Yeni Başlayan Birisi İçin Tavsiye.
Bir sorum olacak sayın komşular. Smile Aslında başlıkla alakalı değil.

Bu jiletlerin üzerinde "rakamlar" olduğunu henüz farkettim. WS Classic yanında gelen jiletlerde yok bu rakamlar ama elimdeki Perma Sharp'ta bir yüzde 1 ve 2, diğer yüzde 3 ve 4 olmak üzere bu rakamlar bulunmakta..

* Ne anlama gelmekte acaba jilet üzerindeki bu numaralar?
https://www.youtube.com/watch?v=CyJ2Gvdri9c
@thedeparted komşum foruma hoşğeldiniz . Evladınız analı babalı büyüsün su gibi ömrü olsun . Makina konusunda @korgunv komşum nokta atışı yaparak tavsiyede bulunmuş Merkür 1904 42c değerlendirin . İmpa ticaret ve razorus ülkemizde tıraş ürünlerini bulabileceğiniz firmalarımızdır.
Hoşgeldiniz.Umarım aradığınız aleti bulabilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Merkür 42c tip olarak yuma ile aynı ama kesim karakterleri de acaba aynı mı?
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
@DeaKeN komsum yanilmiyorsam sizle ayni gunlerde aldik. Yalniz sizinki OC diye hatirliyorum. Benim izlenimim sanki Yuma jileti daha fazla asagi egiyor ve daha agresif bir karakter ortaya cikiyor.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
(06/03/2017, Saat: 20:03)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @DeaKeN komsum yanilmiyorsam sizle ayni gunlerde aldik. Yalniz sizinki OC diye hatirliyorum. Benim izlenimim sanki Yuma jileti daha fazla asagi egiyor ve daha agresif bir karakter ortaya cikiyor.

Evet komşum ben de 41c OC var yumanın tek perdede yaptığını 2 perde de anca yakalıyorum. O yüzden altına kesmiş olduğum 3 ad. jilet yerleştiriyorum. 42C belki farklıdır diye sordum soruyu. Tabi ben 41C den çok memnunum günlük tıraş için ideal.
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet
(06/03/2017, Saat: 18:42)Mert_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: https://www.youtube.com/watch?v=CyJ2Gvdri9c

Vay beeee kafa yorduğum işe bakın siz... Smile

Teşekkürler, beynimi kemiren bir sorudan kurtardınız beni...
@thedeparted hoşgeldiniz.

Malumunuz, internette yorumlar bazen çok fanatik olabiliyor, siz bence bolca okuyup, kendinizce bir çıkarımda bulunun. Örneğin ben WS aleti o kadar mild olduğunu düşünürüm ki, ancak bu tip DE aletleri kullanmakta kendisini ilerletmiş kişiler için uygun bulurum. Siz Yuma'dan memnun kaldıysanız ben size açık taraklı Fatip markasını öneririm, İmpa Ticarette bulunur. Mühle R41 modeli de var ancak o çok fazla agresif gelebilir ve Yuma'daki konforu bulamayabilirsiniz diye düşünüyorum.

Uzun sap istediğinizi belirtmişsiniz, bu istek/arayış genelde her yeni başlayan kişilerde olur eski alışkanlıklarından dolayı. Ancak siz bu DE aletleri keşfettikçe bu isteğiniz kendiliğinden yerini kısa saplı alet arayışına bırakır, o zaman geldiğinde ne demek istediğimi çok iyi anlarsınız emin olun. Yine de olsun derseniz, piyasada hazır bulunan Rimei'yi önerebilirim. Zamanla tüm konulara hakim olursanız, Fatip'e uygun ağırlıkta bir sapı Maggard Razors'un kendi markasından edinebilirsiniz. Hatta onların da V3A model başlığını da alabilirsiniz. Çelik saplar da var ancak başlangıç aşamasında pek kullanmanızı şahsen tavsiye etmem.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Hoşgeldiniz @thedeparted

Ben de Yuma'yı WS'den daha çok seviyorum sizin gibi. Yuma'nın hemen matlaşmasından rahatsız olduğunuzu belirtmişsiniz; benim düzenli kullandığım nikel bir Yuma var elimde, ve böyle bir şeyle pek karşılaşmadım. Bu nikel yumaların sadece bir dönem üretildiğine dair bir şey okumuştum forumda, belki bunlardan edinmeyi düşünebilirsiniz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günlük tıraş için Merkür 42C vs 34C Andreichu 2 871 09/09/2023, Saat: 20:05
Son Yorum: kaankkaraman
  Sakala dokunmadan burun ve yanak düzeltmek için alet tavsiyesi Emre.bag 7 2,443 09/06/2022, Saat: 14:16
Son Yorum: Emre.bag
  Tıraş Aleti Tavsiye winterdrops 127 67,429 28/01/2022, Saat: 23:33
Son Yorum: marv
  Hassas Cilt İçin Ekipman Önerileriniz r_u_h_ 37 24,959 25/12/2020, Saat: 10:19
Son Yorum: sohayli
  Hassas Bir Cilt İçin Tıraş Olmak tarkaner 21 9,257 21/11/2020, Saat: 22:24
Son Yorum: Tıraşçı
  Acemilikten geçiş alet tavsiye. Mesir45 16 9,106 12/09/2017, Saat: 22:15
Son Yorum: Bruce
  Hassas cilt ve seyrek sakal için jiletli traş makinesı tavsiyesi yusufk122 92 54,859 21/08/2017, Saat: 22:52
Son Yorum: kral arthur
  sert sakala tavsiye suleyman 18 11,202 14/08/2017, Saat: 19:55
Son Yorum: drhit1976
Wink Yeni bir Başlangıç alpergoren 10 14,643 17/11/2014, Saat: 16:16
Son Yorum: alpergoren
  Eksikler İçin Tavsiye ? sertaç 29 34,813 24/05/2013, Saat: 21:00
Son Yorum: sertaç

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: