Ming Shi Shaver 2000s Futur Klonu Ayarlı Tıraş Aleti
İlk traşımı oldum makineyi beğenmedim 10/5 agrasif mi mild mi karar veremedim makine ağır biraz daha hafif olsa daha iyi olurdu.
Markası Ming-Shi olan alet elime 15 günde ulaştı. Fotoğrafta tam seçilmiyor belki ama ayar numaraları ile kafanın birleştiği yerde açıklık ve çizik var. Bu kozmetik kusuruna rağmen jilet tutuşu iyi, 6. ayarda tıraş oldum biraz agresif geldi 5 sanırım uygun olacak. 1 ve 2 ayarda featherla bile tıraş olmak zor diye düşünüyorum. 2b0f31e1a59bc6b0e92772a34c19caa8.jpg
(15/05/2017, Saat: 22:10)hknz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Markası Ming-Shi olan alet elime 15 günde ulaştı. Fotoğrafta tam seçilmiyor belki ama ayar numaraları ile kafanın birleştiği yerde açıklık ve çizik var. Bu kozmetik kusuruna rağmen jilet tutuşu iyi, 6. ayarda tıraş oldum biraz agresif geldi 5 sanırım uygun olacak. 1 ve 2 ayarda featherla bile tıraş olmak zor diye düşünüyorum. 2b0f31e1a59bc6b0e92772a34c19caa8.jpg

2 hafta kulandım, sevemedim. Olmadı bende. Uygun açıyı bir türlü yakalayamadım.
Ayar 1 tam kapalı, hiç kesilmiyor.
Ayar 2 kartuşlu gibi bastırmak gerekiyor, yine de kıl atlıyor eğimli yerlerde.
Ayar 2,5 günlük tıraşa uygun.
Ayar 3 en fazla 3,5 günaşırı-haftalık tıraşa kadar iyi.
Yüksek ayar yine iyi olmadı bende.
Makinayı eğmesem çok dik açı, rahatsızlık hissi veriyor. Eğsem çok paralel kalıyor, arayı yakalamak imkansız gibi.
Günlük tıraş olduğum için kenara koydum, uçuk gibi hastalık gibi sebeplerden tıraş olamazsam uzun sakalı kesmek için kullanacağım.
Rimei ve progresse devam şimdilik. Son olarak çok estetik ve sağlam görünüyor hakkını yemeyim, ama elimin ayarını bozdu eski dengemi bulamadım hala.
Tavsiye için ilk makinam olacak diyenler bence başka bişey alsın.
Qshave den aldığım ürün , gümrüğe mi takılmış acaba

Alıntı:Item held by Customs Others

2017-05-13 14:56:00 [Turkey]

ne yapmalıyım şimdi beklemeli miyim refund mı talep etmeliyim ? teşekkürler
herkes mild olduğunu söylüyor benim aldığım alet ise tam tersi çok agresif. birinci ayarı futurun 3 ayarı gibi. iki üç kez tıraş oldum tıraşını beğendim sakalım kısaysa 1 ayarda bir haftalık sakalsa 3 ayarda felan tıraş oluyorum gayet memnunun şimdilik.
Merhabalar,

Ayarı bir tur açık kalmış olabilir. Ayar en düşükdeyken üst kapağa iyice bastırıp bir tur daha çevirmeyi deneyebilirsiniz. Aşağıda soldaki minimum ayar, sağdaki bir tur yükseği:
qs9o5h.jpg
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
Ming Shi ile 4-5 kere 3. Ayarda traş oldum. İşini gayet iyi yapıyor herkese tavsiye ederim
Tek rehberim akıl ve bilimdir.
(17/05/2017, Saat: 15:04)posicor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,

Ayarı bir tur açık kalmış olabilir. Ayar en düşükdeyken üst kapağa iyice bastırıp bir tur daha çevirmeyi deneyebilirsiniz. Aşağıda soldaki minimum ayar, sağdaki bir tur yükseği:
qs9o5h.jpg
Markası mingshi olanlar için, bendeki jileti düzgün tutuyor. Bu resimdeki gibi bakınca bu şekilde sağ tarafta yarım milim boşluk, sol tarafta 2 milim boşluk kalıyor. Ama bu ayar çentiği bu şekilde yüzünüze doğru iken kapağı ters çevirip takınca, kapağın uzun kenarı sağda kalıyor, jilet her iki kenardan birer milim uzakta kalıyor. Kutusu arkasındaki resimde de bu şekilde, çentik size bakarken kapağı açacağınız uzun kenar sağda kalsın. Resmin tam tersi yani.
Teşekkürler, farketmemiştim.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Selamlar,

Yeni tıraş makinem Ming Shi 2000s hakkında komşum @SumNauta ile özelden bilgi alış verişinde bulundum. Bu bilgiyi forum da paylaşmak istedim. Paylaşım için @SumNauta'nın özel izni alınmıştır. Bilgisi dahilindedir.

-------------------------------------------------

Kime: SumNauta
Komşum iyi günler,

Linkini vermiş olduğunuz satıcıdan Ming Shi, adresime iki hafta gibi kısa sürede ulaştı. Yeniden çok teşekkür ederim. Satıcıya kutunun içine jiletleri koyulmaması belirtiğim halde makine jiletle geldi. Smile Gümrükten geçti. Şanslı zamanıma denk geldi.

Ming Shi'yi kullanmaya başlamadım. Önce sizin fikrinizi almak istedim. Biraz titiz birisiyim. Siz dezenfeksiyon veya sterilizasyon işlemi için nasıl bir yöntem uyguladınız? Üç parçalı makinelerde bu işlem kolay fakat bu makine daha komplike olduğundan size danışmak istedim. Makineyi parçalara ayırdıktan sonra monte ederken kalibrasyon problemi de yaşamak istemiyorum.

Saygılarımla...

Kime: KlasikTıras
Merhaba Klasik Tıraş,

Mesajını şimdi gördüm, kusura bakma geç dönüşüm için.

Ben vintage aldığım makinelerde doktor bir arkadaşımın verdiği medikal sıvı ile dezenfeksiyon yapıyorum.

Ama yeni makinelerde gere görmüyorum ona, sadece yıkayıp arkasından saf alkolde bekletmek yeterli geliyor.

İstanbul'da kolayca bulunuyor Eminönü civarındaki kimyacılarda saf alkol.

Ben de, çevremdeki konuyla ilgili arkadaşlarım da makineyi parçalara ayırmıyor dezenfeksiyon ya da alkolle temizlik için. Bütün haliyle de oluyor temizlik/dezenfeksiyon, başlık kısmı önemli ve orası temizleniyor.

Umarım bu yeni makine istediğin gibi çıkar ve memnun kalırsın.
Keyifle uzun yıllar kullanmanı dilerim, ben seyahatlerime de götürüyorum ve çok memnunum.

Başka bir konu olursa lütfen yaz.

Sevgi ve selamlar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş aleti bakımı Märzen 1 169 09/04/2024, Saat: 21:10
Son Yorum: BigHillMe
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,373 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  SATILIK: Pearl SS-04 Jiletli Tıraş Makinesi asrnnn 1 1,298 24/04/2023, Saat: 18:48
Son Yorum: asrnnn
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 5,928 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 96,797 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,311 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 314,438 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,807 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Rex cut tıraş makinası Lawdilemma 18 12,086 10/06/2021, Saat: 14:00
Son Yorum: Oldman
  Muhle Rocca R94 Tıraş Aleti İncelemesi marv 13 6,017 19/05/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Lumberjack

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: