Gayrimenkul Soru ve Sorunlarınız
Böyle bir başlık için öncelikle teşekkür ediyorum. Anadolu da bir kentte 2011 yılında nispeten şehre uzak bir yerde topraktan aldığım iki dairenin fiyatı, müteahhidin projeyi tam olarak tamamlamadan bırakmasına ve dairelerinin içinin ince işini cebimizden yaptırmamıza rağmen yüzde yüz arttı. Gayrimenkul ülkemizde kazandırıyor bu bir gerçek.
@Lorenzo Üstat
Kaş, Marmaris ve Datça için ileriye dönük yerleşme planım var. Yerleşmeden öncede ordan konut sahibi olmak istiyorum.
Size göre gelecek 5 yıl nasıl bir eğilimi var bahsettiğim yerlerin. Tavsiye olarak sizden birşeyler duymak isterim.
Bütçe olarak bu günün parasına göre 250-300bin.
https://www.instagram.com/u1071/
(02/03/2017, Saat: 14:17)utunc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Lorenzo Üstat
Kaş, Marmaris ve Datça için ileriye dönük yerleşme planım var. Yerleşmeden öncede ordan konut sahibi olmak istiyorum.
Size göre gelecek 5 yıl nasıl bir eğilimi var bahsettiğim yerlerin. Tavsiye olarak sizden birşeyler duymak isterim.
Bütçe olarak bu günün parasına göre 250-300bin.

Komşum, ileriye dönük bu planınız için şimdiden tebrik ederim. Bahsettiğiniz yazlık bölgelerin yıllara göre gayrimenkul değer eğrisini gösteren bir kaynak yok elimde. Ama yorum yapacak olursam; buraları değerli yazlık bölgeleri. Her sene iç göç aldığı gibi, yabancılar da hızla konut ediniyorlar. Ben olsam yazlık olarak oturan bizimkilerin değil de, yabancıların yaz-kış ikamet ettiği sitelerin birinden ev alırdım. Konut kriterlerinizi bilmiyorum ama bence bütçeniz yeterli. Şimdiden almak iyi bir yatırım olabilir. Yaz mevsiminin kullanmayacağınız  döneminde, iç veya yabancı turistlere sezonluk eşyalı da kiralayıp güzel bir gelir elde edebilirsiniz. Sonuçta "alınmış alınmıştır." Endişelenmeyin üstat, iyice araştırıp satın alırsanız zarar etmezsiniz. Derinlemesine bir fizibilite yapıp arsa yatırımı da yapabilirsiniz. İster satarsınız, ister üzerine ev yaptırırsınız. Çok uygun çelik konstrüksiyon veya prefabrik evler yapıyorlar artik ve gerçekten hem kullanışlı hem de şıklar.
lorenzo komsum istanbul anadolu yakasi hakkinda bilgin var mi
(04/03/2017, Saat: 18:11)caki3000 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: lorenzo komsum istanbul anadolu yakasi hakkinda bilgin var mi

Geçen seneye kadar orada yaşıyordum komşum. Nasıl yardımcı olabilirim? Biraz uzak kaldım ama bildiğim bir konuysa yardımcı olurum.
ustad 350000 satin alup civari oturabilecegim minimum 2 odali nezih bir semt onerin var mi ?
(04/03/2017, Saat: 23:02)caki3000 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ustad 350000 satin alup civari oturabilecegim minimum 2 odali nezih bir semt onerin var mi ?

Aklıma ilk gelen muhit, 48 sene yaşadığım İdealtepe oldu.

İdealtepe
Süreyya Plajı
Adatepe
Maltepe Yalı Mahallesi
Küçükyalı Çınar Mahallesi
Altıntepe sahil kısmı
Kartal Uğur Mumcu

İlk aklıma gelen semtler bunlar. Çok ekstra beklentilere girmezseniz, bütçeniz doğrultusunda gayet güzel bir ev alabilirsiniz. İstanbul'da evler ateş pahası, ama bütçeniz yeterli. Biraz da kredi çekersiniz durumunuz müsaitse. Konuyu okuyan arkadaşlar varsa, onlardan da yorum gelir zaten. İnşallah istediğiniz gibi bir ev bulursunuz.
Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Aslında bahsettiğim rakamın 300'ünü zaten kredi çekeceğim Smile Evler gerçekten ateş pahası ama almayınca da kiraya giden paraya çok acıyorum. Yazdığınız bölgeler gerçekten güzel yerler ama benim verebileceğim 350 lik rakamlara bağlarbaşında giriş kat küçük daireler bulabiliyorum.

İnsanlar nasıl alıyorlar anlamış değilim, E-5 'in üst tarafını önerir misiniz -fiyat biraz düşüyor malum-
(05/03/2017, Saat: 14:19)caki3000 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Aslında bahsettiğim rakamın 300'ünü zaten kredi çekeceğim Smile  Evler gerçekten ateş pahası ama almayınca da kiraya giden paraya çok acıyorum. Yazdığınız bölgeler gerçekten güzel yerler ama benim verebileceğim 350 lik rakamlara bağlarbaşında giriş kat küçük daireler bulabiliyorum.

İnsanlar nasıl alıyorlar anlamış değilim, E-5 'in üst tarafını önerir misiniz -fiyat biraz düşüyor malum-

Komşum ev alırken muhit tabii ki önemli ama, bence ilk etapta kesenize uyan bir ev almayı düşünün. E-5 üstünde rakamlar daha uygun doğru, başınızın üzerinde kendi çatınız olsun da nerede olursa olsun felsefesini benimsemiş bir insanım ben. Siz önce kendi evinizi kesenize uygun, çok da rahatsız olmayacağınız bir muhitten alın da, sonrası Allah kerim. Bir süre sonra, kredi ödemeniz bittiğinde Allah nasıl bir kapı açar bilinmez. Satarsınız evinizi, anlaşırsınız sağlam bir müteahhitle, daha iyi bir muhitte topraktan girersiniz. 6 ay sonra geçer yeni evinize, mutlu mesut yaşarsınız. Eğer sağ-salim olursam o aşamada da yardımcı olurum. Geçenlerde bir komşumla özelden yazıştık bu topraktan girme mevzusunu. Bir ara bu konu hakkında etaylı bir yazı paylaşacağım, herkes bilinçlensin, kimse kandırılmasın. Allah kolaylık versin bu devirde İstanbul'dan ev almaya çalışan herkese ve size.
iyi akşamlar komşu aklıma takıldı da İcraları takip etsek uygun ev ,arsa çıkar mı yoksa arttırmada yine aynı hesaba mı gelir? Bugün icradan emlak satış ilanlarına göz gezdirdim başlangıç fiyatları nerdeyse piyasanın yarısı ama arttırmada ne kadar artacağı veya teklif gelmeyip ikinci arttırmada daha düşük başlangıç fiyatıyla sunulup sunulmayacağı mechul. Birde burda süreç nasıl işliyor pek anlayamadım teminat bedeli vs. gibi olaylar var.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Question Bisiklet Hakkında Soru Cevap zorba58 32 27,602 23/02/2021, Saat: 20:26
Son Yorum: Oldstyle
  Metro market ile ilgili bir soru Lord Sparhawk 19 28,376 25/12/2012, Saat: 03:10
Son Yorum: Aersin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: