV Geliyor vintage 32 15,693 15/05/2018, Saat: 18:29
Son Yorum: kokopelli
  Uluslararası Kargo Seçenekleri ihtilaf 12 21,445 01/08/2014, Saat: 13:36
Son Yorum: onur98
  www.lookfantastic.com - Kargo Bedava theunnamed 79 99,173 29/12/2013, Saat: 14:25
Son Yorum: korhan
  Yurtdışı alışveriş gorkem2020 10 20,177 12/12/2013, Saat: 22:22
Son Yorum: onur98
  usps kargo takip sorunu mimaradam 4 12,082 25/06/2013, Saat: 16:23
Son Yorum: mimaradam

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: